Сценарій відкриття виставки Івана Салевича – художника, скульптора

12 листопада 2015 року
Читальна зала
районної бібліотеки

Оформлення зали: книжкова виставка «Мистецтво душі моєї». Виставка робіт митця.
Підбірка видань про Івана Салевича.
За столом у центрі ведуча урочин – директор ЦБС та автор-художник.

Слово ведучої:
Сьогодні у нашій бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» маємо добру нагоду пізнати талановиту особистість, ознайомитись з творчістю нашого краянина Івана Миколайовича Салевича – відомого скульптора, художника, члена Національної спілки художників, заслуженого художника України.
Декілька слів з біографії митця.

Іван Миколайович Салевич народився 6 серпня 1960 року у с. Виноградне.
Навчався у рідному селі, в Заліщицькому санаторії та у Зозулинській школі.
1975-1981 роки – навчання у Вижницькому училищі декоративно-прикладного мистецтва, а у 1982-1987 роках – у Московському вищому художньо-промисловому училищі (факультет монументального та декоративно-прикладного мистецтва).

У Чернівцях проживає і творить з 1987 року. З 1990 року – член Національної спілки художників України. Очолював обласну організацію Національної спілки художників України сусідньої Буковини.

2015 рік став особливим, знаковим у житті Івана Миколайовича: гідно зустрів своє 55 літо; відповідно Указу Президента України №491/2015 удостоєний звання «Заслужений художник України».

У березні 2015 року на Сторожинеччині урочисто відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку, який виконав І.М. Салевич з граніту і бронзи.

А в травні 2015 року в галереї Канадсько-української мистецької фундації в Торонто відбулась персональна виставка робіт українського митця. Творчі зустрічі Івана Салевича відбулись цього літа також в Італії.
І саме в цей час, наповнений важливими подіями, наш краянин дарує нам можливість сьогоднішньої зустрічі – організував виставку робіт і пропонує ознайомлення з працями, які представив на цій виставці.
Іван Салевич – художник з широким діапазоном творчості. Він володіє досконало живописом, графікою, скульптурою. Працює в галузях станкової скульптури: твори виконує у металопластиці, кераміці, бронзі, дереві, у станковій графіці – в техніках: монотипній, пастелі, акварелі, олійному живописі, в змішаній техніці, створює інсталяції.

Скульптурні, живописні твори митця зберігаються у музеях та приватних колекціях України та за кордоном.
Його твори – це погляд у майбутнє, сповнені філософського змісту. Це – мистецтво, що примушує людину думати.

22 серпня журі Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Пієта» оголосило трійку найкращих скульптур пам’ятника «Небесній Сотні» у Чернівцях, серед найкращих є Іван Салевич.
Маємо добру нагоду вітати сьогодні митця у нашому місті. Вважаю, що краще про свою творчість і здобутки розповість наш гість.

Хотілось би почути як появилось бажання малювати, творити, у якому віці? Звідки черпаєте теми, як зароджуються задуми? Хто вселяє життєдайність? Чи хочете когось наслідувати?

Просимо розповісти декілька слів про такі цікаві проекти, на наш погляд, як, наприклад, каталог виставки Всеукраїнського товариства «Пречиста», Всеукраїнського трієнале і взагалі про те, що дороге вашому серцю, про що хочете найбільше сказати цій поважній аудиторії.

Отже запрошуємо до слова художника-митця Івана Салевича.

(Виступ Івана Салевича)

Вед. На урочини з нагоди відкриття виставки прибула делегація із Виноградного.
Перш ніж запросити їх до слова-вітання, хочу розповісти, що у пана Івана є брат Василь – талановитий диригент, музикант, який проживає у місті Харкові, керівник знаних на Слобожанщині хорових колективів, заслужений працівник культури України, який створює пісні, пише музику і слова, є регентом церковного хору.

А ще прагне постійно Василь Салевич підтримувати зв’язок із мистецькою громадськістю Заліщанщини. Керівник хорових колективів Василь Салевич у 1989 і 2004 роках побував у нашому районі і виступив зі своїм хоровим колективом перед жителями Виноградного, Зозулинців, Синькова. У нашій бібліотеці є пісенні збірники автора «З Україною в серці», диски із записами хорового співу. А сьогодні Василь Салевич передає усім нам щирі вітання і побажання з нагоди відкриття виставки брата.

Виноградне моєА у виконанні інтелігенції села Виноградне прозвучить пісня «Виноградне моє» на слова і музику Василя Салевича.

(Звучить пісня)

Вед. Запрошую до слова Ганну Петрівну Посіда, вчительку Виноградівської школи, яка зберегла гарні спогади про дитячі та юнацькі роки Івана Салевича, про його рідних.

3ауца312у413квав(Спогади Г.П. Посіди)

Вед. Запрошую до вітального слова голову Заліщицької районної державної адміністрації, також уродженця Виноградного – Бориса Івановича Шипітку.

SAM_2256

(Виступ Б.І. Шипітки)

Сьогодні у цій залі присутні люди, які цікавляться і шанують мистецтво – це місцеві художники, педагоги, активні читачі бібліотек, творча молодь.
Запрошую до спілкування з художником, автором цієї персональної виставки. Можливо є запитання, побажання, то прошу до слова бажаючих.

SAM_2237(Виступи, запитання)

SAM_2235Вед. Наша зустріч підходить до завершення. Але ця виставка буде функціонувати до кінця місяця. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення з творчістю видатного митця. Прошу інформувати своїх знайомих, організовувати екскурсії для дітей та молоді.
На завершення об’єднаймо найщиріші побажання на подальшу творчу працю Іванові Миколайовичу Салевичу і його родині. Спільно виконаймо традиційне українське «Многая літа».

SAM_2271
Острови мого дитинства
SAM_2269
Українська свобода
SAM_2267
Дерево життя
SAM_2266
.

 

 

SAM_2255
Ми
SAM_2265
Жнива
Каріатида сонця
Каріатида сонця

 

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.