Велету української думки присвячено

 

Впродовж 2016 року,  який оголошено  в Україні Роком Івана Франка,  у бібліотеках Заліщицького району  проводяться заходи,  присвячені 160-річниці від дня народження  Великого Каменяра. Літературну годину «Іван Франко – письменник національної гідності»  проведено  у бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі»  центральної районної бібліотеки.

У вступному слові  О. Й. Тракало, директор ЦБС  наголосила, що в ці дні  не раз звучать слова  з поеми «Мойсей», які найкраще  характеризують  самого її автора:

«Все що мав у житті, він віддав
Для одної  ідеї.
І горів, і яснів,  і страждав,
І трудився  для неї»

У цій  поемі  Франко  також утверджує ідеал державності, звертаючись  до свого народу каже:

«Ти мій рід, ти дитина моя,
Ти вся честь моя  й слава,
В тобі дух мій,  будуще моє,
І краса, і держава»

Іван Франко був господарем  гордовитим  на своєму полі, він був будівничим нації. Своїми творами  зробив  дорідний  засів на українській ниві. Девіз письменника-борця: « Не ридать, а здобувати, хоч синам, як не  собі, кращу волю в боротьбі» –  актуальний  і сьогодні. Наша українська дорога  до омріяної у віках  незалежності  і шлях до національної свідомості,  вимощені  книгами, працями  Великого Каменяра. Державницькі ідеї  самостійності і соборності  української нації  знайшли своє бачення в його працях. Поетичний  пролог  «Великі роковини», 1898 року  завершує словами – запальними рядками:

«Досі нас наруга жерла,
Досі нас наруга жре,
Та ми крикнем: Ще  не вмерла,
Ще не вмерла і не вмре!»

У цей день ми  вплітаємо  у вінок   шани  Великому Каменяреві присвяти сучасників-шанувальників його творчості.  Розпочати цей словославень  Івана Яковича Франка хочу  поетичними рядками  Володимира Вихруща:

«Злітали іскри  з-під  його пера.
Він вірив у прийдешню  переміну.
Він всім сказав: Служити  не пора,
А боронити треба Україну.
Він знав: лупати треба ту скалу,
Що заважає нації в дорозі…»

Черпаймо  силу і снагу з  Франкового  життєдайного  джерела.

sam_2731

Ведучі  заходу Лілія Вонс і Тетяна Баранецька ознайомили із  найважливішими датами у життєво-творчій біографії письменника, краєзнавчими документами та пам’ятками-присвятами. Літературні твори І. Франка  читали: «Пісня і праця» – Бойчук Оксана, (учениця ЗОШ №2),«Земле,  моя всеплодющая мати»  Іванишин Василь, (активний читач), «Вічний революціонер» – Манилик Інна,  (гуртківець будинку дитячої та юнацької творчості), „Патріот” – Кондуб Любомир, (керівник гуртків районного будинку дитячої та юнацької творчості), «Декадент» –  Гушманюк Олександра та Руда Анастасія, (гуртківці   будинку дитячої та юнацької творчості), «Дрімають села» – Миронюк Софія, (учениця гімназії), «До моря сліз» – Краснюк Владислав,(гуртківець будинку дитячої та юнацької творчості), «Розвивайся ти, високий дубе» – Коханюк Ірина, (учениця ЗОШ №2), «Чого являєшся мені у сні » –  Прокопа Валентин, (учень  ЗОШ №2). Присвяту     В. Коротича   прочитала  Жернова Лілія, учениця гімназії,  а Арсеній Крок заспівав пісню на слова Івана Франка  «Червона  калино, чого в лузі  гнешся?».

sam_2742    Своїми думками про значення  творчості українського письменника у нашому житті  ділились  Р. П. Краснюк,  перший заступник  голови  Заліщицької РДА,  педагог  І. О. Ковальчук,   читачі бібліотеки  Й.Й.Децовський, В. Д. Іванишин, Л.Д. Кондуб.   Огляд літератури  біля книжкових виставок провели   бібліотекарі  П.С.Любінецька, Г. І. Балицька,  Г. І. Заянчковська.

[metaslider id=3987]

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.