У Берестецькій бібліотеці – творча лабораторія

З 2002 року працівники бібліотечних установ Заліщицької централізованої бібліотечної системи організовують заняття творчих лабораторій, які проводимо на базі сільських бібліотек – філій. Підготовка і проведення таких заходів позитивно впливає на діяльність сільських книгозбірень. Старанно готуються до них бібліотечні працівники разом із бібліотечним активом, і проводять такі заняття при активній підтримці сельчан.

Нещодавно заняття у творчій лабораторії «Бібліотека – центр духовного відродження» проведено на базі Берестецької бібліотеки – філії. У цьому маленькому селі, де проживає 210 осіб, бібліотека є єдиною інформаційно-освітньою та дозвіллєвою установою.

Бібліотекар Ольга Котузяк ознайомила своїх колег – бібліотечних працівників району з роботою книгозбірні, розповіла про ті заходи, які організовує спільно із сільською громадою для відзначення важливих державно-історичних подій, літературно-мистецьких дат, народно-релігійних свят. Із вдячністю називала вона імена активних читачів, членів клубу «Вічне слово», який діє при бібліотеці, і тих людей, які допомагають їй у роботі.

Особисто подбала Ольга Миколаївна про те, щоб було у бібліотеці по-домашньому затишно. А Угриньківська сільська рада виділила кошти для придбання нових вхідних дверей, будівельних матеріалів. Бібліотекар організувала ремонтні роботи, доклала багато енергії, особистої ініціативи при проведенні ремонту приміщення.

ber003У сільській бібліотеці є преса: районну газету «Колос» передплачує сільська рада, а «Христову скелю» – церква. Ольга Котузяк приносить до книгозбірні свою домашню пресу: газету «Урядовий кур’єр», духовні журнали «Голос живої вервиці» і «Зернятко».

Відрадно, що гуртуються у Берестку діти і молодь, дорослі люди, які задоволені роботою бібліотеки і визнають потребу у її подальшому функціонуванні. У минулому році тут закрили школу, бо учнів мало, тож треба виховувати молодь, організовувати на добрі справи, передавати їм життєвий досвід і прищеплювати любов до української історії, традицій, звичаїв, залучати до громадського життя, – так думають багато свідомих людей у Берестку. Сільський голова Л. Ф. Гервасюк у своєму виступі акцентувала увагу на важливості інформаційної і виховної діяльності бібліотеки в сучасному житті сільських громад, ділилась проблемами фінансування потреб бюджетних установ. Про спільну роботу бібліотеки і церковної громади розповів парох церкви Трьох святих с. Бересток о. Петро Заліпа.

ber002 Члени бібліотечного клубу «Вічне слово» провели духовну годину «Марія – Діва Пресвята». Ведуча заходу – бібліотекар Ольга Котузяк залучила до участі в годині духовності багатьох сельчан – старших за віком і наймолодших. В той день у залі Народного дому зібралось чимало мешканців села. Під орудою регента церковного хору, завідувача Народним домом Василя Рибцуника у виконанні хору прозвучали пісні: «О Маріє, Мати Божа», «Радіймо всі нині з чудес», «Пісня про Богоматір», «Через поле України ішла Божа Мати», а Сергій Ковалик виконав духовну пісню «Дякую за все».

Отець Петро виголосив духовне слово про велич і щедрість ласк Матері Божої, розповів про релігійні свята, під час яких ми прославляємо Марію – Матір Божу, нашу заступницю і покровительку та пов’язуємо з цим іменем 21 святкування щорічно.

Гостинно запросили нас берестецькі люди і до своєї духовної святині – церкви Трьох Святих, яку збудували у 2001 році. Тут о. Петро Заліпа відслужив акафіст до Матері Божої.

Семінар бібліотекарів району став справжнім святом для багатьох людей, які живуть у Берестку, цьому невеличкому, але дуже гарному селі, з працьовитими людьми і їх ошатними оселями, з чудовим лісом і мальовничою природою. Добре, що і душі у багатьох його мешканців щедрі на любов до рідного слова і до рідного краю.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.