Відкриття Інтернет-центрів від Програми “Бібліоміст”

16 січня 2013 року в Добрівлянській, Бедриківській, Колодрібській і Шипівецькій бібліотеках-філія Заліщицької централізованої бібліотечної системи відбулись урочистості з нагоди відкриття Інтернет-центрів.

vnet2

Саме ці бібліотечні установи вибороли перемогу в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету і реалізують проект міжнародної технічної допомоги «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст України».

На урочистостях у нашому районі побували представники від організаторів конкурсу – Ірина Войцехівська, координатор із співпраці з бібліотеками Програми «Бібліоміст» та Марія Ростоцька – регіональний представник Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІREX). Перша зустріч гостей відбулась у Шипівцях. Дзвінко звучали в той день колядки і щедрівки, які співали дорослі і діти, а завідуюча бібліотекою Світлана Петрівна Золота піднесла гостям на вишитому рушнику хліб-сіль.

Перерізати символічну стрічку для відкриття Інтернет-центру вона попросила почесних гостей із столиці і голову Заліщицької районної ради І. П. Дрозда.

З хвилюванням і великою радістю розповідала завідуюча сільською бібліотекою про те, що давно вже мріяла про комп’ютер і про Інтернет у своїй книгозбірні. Тепер у бібліотеці є 4 комп’ютери, сканер, принтер, веб-камери, навушники, ліцензійне програмне забезпечення, підключено Інтернет.

vnet3

Щиро подякувала організаторам Програми «Бібліоміст», а також Івану Петровичу Дрозду – голові районної ради, Дмитру Петровичу Золотому, керівнику ПП «Шипівське» і сільському голові Ользі Іванівні Золотій за допомогу у проведенні ремонту приміщення та в організації його опалення.

На урочистостях виступили: Ірина Войцехівська – координатор Програми «Бібліоміст», І. П. Дрозд – голова районної ради, О. І. Золота- сільський голова , Віра Михайлівна Федик –заступник директора Шипівецької ЗОШ 1-ІІ ст., які привітали сельчан із важливими подіями не тільки для читачів бібліотеки, але й для усієї громади.

Вітання електронною поштою надійшло до сільської бібліотеки із районного управління юстиції, а також перші інформаційні матеріали для забезпечення інформацією для консультування людей з юридичних питань.

Активні користувачі, які здійснюють доступ до Інтернет- ресурсів з перших днів діяльності бібліотечного центру демонстрували і цікаво розповідали про переваги новітніх Інтернет-технологій у навчанні та професійному зростанні, у повсякденному житті.

vnet5

Марія Федорівна Лохвицька – вчитель школи, погодилась бути волонтером у бібліотеці. Оксана Сергіївна Мельник – агроном за фахом, працює у господарстві, з Інтернету черпає інформацію про передові технології вирощування полуниць, овочевих культур. Оксана Богданівна Сорока – молодий спеціаліст, фармацевт, в Інтернеті шукає роботу за фахом. А секретар сільської ради Надія Романівна Вербіцька розповіла про використання Інтернет-ресурсів у щоденній праці, зокрема, з питань соціального захисту, земельних відносин, юридичні консультації.

Юні читачі бібліотеки – члени бібліотечного гуртка «Лялька і книга» підготували і продемонстрували лялькову виставу, дійові особи якої сповіщали про можливості Інтернет-центру, що відкрився в бібліотеці. Гості відвідали краєзнавчу світлицю, яка нещодавно створена в Шипівецькій бібліотеці.

У Колодрібській бібліотеці-філії символічну стрічку перерізали І. В. Матійчик, сільський голова та М. Є Ростоцька, регіональний представник Програми.

vnet4

Піснею «Село у долині» молоді дівчата у вишитих національних костюмах мелодійно розповіли про цікаву історію краю і про мальовничі краєвиди рідної Колодрібки.

Марія Іванівна Матійчик – народна майстриня-вишивальниця принесла на виставку до бібліотеки вишиті нею сорочки і національні костюми, розповіла про свої захоплення та бажання спілкуватись в Інтернеті з такими як вона вишивальницями. Хотіла б розмістити у світовій мережі записані нею, збережені у пам’яті старовинні пісні, а також пропонувати бажаючим придбати її вишиття.

Сільський голова І. В. Матійчик сприяв у проведенні ремонтних робіт у бібліотеці та в організації електроопалення. У своєму виступі він відмітив важливість забезпечення доступу до Інтернету для молоді села і веб-спілкувань жителів Колодрібки з рідними по скайпу.

Бібліотечний Інтернет-центр Колодрібської бібліотеки-філії презентували – зав. бібліотекою Ганна Петрівна Дребіт, вихователька дитячого дошкільного закладу Віталія Михайлівна Костюк, студент Іван Когут, заступник директора Колодрібської ЗОШ 1-ІІ ст. Віктор Іванович Москалюк.

Марія Василівна Нагуляк розмістила в Інтернеті фото світлини про автентичні фольклорні твори і розповіла про особливості обрядових дійств, які ще збережені в їхньому селі. Вона постійно користується Інтернет-ресурсами у підготовці до уроків і занять із фольклорними колективами.

Щоденно користуються Інтернет-центром: Василь Дюжок, Андрій Дребіт, Ірина Мимка, які цікавляться робочими місцями для працевлаштування, сільська молодь, школярі.

vnet6

У Бедриківцях почесне право перерізати символічну стрічку надали Марії Михайлівні Навольській, заступнику голови Заліщицької РДА та уродженцеві села, підприємцю Степану Михайловичу Навольському. Почесних гостей також зустріла з короваєм на вишитому рушнику завідуюча бібліотекою Світлана Василівна Тютюнник і молоді виконавці пісні «Привітальна» – сестри Роксолана та Андріана Миронюк.

Про важливість впровадження інноваційних форм обслуговування розповіли Ірина Войцехівська – координатор Програми «Бібліоміст», М. М. Навольська – заступник голови РДА, Юрій Степанович Жлуховський- викладач Заліщицького вищого професійного училища, волонтер бібліотеки, сільський голова І. М. Костинюк.

С. М. Навольський разом із братом Іваном Михайловичем Навольським фінансово підтримали бібліотеку в організації ремонтних робіт, встановленні систем електроосвітлення та електроопалення приміщення книгозбірні. Щирі вітання адресував приватний підприємець сільській громаді і бажав нових успіхів у конкурсній діяльності та в організації цікавих заходів.

Бібліотечний Інтернет-центр презентували в той день Назарій Лищук – студент Тернопільського Національного університету імені В. Гнатюка, Олег Кунда – дев’ятикласник Бедриківської ЗОШ 1-ІІ ст., Назарій Тютюнник – студент Чернівецького педагогічного училища, Андріана та Роксолана Миронюк – учениці Заліщицької гімназії.

З нагоди пам’ятної події – відкриття Інтернет-центру в бібліотеці надійшло вітання електронною поштою від директора Заліщицького центру зайнятості і М. І. Гнатишина з пропозиціями про співпрацю для інформування молоді, яка шукає роботу, про робочі місця в Тернопільській області для працевлаштування.

vnet7

З гордістю, щиро і велично зустрічали гостей у Добрівлянській бібліотеці-філії, бо тут створили ще кращі умови для читачів сільської книгозбірні – провели ремонт, виконали усі вимоги грантодавача.

Сільський голова С. Ф. Гоцуляк запросив виконати разом з ним почесну місію Ірину Войцехівську і Марію Ростоцьку, які перерізали символічну стрічку і з поклоном вдячності прийняли в дарунок – величний коровай від завідуючої бібліотекою Олександри Степанівни Стасюк .

Священик Василь Черничук – парох церкви Христа Царя, освятив відновлене після ремонту бібліотечне приміщення і привітав господарів та всіх учасників урочистості з відкриттям центру безкоштовного доступу до Інтернету.

Про переваги обслуговування користувачів у бібліотеці, в якій створено три робочих місця з доступом до Інтернету, говорили виступаючі: О. С. Стасюк – зав. бібліотекою, С. Ф. Гоцуляк – сільський голова, Ю. Д. Ухналь – волонтер бібліотеки, Г. М. Навізівська – художній керівник народного аматорського хору «Добровляни», М. В. Материнчук – директор Добрівлянської ЗОШ 1-ІІ ст.

vnet8

Аркадій Сідоров – начальник відділу екологічної освіти Національного природного парку «Дністровський каньйон» у своєму виступі наголосив на можливостях співпраці з бібліотекою в популяризації заповідних природних місць, еколого-просвітницької діяльності та в організації нових маршрутів для туристів по річці Дністер і на території природних заповідників.

4-и річний користувач бібліотечного Інтернет-центру Назарій Гловацький спілкувався по скайпу із батьками, які живуть в Чехії, в цьому йому допомагав дідусь. Цей приклад став найкращим свідченням тих великих можливостей, які надає Інтернет сьогодні кожному з нас.

Дуже сподобався нашим гостям чудовий спів жіночого ансамблю «Любисток», який супроводжував дійство, виконуючи українські колядки та щедрівки.

Представники Програми «Бібліоміст» відвідали в той день і Синьківську бібліотек-філію, яка функціонує вже тепер у новозбудованому приміщенні.

vnet10

За сприяння уродженця села Д. В. Фірташа до бібліотеки придбано сучасні меблі, 7 тисяч книг, 2 комп’ютери. Тепер уже ця установа дійсно є взірцем сучасної бібліотеки не тільки в нашому районі, але й в Україні.

Радіємо, що при допомозі міжнародних програм і фондів, з участю місцевих органів влади, багатьох краян – благодійників, підприємців, з великими стараннями бібліотекарів вже тепер у 10-ти бібліотеках району створено автоматизовані робочі місця, сучасні Інтернет-центри із безкоштовним доступом до мережі Інтернет.

Гостинно запрошуємо всіх до наших бібліотек.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.