Володимир Шевчук

shevВолодимир Шевчук – уродженець с.Зелений Гай на Заліщанщині.

1955 року Володимир Шевчук приїхав до Косова і вступив на навчання в Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва. Через п`ять років він успішно закінчив навчання у цьому закладі, отримавши диплом з відзнакою. Як молодий спеціаліст працював у творчій групі Косівської фабрики “Гуцульщина”.

Через деякий час вступив на навчання до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, який закінчив в 1968 році. Згодом Володимир Шевчук повертається до Косова на фабрику ” Гуцульщина”, де працював спочатку старшим, а потім головним художником. Впродовж 20 років очолював творчу групу виробничо – художнього об`єднання “Гуцульщина”.

За період роботи в об`єднанні В.Шевчук був автором багатьох нових зразків для серійного та масового виробництва. Творчі роботи провідних майстрів “Гуцульщини” представляли національне мистецтво на виставках у Канаді, Англії та США. Не раз удостоювалися почесних нагород творчі роботи В.О.Шевчука.

Окремі роботи є власністю автора, а деякі зберігаються в Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, а також у столичних музеях. Серед кращих робіт В.Шевчука можна назвати декоративне панно “Моя полонина”, свічник “Трійця”, портрет В.Стефаника, таріль ” Реве та стогне Дніпр широкий” та багато інших.

Одне з важливих місць у творчій практиці В.Шевчука займає інтер`єрне оформлення. На особливу увагу заслуговує інтер`єр музично – драматичного театру ім. І.Франка в м. Івано-Франківську.

За вагомий внесок в оформлення цього інтер`єру Володимир Шевчук удостоєний високої нагороди – Державної премії України ім. Т.Шевченка. З 1989 року він працював викладачем рисунку і живопису в Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім. В. Касіяна.

Помер Володимир Шевчук 18 вересня 2009 року.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.