Сценарій проведення Громадського віче: «Бібліотеки Заліщанщини у роки Незалежності України і стратегія їх розвитку на майбутнє»

10 серпня 2016 року
Зала засідань районної ради
і адміністрації
Початок о 10 год.

Оформлення:

У вестибюлі адмінбудинку організовані виставки: «Наші справи», «З історії міста і сіл району», «З доробку творців слова», «Пам’яті Героїв»,

«Слово молодих».

На столі для ведучих вишитий рушник, символічний дзвін, букет калини.

Встановлено екран для демонстрування слайдів, звукове, музичне обладнання.

На сцені ведучі віче – директор ЦБС Ольга Тракало і голова громадської ради ЦБС Степан Навольський.

Ведуча І. Сьогоднішне віче на тему: «Бібліотеки Заліщанщини у роки Незалежності України і стратегія їх розвитку на майбутнє» присвячуємо 25-ій річниці державності України.

Ведучий ІІ. Пропонуємо розпочати віче виконанням Державного Гімну України.

(У записі звучить Гімн України, який співають усі учасники віче).

Вед. І. Щиро вітаємо усіх, хто зібрався у цій залі: духовних отців, очільників районної влади,  міської, селищної і сільських рад, працівників бібліотек району і їх читачів, членів громадських об’єднань, представників бізнесу,  господарських підприємств, керівників і працівників організацій та установ, засобів масової інформації.

Вед.ІІ. З приємністю запрошую до участі у віче наших гостей з Тернополя, сусідніх міст і районів та областей.

 Вед. І. Сьогоднішнє віче я, директор районної бібліотечної системи буду вести разом із головою Громадської ради  ЦБС Степаном Навольським – меценатом, підприємцем, головою спілки учасників  АТО Заліщицького району.

Вед. ІІ. Хочу познайомити вас із членами громадської ради, які присутні, і сказати, що до Ради, яка була створена у 2013 році, можуть долучатись ще люди, які відвідують бібліотеки і хочуть завжди  їх підтримувати.

Серед присутніх: зачитує імена зі списку

Вед І. Коментує додатково відомості про них.

Вед. ІІ. Закликаю до активної участі у цьому віче і запрошую до виступу про роботу бібліотек у роки Незалежності Украъни  Ольгу Йосипівну Тракало, директора районної централізованої бібліотечної системи, заслуженого працівника культури України.

(Виступ О. Й. Тракало, демонстрування слайдів, таблиць до теми виступів)

Вед. І. У задумі організаторів віче – обговорити важливі завдання і форми успішної діяльності бібліотек, внести свої пропозиції та зауваження. Приймаються всі ваші запитання та побажання.

Вед ІІ. Розпочати обговорення  ми запрошуємо отця Івана, пароха церкви Покрови Пресвятої Богородиці м. Заліщики, члена Громадської ради.

(Виступ о. Івана Сендзюка)

Вед ІІ. Запрошуємо до виступу Михайла Васильовича Сопилюка, члена Громадської ради, історика,  автора книг, заступника директора Заліщицького агроколеджу ім.. Євгена  Храпливого.

(Виступ М. В. Сопилюка)

Вед І. Користуючись нагодою, маю за честь вручити Михайлові Васильовичу читацький квиток під №1 – активному, багатолітньому читачеві і також подякувати за подаровані ним авторські видання та дослідження,  передану нам давню історію бібліотек району.

Вед І. Запрошуємо до виступу Ольгу Боднар, заслуженого працівника культури України, завідуючу бібліотекою  села Синьків.

 (Виступ О. П. Боднар)

Вед. ІІ. До складу громадської ради входить один з кращих спонсорів бібліотек- керівник ПОП «Золота нива», голова громадської організації «Рідна земля»  Микола Михайлович Долотко, якого запрошуємо до виступу.

 (Виступ М. М. Долотка, який на завершення дякує за багатолітню працю бібліотекарю с. Буряківка Стефанії Іванівні Кучерка (заслужений працівник культури України, ветеран праці, що виходить на заслужений відпочинок і вручає квіти)

Вед І. Слова просить Ольга Юріївна Вівчар із Зозулинців, ветеран  бібліотечної справи.

(Виступ О. Ю. Вівчар)

Вед ІІ. На нашому віче присутні учасники клубу Творчої молоді районної бібліотеки. Запрошую до виступу Віктора Чернічка.

(Віктор Чернічка виконує у дуеті з дружиною пісню Назарія Яремчука «Усміхнися мені»)

Вед І. Запрошую до виступу Олександру Стасюк – завідуючу бібліотеки у с. Добрівляни.

(Виступ О. С. Стасюк, яка вручає квіти матерям загиблих воїнів АТО)

Вед. ІІ. На віче прибула делегація з Борщева у складі поважних осіб:

Петро Довгошия – голова районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», заслужений журналіст України, редактор районної газети і  радіо та  Марія Михайлівна Довгошия, журналістка, багаторічний редактор районної газети «Галицький вісник», авторка 7-ми  книг.

Вед. І. Запрошуємо до виступу Петра Довгошию із Борщева.

(Виступ П. І. Довгошиї, який виконує пісню «Повстанське танго»)

Вед. ІІ. Обласну організацію  Української бібліотечної асоціації представляє на нашому віче заступник директора Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Галина Іванівна Польова, яку запрошуємо долучитись до обговорення важливої теми. Просимо до слова Галину Іванівну.

(Виступ Г. І. Польової)

Вед І. У нашій залі присутній молодий юнак- активний член бібліотечного Клубу творчої молоді Роман Фестрига, якого ми із задоволенням маємо нагоду послухати сьогодні.

(Виступ Р. Фестриги)

Вед ІІ. На наше віче прибула Любов Василівна Прядко- заступник директора Гнідинської  ЗОШ І-ІІІ ст., голова місцевої «Просвіти» села Гнідин, що у Бориспільському районі Київської області. Запрошуємо до слова нашу поважну гостю.

(Виступ Л. В. Прядко)

Вед І. У цій залі присутні члени Заліщицької самооборони, матері воїнів Героїв, у минулі роки завідувачі відділом культури, з якими працювали і продовжують співпрацю бібліотеки району: Василь Машера, Вільям Громніцький, Ігор Тарасевич, Зоя Шмиглик, Оксана Безушко, а також місцеві автори книг, громадські активісти та учасники заходів, представники засобів масової інформації, директор та працівники Будинку народної творчості, музею, керівники місцевих закладів культури, освітяни, з якими часто організовуємо літературно – мистецькі заходи.

 Вед ІІ. На сьогоднішньому віче присутні родичі Василя Лопуха. Його мати Стефанія  довгий час очолювала Союз українок, активна його членкиня і батько Степан.

Із Америки, де тепер проживає їх син, ми одержали цього листа – звернення, текст якого дозвольте зачитати.

(Ольга Тракало читає листа)

До: Ольги Тракало, директора бібліотеки та учасників Зборів.

Шановні учасники Зборів.

Моя співпраця з Заліщицькою бібліотекою, в особі директора Ольги Тракало, розпочалася тоді, коли в Інтернеті з’явилася інформація про те, що Заліщицька бібліотека виграла ґрант Посольства США на створення міжбіліотечної комп’ютерної мережі, електронного каталогу та входження в простір Інтернету.

Безумовно, це був успіх. Це був крок у новий інформаційний простір.

Уявіть собі, що живучи у Нью-Йорку, я дивлюся телевізійний сюжет такого змісту:

«Село, якщо не помиляюся, Синьків. Селом їде фіра. Журналіст веде розмову з їздовим і запитує його: «…яку корись мають селяни з того, що у бібліотеці є комп’ютери та Інтернет?»

Їздовий відповідає: «Знаєте, пані, то цікава штука. Тепер ми замовляємо насіння помідорів через інтернет».

Цей сюжет викликав у мене посмішку і радість. Як добре, що тепер, в українському селі, люди мають можливість користуватися Інтернетом і мати вільний доступ до будь-якої інформації.

Тоді я подумав, якщо працівники бібліотеки зуміли вибороти ґрант Посольства США, то я повинен також чимось допомогти. Так розпочалася наша співпраця.

Сподіваюся, що надіслані діяспорні видання збагатили бібліотечний фонд. Окремі видання є унікальними бо, окрім Заліщицької бібліотеки, вони можуть бути, можливо, ще в кілької наукових бібілотеках України. Для прикладу, за книжкою Даріуша Колодзейчика про Каменецький Іялет (1681), зверталися аж зі Стамбулу. Тепер собі уявіть, як виростає авторитет місцевої бібліотеки, якщо книжки про часи Османської імперії нема у Стамбульському університеті, але є в Заліщицькій бібліотеці.

Ще один приклад про видання – Енциклопедія Української Діяспори. Це видання, окрім Заліщицької, ще є тільки в бібліотеці ім. Вернадського (Київ), бібліотеці ім. Стефаника (Львів) і у кількох університетських бібілотеках.

Шановні панове, хочу звернути Вашу увагу, що в період, коли країна перебуває у перманентній економічній кризі, коли статті бюджету на культуру, в тому числі і на розвиток бібліотек, розглядаються за залишковим принципом, директор (Ольга Тракало) і працівники бібліотеки зуміли поповнити бібліотечний фонд сотнями нових видань і, що особливо цінне, рідкісними закордонними виданнями. Це свідчить про професіоналізм та відданість їх праці.

Звичайно, праця бібліотеки не обмежується тільки старанням про поповнення фондів та видачі книжок читачам. За допомогою Інтернету я маю можливість спостерігати за різноманітними культурними заходами, що відбуваються в Заліщицькій бібліотеці.

Користуючись нагодою, хочеться побажати, щоб місцеві органи влади надавали належну допомогу бібліотеці, бо бібліотека – культурне обличчя міста.

З пошаною,
Василь Лопух Кандидат економічних наук,
Дійсний член Наукового Товариства ім. Шевченка Директор Адміністрації (НТШ)
Нью-Йорк, 8 серпня 2016.

Вед І. Як дорогіцінний скарб прийняли ми досвід просвітницької діяльності  від довгожителів міста і сіл району, колишніх семінаристів і гімназистів, союзянок, що передали нам такі цікаві форми роботи як академії, віче, імпрези та інші.

У нашій залі присутній пан Богдан Головин із Тернополя, який дуже часто навідував Заліщики у часи відродження України. І сьогодні цей  поважний чоловік, який у вересні цьогоріч буде відзначати своє 90- ліття разом із нами.

Вед ІІ. Вітаймо поважного гостя і просимо до слова.

 (Виступ Б. П Головина)

 Вед І. Я запрошую до слова заступника голови Громадської ради ЦБС і заступника просвітянського осередку Заліщицького агроколеджу ім.. Є. Храпливого, постійного модератора Клубу молодого підприємця у центральній бібліотеці Йосипа  Децовського.

(Виступ Й. Й. Децовського)

Вед ІІ. До слова запрошуємо сільського голову із Угриньковець Любов Федорівну Гервасюк, яка багато років очолює сільську раду і допомагає бібліотекам.

(Виступ Л. Ф. Гервасюк)

 Вед І. Маю за честь запросити до слова голову Заліщицької РДА Бориса Івановича Шипітка.

(Виступ голови РДА)

Вед. ІІ .Впродовж  віче працювала група над підготовкою  резолюції

Ознайомити із проектом резолюції просимо Йосипа Йосиповича Децовського

(Зачитує Резолюцію громадського віче)

Вед І. І на завершення громадського віче, присвяченого 25-ій річниці Незалежності України виконаймо Державний Гімн України.

Запрошуємо учасників громадського віче покласти квіти до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів – сучасників, учасників АТО.

Просимо отців помолитися разом з нами.

(Учасники віче покладають квіти і запалюють свічі, лампадки.

Спільна молитва в пам’ять Героїв)

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.