Всеукраїнський день бібліотек – 2011

Цьогорічне свято – Всеукраїнський день бібліотек у Заліщицькій ЦБС проходив під девізом «Бібліотек@-інформація-знання-успіх». Урочини «Бібліотеки і громада: сучасне і майбутнє» проведено у читальному залі центральної бібліотеки.

Вступним подячним словом зустріч започаткувала директор централізованої бібліотечної системи Ольга Тракало. Бібліотека – це організм, який буде живим тільки тоді, коли змінюється разом із суспільством та користувачами. Безперечно, на ці зміни значно впливає політика держави, проте розвиток кожної бібліотеки залежить від тих, хто присвятив цій благородній справі своє життя. Відрадно, що в цьому році відкрито Інтернет-центр в Слобідці за сприяння сільської влади і депутата райради Ярослава Крайника. У бібліотечних установах району відкрито пункти доступу громадян до інформації. Тут завжди є співпраця з владою, з духовенством, меценатами, місцевими творчими людьми. У черговий раз це свято дає можливість відчути визнання ролі бібліотек у житті суспільства, відчути повагу до духовної спадщини, до освіти, науки. А ще – це привід поділитися своїми радощами, турботами, планами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПривітати бібліотекарів з їхнім професійним святом прийшло чимало відомих в нашому краї людей. Це заступник голови РДА Марія Навольська, котра від райдержадміністрації і райради вручила бібліотеці цифровий фотоапарат, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Іван Сендзюк – подарував бібліотечку духовних книг, а також зробив передплату на духовні періодичні видання. Заступник міського голови Василь Машера подякував усьому колективу бібліотекарів за співпрацю, за надання інформаційних послуг. Від екс. заступника Міністра внутрішніх справ України Володимира Бедриківського завідувач фондом соціального страхування Іван Чубатий вручив бібліотекарям енциклопедичну та художню літературу. Книжкові новинки наш краянин подарував кожному бібліотечному працівникові. Місцевий поет Василь Дрозд крім щирих вітань і віршованих присвят презентував свою нову книгу «Жменька родинного тепла», яку подарував кожній бібліотеці району. Бібліотекарів вітали головний спеціаліст відділу культури РДА Людмила Папушко, дружина письменника Ірина Ковальчук, активіст бібліотечного руху, викладач аграрного коледжу Йосип Децовський. Щиро ділилася зернами досвіду роботи з молоддю бібліотекар абонементу для юнацтва Лілія Вонс, а місцевий поет, журналіст Олег Вістовський привернув увагу до діяльності Клубу творчої молоді, ознайомив із надбаннями молодих поетів району. Досвідом роботи на урочинах з нагоди професійного свята ділились бібліотечні працівники Марія Пашкевич, Олександра Топольницька, Марія Михайлюк та інші.

Вимоги сьогодення спо¬нукають бібліотекарів впроваджувати нові проекти, технології, завдяки яким бібліотечні установи стають незамінними для громадян. Чимало гарних слів вдячності звучало в той день для бібліотекарів, для них виконували пісні Сергій Костюк, Ігор Федірко, Ольга Ковбасенко – працівники районного будинку народної творчості.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.