Ярослав Микитин

Народився 20 жовтня 1943 р. у с. Дорогичівка Заліщицького р-ну Тернопільської області. Освіта вища, за фахом – інженер-механік. У 1978-1984 рр. – головний конструктор, у 1984-1990 рр. – головний інженер, з 1990 р. – генеральний директор Каховського заводу електрозварювального устаткування.

Пройшов всі сходинки виробничої діяльності: начальник конструкторського бюро, головний конструктор, головний інженер. З 1990 року працював директором заводу, а з 1996 року – голова правління ВАТ “Каховський завод електрозварювального обладнання”. В 1991 році – академік Академії історичних наук України. В 1995 році Ярославу Микитину було присвоєно почесне звання “Заслужений машинобудівник України”. В 1999 і 2003 роках нагороджений грамотою Кабінету Міністрів , Почяесною грамотою Верховної Ради України. В 2004 році Указом Президента України йому присвоєно звання Герой України із врученням Золотої Зірки і ордена Держави.Член громадської організації “Рада конкурентоспроможності України” (2005р.)

Відкрите акціонерне товариство “Каховський завод електрозварювального устаткування” (КЗЕЗУ) – одне з найпотужніших підприємств в Україні та без перебільшення країнах СНД, що спеціалізується на розробках і виробництві сучасного високоефективного електрозварювального устаткування. Завод – визнаний світовий лідер, його продукція експортується до багатьох країн світу, таких як США, Канада, Китай, Австрія, Південна Корея тощо. 87 відсотків продукції експортується у 78 країн світу. на згаданому вище підприємстві працює дві з половиною тисячі робітників.

Окрему сторінку в історії заводу відкриває багаторічна і продуктивна співпраця з інститутом електрозварювання імені Є.О. Патона. Адже каховський завод виробляє найскладнішу техніку, використовуючи найсучасніші технології з особливою системою управління, що дозволяє зміцнювати свої позиції як у національному виробництві, так і на міжнародному ринку. Тобто, дає можливість бути рівним серед рівних не тільки в Європі, але і в світі.

Приємно, що КЗЕЗУ очолює людина дійсно творча і талановита – депутат Херсонської обласної ради, лауреат Державної премії СРСР, заслужений машинобудівник України, академік Академії інженерних наук України, кавалер трьох хрестів Пошани Українського фонду науково-економічного та юридичного співробітництва Ярослав Микитин.

Саме про КЗЕЗУ написав поетичні рядки М. Сингаївський:

Нам кажуть, світ давно уже відкритий,
І білих плям у ньому не знайти.
Та є в Каховці Ярослав Микитин,
Який з творцями зближує світи.
Коли в парламенті – то бійка, а то сварка,
Ми з Ярославом – ближче до чудес:
Його завод – життя електрозварка,
Що від землі сягає до небес.

74800, Украина
Херсонская обл., г. Каховка
ул. Пушкина, 109
(+38-05536) т. 33260, ф.41041 info@kzeso.com,
www.kzeso.com

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.