Захист Вітчизни – поклик долі

6 грудня  в Заліщицькій центральній районній бібліотеці  проведено урочини  з нагоди відзначення  Дня Збройних Сил України  та Міжнародного дня волонтера.

  Ольга Тракало  директор районної ЦБС,  ведуча заходу щиро вітала гостей бібліотечної вітальні «Літературні зустрічі» з величними святами  і перегорнула яскраві сторінки історії  героїчних подвигів, адже  Армія  – це  однин із основних елементів стабільного і  впевненого розвитку  Української держави.

Незважаючи на досить невелику офіційну історію  українського війська,  справжній вік  Української  держави  сягає  кількох століть,  а її бойові традиції  формувалися  у важких кривавих війнах  і конфліктах  від Київської Русі   і до Другої світової війни.

І сьогодні  доля нашої державності, миру   в руках вірних синів і дочок України,  які демонструють  надзвичайні  силу, героїзм і патріотизм  у двобої з вогором-агресором.

На екрані демонструвались  відеосюжети про сучасні Збройні Сили України та участь їх у бойових діях  на Сході, про  українських військовиків та  воїнів-добровольців мужністю, патріотизмом і героїзмом,  самовідданістю  яких  захоплюється  увесь світ.

Зі святом   привітали присутніх у залі:  Роман Краснюк, перший заступник голови РДА,  Павло Мирончук,  керуючий справами районної ради,  Алла Квач,  міський голова Заліщик,  Степан Навольський,  голова районної спілки учасників АТО, які вручили грамоти  учасникам АТО  за особисту мужність і героїзм, захист державного суверенітету та територіальної цілісності України  і з нагоди  Дня Збройних Сил України, а також  активним волонтерам  – за проявлену ініціативу, виявлений патріотизм  та надання  цільової допомоги, що сприяє  якісному виконанню  бойових завдань  Збройним Силам України  в зоні проведення АТО  на території  Донецької  і Луганської  областей та з нагоди Міжнародного дня волонтера.

Майор Сергій Лобода – заступник районного  військового комісара також привітав  своїх бойових побратимів зі святом  і вручив їм  медалі та грамоти.

Хвилиною  мовчання  вшанували  воїнів-захисників України,  земляків-героїв,  матері  яких також  були присутніми  на заході,   усіх тих, які приєднались на  небесах до українських Героїв,  що упродовж віків виборювали собі  і поколінням українців право  вільно жити і трудитись на рідній землі.

Парох церкви  Покрови Пресвятої Богородиці у Заліщиках  отець Іван Сендзюк  організував  усіх  на спільну молитву за Україну і закликав  пам’ятати,  творити молитви на честь убієнних,  лікувати своїми  співпереживаннями  зболені серця і душі  їх батьків, дітей, матерів, рідних і близьких. Молімо Господа, щоб беріг  кожного нашого воїна і мирних жителів, щоб найскоріше припинилась війна.

У цей день  звучали й музичні присвяти  – пісні  про трагічні  і героїчні події,  які  відбуваються на нашій рідній землі.  Пісню «Журавлина печаль», на слова місцевої авторки Ганни Рибцуник, автором  музики до якої  є священик Іван Полевий, слухали у його виконанні  із запису.

Активний волонтер, композитор і виконавець Ігор Федірко  звернувся також  зі щирими словами привітань  до присутніх  у залі і виконав  авторські пісні: «Волонтери», «В Іловайськім  котлі», а  дует  у складі  Миколи Когута та   Сергія Костюка —  солісти РБНТ,  подарували пісню «В чому суть».

На завершення  звучав Державний Гімн України  в спільному виконанні  – як символ боротьби  українського народу за мир, волю і незалежність України.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.