Зустріч з Петром Сорокою у Заліщиках

soroka1Віддалений від обласного центру Заліщицький район завжди щиросердечно приймає гостей, і особливо з письменницької когорти.

На зустріч з П. Сорокою, яка відбулась 16-го липня 2009 року у бібліотечній літературно-мистецькій вітальні, прибуло багато заліщан, шанувальників рідного слова.

Чергове зібрання присвятили письменникові, літературознавцю, редактору і видавцеві, відомому на Тернопільщині і далеко за її межами поетові, прозаїку і літературному критику Петрові Івановичу Сороці.

Він – член Національної спілки письменників України і міжнародного ПЕН – клубу, відповідальний редактор обласної письменницької організації, кандидат філологічних наук, доцент Тернопільського національного університету ім. В.Гнатюка, голова обласного літературно-просвітницького товариства «Галицько-Волинське братство», засновник і редактор просвітницько-видавничого товариства «Пегас», приватно-видавничого підприємства «СорокА», співзасновник і головний редактор журналу «Сова», редактор літературно-мистецького альманаху «Курінь», газети «Дзвони Лемківщини», журналу «Тернопільський оглядач», редактор і ведучий літературних зустрічей на Тернопільському телебаченні…І це ще не повний перелік участі письменника в літературно-мистецькому житті нашого краю.

soroka2За це удостоєний літературних премій «Слово України», «Тріумф», ім. В. Сосюри, Братів Левка і Богдана Лепких та інших.

У творчому доробку П.І. Сороки понад 20 книг, багато монографій, статей, вірші для дітей. Саме він запровадив денники як жанр і вважається винахідником денникової прози в українській літературі.

Вражає суто поетичний талант П.Сороки: його вірші – це оспівування того, що він любить, без чого не мислить свого життя.

Петро Сорока – романтик, який черпає у природі натхнення і знаходить підтримку. Саме тому, мабуть, обрав місцем свого короткого літнього відпочинку наше місто, здійснюючи щоденні подорожі разом із дружиною Галиною, його найвірнішою подругою і помічницею, до мальовничих природних заказників, історичних пам’ятних місць Наддністров`я.

soroka3Навесні цього року П.І. Сорока відвідав Заліщики, де провів перший етап конкурсу «Студентські струни». Тоді молодь нашого району підтвердила свої творчі поетичні здібності, а 3 учасники конкурсу були визнані переможцями.

Наші конкурсанти, члени Клубу творчої молоді, який діє при районній бібліотеці, високо оцінили письменницький талант і педагогічний такт П. І. Сороки, його надзвичайно високу ерудованість, природні здібності.

Тепер вже присутня на зустрічі інтелігенція міста, автори книг, керівники та педагоги навчальних закладів мали можливість висловити власні міркування і оцінити творчі здобутки письменника.

Після короткої розповіді П.І. Сороки про свою життєво-творчу діяльність багато учасників зустрічі адресували йому різні запитання.

Зокрема, педагог Йосип Децовський, керівник Західно-Українського регіонального центру фермерства і кооперації поцікавився думкою гостя щодо сучасних процесів формування і гуртування української еліти.

soroka4Місцевий письменник Левко Тишківський стурбовано запитав про події та сучасну ситуацію в Національній спілці письменників і про правдивість інформацій щодо сумнівних дій керівництва НСПУ.

Мирослава Ковальчук, авторка поетичної збірки, висловила власний відгук про творчість П.І. Сороки, відмітила високожанровий стиль прочитаних нею денників автора.

Заступник директора Заліщицького агроколеджу ім. Є.Храпливого Михайло Сопилюк виніс на обговорення гостру проблему читання книг молоддю. Адже ні для кого не є таємницею, що молодь тепер мало читає художню літературу. На це П.І. Сорока відповів обнадійливо, навівши і позитивні приклади залучення до читання студентської молоді.

Питання про ненормативну лексику в сучасній українській мові порушив Роман Мулярчук, голова міської організації товариства «Просвіта», який намірений надіслати листи тим авторам книг, що не тільки використовують цей шкідливий сленг у своїх творах, але ще й видають такі словники.

soroka6Автор книг Василь Дрозд цікавився літературними журналами, які видаються тепер на Тернопільщині, а журналіст Петро Мельник порушив питання про доцільність створення художньої ради при НСПУ, яка б не допускала до ознайомлення широкого загалу читачів низькопробних творів і друкування книг із сатанинською енергією слова.

Дружина письменника П.І. Ковальчука, авторка книг, Ірина Ковальчук щиро подякувала Петрові Сороці за створену ним телепередачу про письменника Петра Ковальчука, а також відмітила педагогічну майстерність його у роботі з творчою молоддю.

Присутнього у залі Петра Дараманчука, якого нещодавно визнано дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», щиро привітав із перемогою не тільки П.І. Сорока, але й усі учасники зустрічі.

soroka7П.І. Дараманчук поділився враженнями про зустріч переможців «Коронації слова» в Києві, розповів про результати цьогорічного конкурсу і про свої нелегкі випробування, яких зазнають автори, особливо з сільської місцевості, в друкуванні авторських творів у літературних журналах, газетах. Усі, хто завітав в той день до бібліотечної вітальні, мали можливість висловити власні думки і обговорити події сучасного процесу літературного життя в нашому краї і в Україні.

Надіємось, що з цієї зустрічі П.І. Сорока виніс цікаві думки і пропозиції заліщан, які передасть для подальшого реагування керівництву області, а, можливо, і на вищий рівень письменницької організації .

Письменник подарував книги районній бібліотеці. Тепер у фондах Заліщицької книгозбірні вже є 20 видань автора П. Сороки.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.