Загостини до отчого краю

Із рідного напившись джерела, любов до отчої землі навічно бережем. Цю давно відому істину ми часто беремо за приклад, розповідаючи про життєві дороги багатьох людей – наших знайомих краян.

qest004Днями до рідного села Свершківці знову завітала Тамара Тимофіївна Жога, яка тепер проживає в Криму, але завжди з особливою любов’ю відвідує рідну домівку, повертає у пам’ять імена дорогих людей, дороги свого дитинства і юності.

45 років минуло з тих пір, як закінчила Тамара Жога Дорогичівську середню школу, але до цього часу вона зберегла найкращі спогади про вчителів та однокласників. Із Свершківців, тоді їх було дев’ятеро. На цей раз вона збагатилась приємними враженнями про зустріч із своїми ровесниками з нагоди 45-ліття їх випуску.

Нещодавно про її долю, вчительки української мови і літератури з м. Севастополя, ми дізнались із статті «За покликом серця, велінням душі», яку було надруковано в районному часописі «Колос» 27 лютого ц.р. Тоді на захист свідомої вчительки-патріотки України виступили і депутати постійної комісії з питань освіти, культури та охорони здоров’я Заліщицької районної ради, написавши листи-звернення до керівництва органів освіти Криму і до газети «Кримська світлиця». Зустріч у бібліотечній вітальні з Т. Т. Жогою тепер ініціював її однокласник Ігор Михайлович Марусяк, керівник кооперативу «Ратай», кандидат економічних наук, голова районної асоціації фермерів і землевласників. Наша гостя щиро раділа за організоване спілкування їй з шанувальниками рідної мови, освітянами міста, членкинями районної організації Союзу українок.

qest005У своєму виступі вона розповіла про те, що тепер працює перекладачем, готує дітей-кримчан до вступу у вищі навчальні заклади. Вона є активною учасницею жіночої громадської організації «Надія», з якою організовує конкурси, зустрічі, різні літературно-мистецькі заходи. На засіданнях Конгресу українців обговорює завдання активізації діяльності українських громад.

З великою шаною і повагою розповідала Тамара Жога про активісток жіночого руху в Севастополі, багато добрих слів сказала про голову Союзу українок Богданну Михайлівну Процак, нашу краянку, уродженку с. Росоховата, що поблизу Зарваниці і про Тамару Красицьку, активістку Союзу української мови м. Севастополя, праправнучку Тараса Шевченка.

Радісною для нас була інформація Тамари Тимофіївни про те, що у Севастополі зростає інтерес молоді до вивчення української мови, хоч є ще і приклади упередженого ставлення батьків до потреби знань державної мови їхніх дітей, онуків. Відкриття гуманістичного університету у Севастополі також засвідчує про зростання інтересу молоді до знань української мови. Діти займають призові місця на конкурсах з української мови, кримське телебачення показує відкриті уроки в навчальних закладах. Однак, є ще немало мовних проблем у Севастополі, де вже 12 років живе Т. Жога.

qest006Гостя поділилась власними думками і відповіла на запитання присутніх на зустрічі педагогів Й. Й. Децовського і М. Л. Ковальчук.
Л. В. Клепак, голова районної організації Союзу українок, М. М. Жилюк, керівник гуртків Заліщицького будинку дитячої та юнацької творчості та педагоги Заліщицької школи ім. Осипа Маковея сердечно вітали нашу краянку і вручили їй сувеніри на згадку, а Леся Іліщук, керівник гуртків БДЮТ подарувала музичне вітання.

Надіємось, що надовго збереже у пам’яті наша краянка Т. Т. Жога радість від цієї зустрічі і щирі слова побажань, які надихатимуть її на подальшу творчу і плодотворну працю для утвердження державності і українського духу в Криму.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.