Свято Просфори

14 січня у Заліщицькій центральній районній бібліотеці проведено духовне свято Просфори.

pro1

Про давні традиції проведення цього свята у Заліщиках бібліотекарі довідались від мешканки міста Ольги Плеш, яка була колись активною учасницею Марійської дружини, на довго запам’ятала радість і велич свята Просфори, зберігає пам’ятні фото світлини, ділиться цікавими спогадами з молоддю.

У 1993 році це величне свято знову відродили у Заліщиках і провели у бібліотеці з участю духовенства, Союзу українок, членів організації «Українська молодь – Христові», громадськості міста. Уже тепер свято Просфори проводиться у місті щорічно.

Цьогоріч свято потужної об’єднавчої сили, що є відгомоном Різдвяних святкувань, знову зібрало нас, щоб стати свідками таїнства освячення хліба. Просфора з давніх часів символізує соціальну рівність усіх членів громади і їх єднання в Христі. Особливий обряд освячення просфори здійснив отець Іван Сендзюк, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці, який після проголошення спільної молитви благословив кожного з присутніх, вручав разом із сестрами-монахинями Михайліною і Діонісією частинки розділеної просфори.

pro2

Відрадно, що цьогорічне святкове дійство зібрало багато поважних людей, дітей та молоді, які були учасниками свята єдності, добра і надії. Різдвяні свята здавен вважаються родинними, бо вони наповнені символікою духовних цінностей – виявами любові, пошани до ближніх.

Про сутність просфори, яка є виявом Божої благодаті розповів о. Іван Сендзюк. Сторінки історії святкувань у Заліщиках свята Просфори перегорнула з пам’яті пані Ольга Плеш, а про збережені традиції проведення свята Просфори українською діаспорою в Америці ділилась спогадами і думками Стефанія Лопух – голова міського осередку Союзу українок.

А яке свято без Вертепу? Дзвінкоголоса молодь – учасники хору, який діє при церкві Покрови Пресвятої Богородиці під орудою Світлани Тарасевич, підготували і майстерно відтворили вертепне дійство, співали українські колядки.

pro3

Давні коляди співали членкині осередку «Під покровом Божої Матері» Союзу українок, які особливо причетні до відродження цього свята та жіночий ансамбль Союзу українок міста Заліщики. На святі в той день співали усі – дорослі і діти.

Особливо щирі і теплі віншування, багато солодощів передали організатори дітям-сиротам, вихованцям Заліщицького обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру, що співали у залі колядки в той день найголосніше.

Усі ми стали свідками того, що атмосфера єднання, яка панувала, коли ми ділились просфорою, не втрачає своєї сили й тепер. Ведуча заходу згадала про те, що 2012 рік УГКЦ оголосила Роком Святих Таїнств, тому ще величнішими були цьогорічні святкування.

Фінансово підтримали свято підприємці міста родини Степана Навольського, Івана Горидинського, Ярослава Вацика, Володимира Чубатого, братів Навольських, Лесі Білінської та Ігоря Караїма, які передали кошти та солодощі для спільної трапези.

pro4

Величне святкування Різдвяних свят – це найвища ступінь поклоніння нашому Богові.

Ісус народився і прийшов до нас, щоб принести любов. То ж не згасімо Різдвяну зорю. Підтримуймо ватру духовності поколінь. Маємо думати і дбати про те, як зберегти спокій душі і мати сильну державу, жити добре, вільно, поважаючи ближніх, як істинні християни.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.