Софрон Дмитерко

Софрон Дмитерко – священик ЧСВВ, вислужений архієрей Івано-Франківської Єпархії УГКЦ

Народився Софрон Дмитерко 1917 року в селі Бичківці на Тернопільщині. При святому хрещенні отримав ім’я Степан. Батько Михайло служив священиком спочатку у Бичківцях, а потім – у селі Мишків Заліщицького деканату.

Степан Дмитерко жив у селі Мишкові, навчався у початковій школі, а після її закінчення вступив у Тернопільську гімназію. Навчаючись у Станіславській гімназії, почав серйозно цікавитись монашим життям.

В 1932 році вступив до монастиря Чину Святого Василія Великого.

Упродовж 1944-1968 р.р. підпільно душпастирював в Івано-Франківську, Коломиї, Долині, Яремчі та в інших містах і селах Львівської і Тернопільської областей.

30 листопада 1968 року таємно прийняв єпископські свячення з рук Єпископа Івана Слезюка.

У 1973-1975 р.р. позбавлений волі, працює на примусових роботах у в’язниці на Луганщині.

Після відродження УГКЦ з 1991 року до 1977 року був Єпископом-Ординарієм Івано-Франківської Єпархії, до виходу на емеритуру.

Владика Софрон зумів пронести через все життя Божий дар любові, до останніх своїх днів возносив молитви на престіл Отця небесного за Батьківщину, за свій народ. Двічі відвідав бібліотеку у рідному селі Мишків, дарував книги, адресував звернення – листи до бібліотечних працівників району із власними міркуваннями про важливість завдань просвітницької та виховної роботи з молоддю, батьками.

Помер Владика Софрон Дмитерко 5 листопада 2008 року, похоронений в Івано-Франківську.

Література

Упокоївся у Господі владика Софрон Дмитерко[Текст]//Божий сіяч. – 2008. – 12 грудн. – С.2

Пелехатий, І. Квіти для Владики[Текст]//Нова зоря. – 2008. – 19 грудн. – С.6

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.