Заліщицька районна газета: 75 літ у мас-медійному просторі країни

Впродовж лютого-березня 2015 року в центральній районній бібліотеці експонувалась виставка «Заліщицькій районній газеті – 75». З історичними публікаціями знайомились читачі бібліотеки, жителі району.

kolos002А 26 березня у бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» проведено урочини «Заліщицька районна газета: 75 років у мас-медійному просторі країни», які бібліотекарі готували разом із редакційним колективом.

У вступному слові директор ЦБС Ольга Тракало наголосила, що вже багато років наша районна газета є не лише інформатором, але передусім – співрозмовником. Покоління жителів району називають з любов’ю газету «животворним краєзнавчим джерелом», яка інформує нас про важливі, цікаві події, розповідає про успіхи, інколи і про невдачі, розмірковуючи про високе, не забуваючи про буденне, повертає у спогади про минуле, читаємо тут про мрії та задуми на майбутнє.

Наша районна газета – це літопис життя Наддністрянського краю. 75 років – це майже 8400 номерів газети. Щорічно 52 рази часопис відчиняє двері читацьких осель.

Бібліотекарі Галина Балицька та Лілія Вонс коментували слайди із підготовленої теперішнім редактором газети О. Дяків презентації, з історії районної газети та її творців. Газета була заснована у лютому 1940 року і мала назву «Червоний прапор». Оскільки в редакційному архіві не збереглись газети тих років, тому зацікавлення у всіх присутніх викликала копія четвертого номера листівки 1940 року (перші номери не збереглись), побачити яку нам допоміг Валерій Йосипович Бачинський, уродженець Заліщик, нині виконавчий директор-розпорядник Національного драматичного театру ім. І. Франка у Києві, заслужений діяч мистецтв України та наші колеги-бібліотекарі із столичних Державної медичної бібліотеки і Національної бібліотеки імені В. Вернадського.

У післявоєнний період наша районна газета мала назву «Перемога», а в 1965 році, після реорганізації району в Заліщиках народився «Колос». З часу виходу першого номера районного часопису «Колос» виповнилось цьогоріч – 50.

kolos001Захід розпочався із спогадів, слова пам’яті і хвилини мовчання за першим редактором «Колоса» П.І. Ковальчука, який у березні відзначав би своїх 84, але вже 20 років його немає з нами. Дружина – Ірина Олексіївна створила у власному помешканні музейну кімнату в пам’ять про журналіста, редактора, письменника, члена Національної спілки письменників України П. І. Ковальчука і поділилась своїми спогадами про його редакційну діяльність.

На книжковій виставці були розміщені твори редакторів «Колоса» різних років, письменників П. Ковальчука, П. Мельника, О. Дяків.

Хвилюючими спогадами про більш як 40-літню роботу у газеті ділилась журналіст Лілія Монич, а також П.М. Мельник, який 32 роки очолював редакційний колектив «Колоса», член НСЖУ, письменник.

З 2001 року редакцію часопису «Колос» очолює О.І. Дяків, яка поділилась сучасними набутками газетярів. Завдяки співпраці колективу з проектом «Заліщики online» «Колос» сьогодні можна прочитати в інтернеті (http://zal.te.ua/).

kolos0011Присутнім було презентовано фільм-інтерв`ю в рамках проекту вивчення громадської думки читачів «Колоса» про сучасну газету, яку організували педагоги і учні Заліщицької державної гімназії.

Із ювілеєм колектив привітали: Б. І. Шипітка, голова Заліщицької РДА, В.В. Кулачковський, керуючий справами районної ради, В.С. Бенев`ят, міський голова Заліщик, В.А. Барна, редактор видавництва «Дніпро», В. Воронін, радник заступника голови ОДА Л. Бицюри, редактори районних газет із Борщева, Гусятина, Чорткова – Петро Довгошия, Леонід Дубас, Любомир Габруський, журналісти Марія Довгошия із Борщева та Ірина Мадзій – обласна газета «Вільне життя», керівники установ, навчальних закладів, читачі газети: Н. Підгреб`я, О. Царьова, О. Безушко, О. Войчишин, Й. Децовський, Л. Атаманчук, Н. Ємчук, Н. Хомів, А. Сідоров, П. Рацин, Н. Тартачник та інші.

Звучало музичне вітання працівників РБНТ М. Когута і С. Костюка, поетичне відео-віншування з Києва від М. Палагнюк, гімназист М. Підгреб`я презентував наукову роботу «Становлення і розвиток місцевої журналістики на прикладі Заліщицької районної газети Колос».

Присутні виконали урочо «Гімн журналістів» і Державний Гімн України.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.