Василь Бараник

baranukВасиль Бараник народився 1880 року в селі Кобиловолоки на Теребовлянщині. Після закінчення народної школи в Кобиловолоках переїхав до Перемишля, де вступив 1895 р. в гімназію. Під час навчання брав участь у громадській роботі, керував хором.

У 1905 році закінчив правничий факультет Краківського університету.

З 1906 р. Працював у канцелярії відомого громадсько-політичного діяча доктора Володимира Охримовича. За короткий час Василь Бараник здобув довір”я та пошану серед селян і робітників Заліщанщини.

В кінці 1918 року його було обрано делегатом до Української Національної Ради від Заліщицького повіту.

В часі Листопадового Зриву у 1918 році став членом Центрального Військового Комітету під проводом полковника Д.Вітовського. Будучи сенатором, Василь Бараник був також членом регламентованої комісії, в якій стояв на захисті простолюду.

Він використовував усі нагоди, щоб пропагувати та розвивати національну свідомість через працю в читальнях “Просвіта”, сільських кооперативах. У праці на народній ниві йому допомагали провідні селяни повіту. 19 вересня 1940 р. органи НКВД заарештували В. Бараника.

Помер Василь Бараник 9 квітня 1941 року у Харківській в”язниці. У 1994 році вдячні заліщани відкрили Пам”ятну дошку з барельєфом В. Бараника, адвоката, громадсько-політичного діяча.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.