Відзначення 150-річчя від дня народження Івана Яковича Франка

Вшанування 150-х роковин від дня народження І.Я.Франка розпочалося по всій Україні ще на початку серпня. Український народ широко відзначає ювілей Великого Українця.

27 серпня цю знаменну дату вшанувала і громадськість Заліщик. Урочистості відбулися коло оновленого пам`ятника Великому Каменяреві. Отець Онуфрій Швигар відправив біля пам`ятника молебень. Із словами про видатного сина України до присутніх звернулися міський голова В.Бенев`ят, голова РДА П.Лесюк, голова райради В.Чухрій. Про життя і творчість поета розповіли учителі Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків Марія Бежук, Надія Підгреб`я, учитель-пенсіонер Маркіян Лубкович. Франкові поезії читали керівник гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Любомир Кондуб, учні гімназії Леся Викирчак та Роман Губеліт, учениця ЗОШ №2 Наталія Тишківська. Свої вірші читав місцевий поет Павло Мамалига.

7 вересня в літературній вітальні читальної зали районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір, приурочений ювілею Великого Каменяра.

У вступному слові директор Заліщицької ЦБС, Заслужений працівник культури О.Тракало підкреслила, що І.Франко – незрівнянний за своєю багатогранністю і могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів людства.

Про страдницьке життя І.Франка розповіла викладач Заліщицького агроколеджу ім.Є. Храпливого НАУ Наталя Проданик. Основні віхи творчості розкрила вчитель Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків Ольга Середюк.

Із цікавістю слухали присутні акторів народного театру РБНТ В,Громніцького та Н.Кухту, які виконали драматичну поему М.Петренка “Два ручаї або Слово до Ольги Рошкевич – із першого Франкового ув`язнення”.

Естетичне задоволення для слухачів принесло звучання пісень на слова І.Франка (“Як почуєш вночі…”, Ой ти дівчино, з горіха зерня…”), які виконували О.Іліщук, І.Федірко, І.Витрикуш.

На вечорі було прочитано багато поезій І.Франка у виконанні учнів гімназії (І.Стахурський, М.Курик, В.Навольський, Т.Прокоп, Т.Красніков, С.Гев`юк, Н.Гандзюк, І.Сем`янів), учениці ЗОШ№2 М.Сендзюк, керівника гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Л. Кондуба.

“І.Франко – громадсько-політичний діяч” – тема виступу депутата районної ради Л.Й.Тишківського. З повідомленням ” Іван Франко на Тернопільщині” виступив науковий працівник краєзнавчого музею І.Дубецький.

Про свої враження від ювілейних днів І.Франка на Івано-Франківщині та в Нагуєвичах на Львівщині, про перебування на цих урочистостях Президента України В.Ющенка, розповіли директор ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.О.Маковея О.Винницький та працівниця райбібліотеки М.Ковальчук.

Огляд літератури, яка пов`язана з творчістю І.Франка, здійснила провідний бібліограф райбібліотеки С.Пукіш.

Літературно-музичні заходи, присвячені 150-річчю від дня народження Івана Яковича Франка, відбулися у бібліотеках району.

У районному часописі “Колос” надруковано статті про проведені літературні години, вечори, приурочені до ювілею Великого Каменяра, в бібліотеках сіл Лисівці, Слобідка, Іване-Золоте, Устечко, Буряківка, Торське.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.