Швед Ярослав Антонович

Голова ПСП “Мамаївське”, Герой України, кавалер орденів “За заслуги” III ступеня, “Знак пошани”, Святого рівноапостольського князя Володимира Великого III ступеня, заслужений працівник сільського господарства України.

Народився 20 серпня 1949 року в с. Рожанівка Заліщицького району Тернопільської області.

Трудового гарту Ярослав Антонович набував ще в дитинстві у рідному селі. Батько Антон Іванович працював колгоспним столяром, а мати Катерина Яківна трудилась на полі і фермі.

Після закінчення восьмирічки подався до Кіцманя Чернівецької області, де в сільськогосподарському технікумі набув спеціальність ветеренарного фельдшера. На роботу направили в с. Лужани цього ж району, де він пропрацював непоані 2 роки, а потім був переведений на посаду ветеринарного працівника в одне з найрозвинутіших господарст Чернівеччини, сусіднє село Мамаївці.

Зауваживши дисциплінованість і старанність працівника, тодішнє керівництво призначило Ярослава Антоновича завідуючим тваринницькою фермою. В цій галузі господарства він трудився десять років. За цей час без відриву від виробництва закінчив Львівський сільськогосподарський інститут. Згодом в цьому ж господарстві обіймав посаду заступника голови колгоспу. А коли за станом здоров`я керівник господарства вийшов на пенсію, загальні збори одностайно обрали його головою колгоспу (1987 рік)

Працюючи на посаді голови одного з найбільших колгоспів області, Ярослав Антонович не підвів. І хоча до його обрання керівником виробничі показники були достатньо високі, все таки зумів знайти чимало резервів для подальшого зростання врожайності сільськогосподарських культур і продуктивності тваринництва. Як раніше сюди продовжували і продовжують приїжджати за наукою працівники сільського господарства з багатьох районів Чернівецької та сусідніх з нею областей.

 

 

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.