Зустріч-спогад: “Згасає час, а пам’ять – вічна”, присвячена 85-річчю від дня народження Володимира Вихруща

Зустріч-спогад «Згасає час, а пам’ять – вічна» провели  у Заліщицькій центральній районній бібліотеці  і присвятили  85-ій  річниці  від дня народження  Володимира Павловича Вихруща – письменника, громадського діяча,  заслуженого економіста України.

Ведуча  Ольга Тракало, директор ЦБС, розпочинаючи цей захід,  акцентувала увагу на тому, що Володимир Павлович при житті  повсякденно  дбав  про свій  добрий слід на землі і про майбутнє.

Уже 19 років  немає серед нас  цієї чудової,  доброї людини,  фахівця в галузі  економічних знань,  наставника  і вихователя молоді, патріота,  талановитого письменника – поета і публіциста. Але  залишив він нам  свій вагомий  життєвий  і творчий  ужинок.

Відомою  для багатьох  є істина,  що історію  творять  особистості,  а історія  творить  майбутнє. Володимир Вихрущ –  знана особистість. Він був дійсно особливою,  непересічною людиною, яка заслуговує  на пам’ять  і вдячність.

Великий  творчий спадок  у В. П. Вихруща.  Автор більше  ста наукових праць,  багатьох  монографій,  навчальних посібників,  доктор економічних наук,  професор,  заслужений економіст України,  член-кореспондент Академії  підприємництва та менеджменту України,  який  підготував   4-ох  докторів та понад 20  кандидатів  економічних наук  і дуже багато   грамотних  професійних фінансистів.

Проте  це лише  одна сторона  його  особистості, адже  широкому загалу  Володимир Вихрущ  відомий  передусім  і як поет, автор  20-и  поетичних збірок та 5-и  збірок пісень. Член Спілки письменників  України,  лауреат літературних премій  ім. братів  Лепких та ім. Іванни Блажкевич – це  висока оцінка  його  літературної  діяльності,  але  найвищою нагородою  для нього  є  і залишається  людська пам’ять. Недарма ж  говориться,  що кожна людина  живе доти,  поки її пам’ятають.

Ведуча ознайомила учасників заходу  у бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» з автобіографією  В. П. Вихруща,  розповівши  про  батьків і про його дитинство, навчання і трудову діяльність та про творчі  літературні здобутки.

Найбільше уваги  надали організатори  та учасники зустрічі  спогадам  і прикладам  із життя  Володимира Павловича Вихруща у Заліщиках. З 1965 і до 1969 року  він працював завідувачем  районного  фінансового відділу  і проживав  із сім’єю в нашому місті.

Його згадують і будуть ще довго пам’ятати  як доброго фахівця  і  як добру людину,  бо багатьом допоміг у житті.

Хвилюючими були спогади  про керівника  колективу райфінвідділу,  якими  ділилась в той день  Марія Ясищук,  що працювала в ті роки  під керівництвом  Володимира Павловича.  Василь  Корчак  розповів  про викладача  Тернопільського вузу Володимира Вихруща,  у якого навчався  і згадав  його добрі  лекції та  практичні поради.  На думку виступаючого,  потрібно  більше  пропагувати  серед молоді, його  вірші – присвяти  Україні,  мужнім  українським  патріотам  і героям, рідному краєві, при проведенні  патріотичних заходів, відзначенні важливих історичних  та  політичних дат і подій.

Цікаві приклади  з господарської діяльності В. П. Вихруща  – тодішнього  керівника райфінвідділу і голови облплану  та заступника голови  Тернопільського облвиконкому  розповів  Валерій Гагалюк,  який працював в ті роки  заступником  голови  Заліщицького райвиконкому  та Йосип Децовський  –  відомий економіст, викладач-просвітянин,  відзначивши  великий внесок  Володимира Павловича  у впровадженні економічних методів управління  та виховання, його допомогу у зміцненні  виробничого потенціалу  нашого району.

Творчий період В. Вихруща у Заліщиках  був також  дуже  плодотворний, бо саме в ці роки  він створив  багато присвят  нашому місту  і краєві,  до яких  місцеві композитори Ярослав Смеречанський і Теодор Хмурич писали музику і створили пісні.

У виконанні учнів  Заліщицької гімназії  звучали поезії  В. Вихруща:  «Я не можу жити без Дністра», – читав  Максим Коцюба, «Осип Маковей у Заліщиках», (Олександра Глухманюк), «Ранок у Заліщиках», ( Владислав Краснюк), «Голубі вогні», (Дмитро Лилик), «Осінь над Дністром», (Осадчук Вікторія), «На хвилях Дністра», (Жирнова Вікторія), «Октави хвиль», ( Моспанчук Вікторія).

Про літературну творчість  цікаво розповіла  Марія Мар’янівна Бежук,  вчитель  української мови та літератури  гімназії, Заслужений вчитель України,  яка з батьками  жила по сусідству з родиною Володимира Павловича Вихруща у Заліщиках.

Ірина Олексіївна Ковальчук, також вчитель української мови та літератури,  ділилась цікавими спогадами, бо часто  бував у їхній домівці  Володимир Павлович, де обговорював  з редактором районної газети   і письменником  Петром Ковальчуком  літературні теми, вона  навела пам’ятні  приклади з  життя  і плодотворної  творчої праці поета,  чудової людини, зачитала присвяту  В.Вихруща з нагоди її дня народження.

Про поезії  В. П. Вихруща вів мову  і Петро Мельник , журналіст, член НСЖУ,  поет,  автор поетичних  збірок і публіцистичних  творів. Про свої зустрічі у 70-80-их роках з Володимиром Вихрущем у Тернополі розповів Степан Грицьків, заслужений лікар України з Чорткова.

Окрасою  цієї зустрічі  була  присутність  і виступи  гостей  з Тернополя.

Щемливо, з великою вдячністю говорив  про Володимира Павловича  Володимир Барна – дипломант  премії  В. Вихруща,  поет,  журналіст,  публіцист і літературознавець, перекладач, член національних спілок письменників і журналістів України, голова  Тернопільського відділення Українського  фонду культури, який  читав  свою  авторську присвяту  знаному письменникові,  а також вручив  бібліотечку  краєзнавчих видань  для читачів центральної районної бібліотеки  її директору.

Зворушив усіх  виступ  Юрія Кіцили  – українського композитора,  заслуженого діяча мистецтв України,  члена  Наукового  товариства ім. Т. Шевченка і  НСЖУ,  викладача  Тернопільського  музичного училища  ім. Соломії Крушельницької,  який  дуже цікаво  розповів  про  дружбу  і творчу співпрацю  з Володимиром  Вихрущем,  майстерно  і душевно  виконав  авторські пісні  на слова  знаного поета.

В. П. Вихрущ  успішно долав труднощі на своїх  життєвих дорогах. Був завжди  близьким до людей, а ще він   дуже велично оспівав  у своїй творчості Матір Україну, її красу  та складну історичну долю,  бо завжди вірив  у  наше щасливе майбутнє. За це шануємо людину, яка гордо несла у майбутнє українське слово,  життєву мудрість  і людську гідність.

На завершення  зі словом вдячності  до учасників зустрічі звернувся Роман Краснюк, перший заступник голови  Заліщицької РДА.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.