Зустріч із Василем Лопухом, дійсним членом НТШ Америки

Нещодавно у бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» відбулась зустріч із кандидатом економічних наук, дійсним членом Наукового товариства ім. Шевченка у США Василем Лопухом, уродженцем міста Заліщики, який тепер проживає в Нью-Йорку.

Наш краянин надає значну благодійну допомогу книгозбірням району в поповненні бібліотечних фондів. У 2009-2010 роках понад 1500 книг різних найменувань, виданих НТША отримали всі бібліотеки району за сприяння і безпосередньої участі В. Лопуха. За це директор ЦБС Ольга Тракало щиро дякувала благодійникові і його батькам, за те що виховали доброго сина і також беруть активну участь у бібліотечних заходах та в громадському житті міста.

До речі, цього разу Василь Лопух прибув у Заліщики, щоб привітати батька з ювілеєм, а в той день щирі вітання Степан Лопух приймав від усіх представників інтелігенції міста, які об’єднала у вітальному слові О. Тракало, ведуча зібрання

Дійсний член НТШ Америки В. Лопух розповів про діяльність поважної установи і про основні напрямки досліджень. Для громадськості вчений запропонував звіт соціологічних досліджень, проведених Центром демографічних досліджень українців у США на тему: «Нова хвиля» еміграції в США: економічно-соціальні аспекти». Він зупинився на окремих аспектах життя українських емігрантів 1989-2006 років. Звернув увагу на тенденції в емігрантському середовищі щодо здобуття освіти, отримання роботи, матеріального забезпечення, сімейного стану, мотивів та способу мігрування, рівня задоволення життєвих потреб у США.

Підсумовуючи результати діяльності, вчений зробив висновки щодо позитивних та негативних наслідків «нової хвилі» еміграції громадян із України для США та рідної держави.

Василь Лопух відповів на запитання Олексія Прогодюка, Романа Мулярчука, Пантелеймона Хомишина, Йосипа Децовського, Василя Дякова та інших учасників зустрічі, які стосувалися збереження ідентичності українців на чужині та рівня толерантного ставлення до емігрантів у різних країнах.

Кандидат економічних наук презентував присутнім книги, періодику, які були представлені на організованій в бібліотеці книжковій виставці та фільми – вдале доповнення до серіалу, присвяченого незалежності України, українській історії.

На завершення зустрічі присутні подякували науковцю за цікаву інформацію, а вчитель-ветеран І.О. Ковальчук подарувала своєму колишньому учневі авторську книгу спогадів.

Добре, що така тісна співпраця між бібліотекою та Науковим товариством ім. Шевченка в Америці є і буде продовжуватись.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.