Сценарій творчого вечора Михайла Сопилюка

3 грудня 2015 року.
Читальний зал
районної бібліотеки.
Початок о 15.00 год.

Оформлення:
На журнальному столику книги автора, екран для демонстрування слайдів, стіл для автора і ведучих

Вступне слово ведучої.
Шановні читачі, гості, шанувальники друкованого слова, вітаємо Вас усіх у бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі». Сьогодні ми презентуємо книги Михайла Васильовича Сопилюка.
У глибину століть сягає історія нашого народу. Пізнати історію рідного краю нам допомагають книги.
Сьогодні ми хочемо перегорнути сторінки історії Заліщанщини з участю історика-дослідника, педагога, заступника директора Заліщицького агроколеджу ім. Є.Храпливого Михайла Васильовича Сопилюка.
Ім’я Михайла Сопилюка відоме у нашому місті. У його доробку багато встановлених і описаних фактів, досліджень, наукові розвідки, які поміщені у п’яти книгах, що стали вагомим набутком його творчої діяльності. І все це досягнув Михайло Васильович своєю наполегливістю, працелюбністю, добротою, умінням пізнавати більше цікавого, досі невідомого.

Ведуча І.
В доробку автора є книги: «Від садівничої школи до агроколеджу», яка вийшла у співавторстві з Юрієм Війтиком та Ігорем Книшем, «На переломі століть», перше видання і з такою ж назвою «На переломі століть», друге видання, доповнене, а також «Церква Покрови Пресвятої Богородиці в Заліщиках» та остання книга-новинка « Заліщики: роки, події, люди, Том 1»

Ведуча 2.
Народився Михайло Васильович Сопилюк 8 жовтня 1957 року в селі Саджавка Надвірнянського району Івано-Франківської області. В одному з інтерв’ю у газеті «Колос» Михайло Васильович сказав про себе: «Моє родове коріння походить із села. Мати – швея, батько – дорожній майстер. Але вихованням трьох дітей в сім”ї займалася – мати. У 1942 році вона була вивезена до Німеччини, працювала на господарстві в одного бауера, в передмісті Відня. Мати побачила там вищий рівень життя і культури. І дуже прагнула виховати нас гідними людьми, освіченими». 1985 року Михайло Васильович закінчив Чернівецький державний університет, історичний факультет. З 1982 року живе в Заліщиках.

Працював в Заліщицькому ПТУ, на громадській роботі, а з 1991 року – вихователь, викладач, завідувач економічним відділенням Заліщицького аграрного коледжу ім.Є. Храпливого, з 2005 року – заступник директора з навчальної роботи.

Ведуча 1.
У вільний від основної роботи час Михайло Васильович займається дослідженням історії рідного краю. В його доробку є встановлені документи про кооперативний рух, маловідомі факти з суспільно-політичного життя, розвитку фахової освіти в Заліщицькому районі. Він також автор ряду статей з питань освіти, виховання, історичних знахідок про історію міста Заліщики та околиць.

Ведуча 2.
Перше літературно – художнє видання «Від садівничої школи – до агроколеджу Нарис історії розвитку навчального закладу» – побачило світ 2004 року. Співавтори – викладачі агроколеджу: Юрій Петрович Війтик та Ігор Ярославович Книш.

Ведуча 3.
Користуючись нагодою присутності в нашій залі автора, просимо розповісти, Михайле Васильовичу, про втілення Вашого першого задуму –видання цієї першої книги.

У нашому залі присутні також співавтори книги,яких запрошуємо до слова – доповнень.

( Виступи Юрія Війтика та Ігоря Книша)

Ведуча І.
У 2010 році вийшла з друку книга М. В. Сопилюка «На переломі століть… Становлення і розвиток фахового навчального закладу в Заліщиках у контексті суспільно-історичного розвитку краю». Тернопіль. «Збруч» 2010 рік – 447 сторінок.

Друге видання цієї книги («На переломі століть…»), доповнене багатьма новими матеріалами. Ширше розкриває період створення та становлення садівничої школи, висвітлює життя Заліщик в описуваний період. Ця книга вийшла з друку 2013 року і є своєрідним літописом одного з найстаріших аграрних навчальних закладів України.

Ведуча 2.
Поділитися своїми думками про зародженням ідеї написання цієї книги, потребу перевидання і внесення доповнень просимо автора – М. В. Сопилюка.

( Виступ М.В. Сопилюка)

Ведуча 1.
Сьогодні ми щиро дякуємо Михайлу Васильовичу і всім тим, які допомагали створити цю книгу. Маємо змогу, на основі видрукуваного, озирнутися назад, на пройдений шлях, пригадати якою була давня історія Заліщицького навчального закладу. Не менш цікавою є інформація про сучасне.

Ведуча 3.
Запрошуємо до слова Володимира Степановича Глову – директора Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування « Заліщицький аграрний коледж ім. Євгена Храпливого», якому автор складає особливу подяку за надану підтримку та активну участь у підготовці видання.

( Виступ В. С. Глови)

Ведуча 2.
В залі присутні поважні особи, про яких автор згадує в своїй книзі.
Запрошуємо до слова Йосипа Йосиповича Децовського – консультанта з питань розвитку малого підприємництва та бізнесу, активіста відродженого просвітянського осередку в агроколеджі, активним учасником якого є Михайло Васильович

Ведуча 1.
Присутній в цій залі Сопівник Василь Дмитрович – історик, автор історичних видань, якого також запрошуємо до слова

( Виступ В. Д. Сопівника)

Ведуча 2.
Презентації книг Михайла Васильовича проводились в агроколеджі вже раніше, де працівники та студенти мали можливість висловити свої відгуки про прочитане.
Але, якщо у цій залі є ще бажаючі висловитись, то запрошуємо до слова.

Ведуча 3.
В листопаді 2014 року у видавництві «Тернограф» вийшла з друку книга Михайла Сопилюка « Церква Покрови Пресвятої Богородиці в Заліщиках» Передісторія 150-ліття служіння». Це видання приурочене 25-річниці виходу Української Греко-Католицької церкви з підпілля. Книга розкриває основні сторінки історії становлення і розвитку храму від давніх часів до наших днів.
У передмові «Слово до читача» – звернення пароха церкви Пресвятої Богородиці о. Івана Сендзюка
Запрошуємо до слова отця Івана.

( Слово о.Івана Сендзюка)

Ведуча 1.
Просимо автора поділитися задумами про створення та видання цієї книги.

( Слово М. В. Сопилюка)

Ведуча 2.
Епіграфом до книги «Церква Покрови Пресвятої Богородиці в Заліщиках» автор обрав слова Петра Мельника з поезії «Святочні передзвони»
Петро Миколайович присутній у нашій залі, тож просимо його озвучити ці авторські рядки.
Просимо до слова П. М. Мельника

(Слово П. М. Мельника)

Ведуча 1.
Прочитання книг Михайла Васильовича для нас рівносильне переглядові вмісту історико-духовної скрині прожитих літ, щемливому дотикові до імен та діянь знакових людей нашого рідного краю, навчального закладу, який мав різні назви впродовж років, але гідно завжди виконував свою виховну і навчальну місії.
Майстерно зібрано у книгах розповіді про постаті, якими гордилася, гордиться і буде гордитися наша маленька Батьківщина. На кожній сторінці панують щирість і повага автора до цих людей.

Ведуча 2.
Ми з нетерпінням чекали наступної Вашої книги, Михайле Васильовичу. І дізнались, що перший том книги про Заліщики уже видано. Тож просимо розповісти про книгу-новинку, а також поділитись творчими задумами на майбутнє.

( Розповідь про книгу «Заліщики: роки, події, люди, Том 1»)

Ведуча 3.
Серед осіб, які сприяли виходу цієї книги , є рідні Михайла Васильовича – син Володимир, безперечно, його духовна помічниця – дружина Надія Іванівна. Посильну допомогу коштами надала Заліщицька міська рада.
Ми запросили на цю зустріч Володимира Станіславовича Бенев’ята, який очолював міську раду на той час, а також теперішній новообраний склад міської ради – міського голову Аллу Василівну Квач, її заступників, депутатів, при підтримці яких, мабуть, побачить світ другий том книги про Заліщики.

Ведуча 1.
У нашій залі присутні керівники районної влади, люди, які уболівають за створення новітньої історії нашого міста, дорожать минулим і творять корисні справи сьогодення.

Запрошуємо до слова:
Від міської ради – заступника голови з гуманітарних питань Бандрівчака Михайла Богдановича

(Слово М.Б. Бандрівчака)

Від читачів та шанувальників творчості Михайла Сопилюка запрошуємо до слова Гудиму Богдана Антоновича – методиста відділу з питань освіти Заліщицької РДА.

(Слово Г.Б. Гудими)

Зі словом вітання та побажань подальшої творчої праці звертається до Михайла Васильовича Ірина Олексіївна Ковальчук – дружина письменника Петра Ковальчука, педагог.

(Слово І.О. Ковальчук)

Ведуча 3.

На завершення нашої зустрічі хочемо об’єднати щирі побажання автору – винуватцеві сьогоднішньої зустрічі від імені всіх тих, хто не виступав, а також шанувальників історії рідного краю, які перебувають сьогодні за межами нашого міста, України. По-особливому згадуємо, з теплотою сердець і вдячністю тих, хто захищає рідну державу в зоні АТО; про кого будуть вписані нові рядки у книгах Михайла Васильовича Сопилюка .

Тож бажаємо Вам, дорогий наш літописцю, щоб Ваша праця і надалі була поцінованою, запитаною і потрібною людям. І хай посеред буденності, трудової заклопотаності частіше трапляються миті піднесеної святковості, світлої радості, гарного настрою.

Нових історичних знахідок Вам, натхнення, здоров’я і благополуччя Вашій родині, друзям і близьким по духу людям.

  • Вечір М.В. Сопилюка

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.