Стратегія розвитку сільських бібліотек

Стратегія розвитку сільських бібліотек, – такою була тема проблемного семінару бібліотечних працівників району, який проведено в листопаді 2010 року в читальній залі районної бібліотеки.

Сільська бібліотека: сучасний стан і перспективи розвитку – тема виступу директора ЦБС О. Й. Тракало. У своєму виступі вона висловила своє бачення сучасної сільської книгозбірні. Конкретизувала завдання для їх розвитку на майбутнє.

Із методичними рекомендаціями та консультаціями «Бібліотека, влада, громада: грані співпраці»; «Впровадження інформаційних технологій в бібліотеці-філії»; «Бібліотека в системі забезпечення навчально-виховного процесу»; «Книжковий фонд – основа розвитку і діяльності публічної бібліотеки»; виступили працівники районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей О. А. Калінка, В .Р. Брєєва, С. І. Пукіш, О.І. Топольницька.

Для учасників семінару було проведено міні-паузу «Інтернет-глосарій», ведучою якої була провідний бібліограф С .І. Пукіш. Працівники сільських бібліотек були активними учасниками майстер-класу «Калейдоскоп бібліотечної майстерності». Про шляхи співпраці бібліотеки з владою і громадськістю села розповіла О. П. Боднар, завідуюча бібліотекою-філією села Синьків, яка навела приклади співпраці із сільською владою та громадою села. При сприянні сільської ради зроблено ремонт бібліотечних кімнат. Приміщення опалюється, закуплено комп’ютерний стіл, офісні стільці, надана допомога у придбанні принтера.

Про співпрацю з владою розповіла у своєму виступі завідуюча бібліотекою із села Буряківка С.І. Кучерка. Сільський голова особисто сприяв і виготовив решітки на вікна і двері для охорони приміщення. Керівник місцевого господарства М. І. Долотко передав до бібліотеки комп’ютер і принтер, забезпечує підключення до мережі Інтернет.

Приклади із досвіду роботи з використанням інноваційних форм обслуговування читачів у сільських бібліотеках наводили працівники сіл Угриньківці Г. А. Ронталюк, Торське – М. М. Александер, Шипівці – С. П. Золота, Лисівці – В. Я. Головацька.

Про основні заходи із задоволення запитів користувачів молодь розповіли працівники бібліотек сіл Городок – М. Д. Жбанова, Устечко – Г.П. Крисова, Свершківці – О. М. Гладій. Вони детальніше зупинились на роботі з проблемною молоддю. А бібліотекар юнацького абонементу районної бібліотеки Л. І. Вонс зупинилась на результатах проведеного міні- анкетування серед молоді, у якому взяло участь 30 респондентів, які відповідали на такі запитання: місце молоді у сучасному суспільстві; які проблеми у суспільстві можна вважати суто молодіжними; як держава ставиться сьогодні до молоді; яку роль відводиться бібліотеці в житті молоді та інші.

Важливим напрямком у роботі бібліотек є збереження історичної пам’яті громади. З цього питання формами бібліотечної роботи ділились працівники бібліотек сіл Бедриківці – С. В. Тютюник, Дорогичівка – Г. П. Бабин, Винятинці – М. Я. Данчик, Слобідка – М. В. Михайлюк, Шутроминці С. С. Головецька.

Основою діяльності бібліотечних установ є книжковий фонд. Про шляхи поповнення бібліотечних фондів розповіли працівники Г. П. Храпчинська (село Мишків), О. З. Бурдейна (село Блищанка), І. В. Стефанишин (село Литячі). Ольга Зенов’ївна Бурдейна розповіла про переданий книжковий дарунок до бібліотеки 30 книг читачкою, яка передплачує книги у « Клубі сімейного дозвілля» з метою їх збереження. А Мишківський бібліотеці уродженці села Гурій М. М., Борейко М. С. подарували 23 книги. Дочка уродженця села, письменника Дмитра Чайковського, яка проживає тепер в Нью – Йорку, у цьому році відвідала сільську книгозбірню і подарувала книгу батька «Хочу жити». Щорічно кошти на книги для Добрівлянської бібліотеки-філії виділяє сільська рада, передплачує для бібліотеки 12 назв періодичних видань. У цьому році уродженець села підприємець І. М. Кирилецький, який проживає у місті Рівне, подарував для бібліотеки 72 примірники книг на суму 2271 грн.

Учасники семінару обговорили також і проблеми, яких є чимало. Найболючішою проблемою залишається організація опалювання приміщень. У роботі семінару взяли участь спеціаліст РДА А. Б. Петрів, який висловив своє бачення подальшої діяльності бібліотечних установ. А місцевий поет В. Г. Дрозд ознайомив присутніх із новими авторськими поезіями і передав до бібліотек району свої книги: « Зерна доль у колосі життя» та « Він смерті у вічі дивився». Тепер в усіх бібліотеках району вже є по 4 книги В. Г. Дрозда – дарунки автора.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.