Робота Клубу молодого підприємця

що діє у Заліщицькій центральній районній бібліотеці.

Серед різноманітних форм роботи бібліотек Заліщицької ЦБС є і діяльність клубів за інтересами. Сьогодні потреба в цій формі спілкування зростає все більше. Саме тому в Заліщицькій центральній районній бібліотеці організовано Клуб молодого підприємця. Ця ідея була ініційована працівниками бібліотеки і активно підтримана підприємцями, владою й молодими людьми, які виявили інтерес організувати власний бізнес – студентами Заліщицького агроколеджу ім. Є.Храпливого, учнями Товстенського сільськогосподарського ліцею, Заліщицького ВПУ.

В даний час сфера бізнесу омолоджується, багато молодих людей беруть старт та займають свою ринкову нішу в економічному житті району, міста. Інші – натхненно задумуються як розпочати власну справу, зібрати бізнес команду.

Сприяти молоді в отриманні необхідних знань і навичок взялися працівники центральної районної бібліотеки. Проведене анкетування засвідчило, що саме хоче молодь, читачі бібліотеки. 45-ти респондентам було запропоновано дати відповіді на такі питання: Що спонукає відкрити власну справу?; Чи володієте Ви основами економічних знань?; Чи отримуєте Ви таку інформацію у навчальному закладі?; Які інформаційні послуги Ви б хотіли отримувати від бібліотеки?.

Більшість присутніх відповіли, що бізнесом займаються їхні рідні та знайомі, третина отримує інформацію, яка їх цікавить, здебільшого з телебачення, Інтернету. Майже у кожного респондента є бажання відкрити власну справу.

mp2

Після вивчення та узагальнення відповідей респондентів бібліотекарі взялися до справи. Провели у бібліотеці економічну годину: «Молодь і бізнес». Запросили до дискусії успішних молодих підприємців району, міста, людей, які створили найбільшу кількість робочих місць для молоді, представників влади.

Читачам бібліотеки, учнівській молоді, тим хто прагне знайти робоче місце, бібліотечні працівники вирішили надавати інформаційну допомогу. У цьому погодились допомагати досвідчені фахівці. Першоосновам підприємництва і бізнесу взявся навчати молодь Йосип Йосипович Децовський, який розповідає учасникам заходу про розвиток бізнесу в Україні і в світі. Йосип Йосипович має чого навчити молодь, бо практичний і викладацький досвід у нього є: працював на виробництві, очолював Західноукраїнський регіональний центр фермерства й кооперації, в даний час завідує лабораторією бізнесу та підприємництва у Заліщицькому агроколеджі. Досвідом підприємницької діяльності поділилась із молоддю Леся Конет – молодий підприємець, менеджер. Більшість учасників зустрічі висловили бажання і надалі відвідувати такі заходи, задоволення викладом матеріалу по темі. Тож, враховуючи побажання учасників, відповідно визначеній цільовій меті, були визначені завдання для організації Клубу молодого підприємця:
– Обговорення поточних проблем у сфері молодіжного підприємництва ( ознайомлення із законодавством щодо підприємництва, оподаткування);
– залучення представників влади до участі у діяльності Клубу та у вирішені проблем молодіжного підприємництва в районі, місті;
– ознайомлення з новими інформаційними технологіями, Інтернет – ресурсами;
– проведення різних форм масових заходів (економічні години, тренінги, «круглі столи», зустрічі з представниками влади і успішними підприємцями, мозкові штурми, віртуальні подорожі та екскурсії, он-лайн конференції;)

mp3

Для користувачів молоді у центральній районній бібліотеці проведено круглий стіл: « Перетворимо мрію в реальність». Захід організували з метою сприяння розвитку молодіжного підприємництва та підвищення активності молоді у створенні власної справи. Запросили до участі «круглого столу», молодих підприємців, представників влади. Практичним досвідом роботи поділились – І. В. Мегедин – заслужений працівник сільського господарства, кандидат економічних наук, Й.Й. Децовський – завідувач лабораторією підприємництва і бізнесу Заліщицького агроколеджу, С.М. Навольський –підприємець, голова міжгалузевої ради підприємців району, депутат районної ради.

Про свій шлях у сфері бізнесу розповіли молоді підприємці: Мая Завінська – власниця майстерні з пошиття та ремонту одягу «Обнова», Марія Подолюк – власниця перукарні «Марічка», Василь та Наталія Савчук, які організували в селищі Товсте молодіжно-дозвіллєвий клуб «Вікторія», студенти агроколеджу Марія Тракало, Михайло Перит, Петро Загайкевич.

Щирі побажання молоді в успішній діяльності та організації власної справи висловили Я. І. Верхола – перший заступник голови Заліщицької РДА, В. Ф. Лопушняк – заступник голови районної ради, працівники Заліщицького центру зайнятості та податкової адміністрації, які давали відповіді і на запитання.

Бібліотечні працівники побували на робочих місцях, відвідали успішні підприємства на яких працює молодь. Підготували відео сюжет, демонстрували слайди «Молоді підприємці краю».

Чергове засідання Клубу молодих підприємців було присвячене темі: «Досвід – бізнес – планування – необхідна передумова успішної діяльності молодого фахівця в сучасному бізнес-середовищі». Значну допомогу в організації засідань Клубу колективу бібліотекарів надають дирекція та викладачі ВП НУБіП «Заліщицький агроколедж ім.Є.Храпливого», які професійно навчають молодь основам економіки та господарювання, популяризують кращий досвід, надають практичні поради. Постійним модератором заходів у Клубі є Йосип Йосипович Децовський – завідувач лабораторією підприємництва та бізнесу Заліщицького агроколеджу, старший науковий співробітник відділення підприємництва і кооперації національного центру «Інститут аграрної економіки».

Кращі бізнес проекти представили автори – студенти агроколеджу. Так, наприклад, Роман Шворак ознайомив присутніх з авторським проектом: «Створення робочих місць та реалізація томатів на базі селянського господарства у селі Виноградне Заліщицького району», а Ірина Блашкова успішно висвітлила тему свого проекту – «Організація підприємництва «Грибок» по виробництву та реалізації шампіньйонів». Ірина Іванська – автор проекту «Весела бджілка» – для виробництва продукції бджільництва, а Сергій Гаврилюк розповів про задуми і свої плани щодо створення робочого місця по виробництву гливи (грибів).

Відрадно, що ідеї молодих авторів схвально прийняли учасники засідання Клубу молодого підприємця. Високі оцінки експертів заслужили автори бізнес проектів, які визначили для себе мету – у майбутньому використати набутті знання для створення свого робочого місця, а з часом – можливо й підприємства.

Адже одним із найбільшим прагнень сучасної молоді є досягнення особистої і, насамперед, фінансової свободи. Молодь, у своїй переважній більшості, позитивно відноситься до ринкових реформ, а молодіжне підприємництво – це важливе завдання для підвищення рівня зайнятості, економічної активності, розкриття творчого потенціалу, самореалізації.

Оцінюючи бізнес проекти, керуючий справами районної ради В. В. Кулачковський зауважив, що ці чудові проекти є кроком до успіху, до застосування їх у власному виробництві.

На зустріч з молоддю в цей день прибуло ще багато поважних осіб, які зацікавлені у вирішенні сучасних молодіжних проблем. Серед них: У. М. Чекалюк – начальник управління економіки та підприємництва районної державної адміністрації, В. С. Глова – директор ВП НУБіП «Заліщицький агроколедж ім.Є.Храпливого», І. М. Марусяк – голова Тернопільського союзу сільськогосподарських кооперативів, директор сільськогосподарського кооперативу «Ратай», кандидат сільськогосподарських наук, В. П. Машера- заступник міського голови.

Б. Г. Войчишин – голова районної спілки підприємців і промисловців, депутат районної ради вручив авторам представлених кращих бізнес-проектів цінні дарунки і подяки за професійні знання та творчий підхід у створенні бізнес-проектів, ініціативність та активну життєву позицію.

На засіданні був присутній приватний підприємець із Тернополя Олександр Лотовський, який інформував про можливості відкриття у Заліщиках бізнес-центру новітніх технологій і запросив всіх присутніх до участі в його діяльності.

Для учасників заходу Світлана Пукіш – провідний бібліограф провела огляд літератури, що є у фондах центральної районної бібліотеки на тему: «Економіка. Підприємництво. Бізнес».

Заліщицька центральна районна бібліотека готова й надалі надавати інформаційну підтримку молоді, підприємцям, бізнесменам. Ресурси бібліотеки дозволяють це робити. До послуг всіх бажаючих поповнити економічні знання – книги, періодичні видання, а також всесвітня мережа Інтернет. Щоб засідання у Клубі молодого підприємця були цікавими, змістовними, працівники бібліотеки оформляють книжкові виставки, складають інформаційні списки літератури, веб-списки, де можна почерпнути корисні поради для започаткування власної справи, дізнатися про успішну діяльність молодих підприємців. Наприклад підготовлено списки на теми: «Економіка в мережі Інтернет», «Податковий кодекс», «Ці книги для Вас, підприємці!», «Інформаційні технології в бізнесі та управлінні» та інші.

Бібліотечні працівники зацікавились досвідом Тернопільського обласного молодіжного центру праці і використовують його при проведенні засідань Клубу молодого підприємця. Є домовленість із працівниками центру про проведення он-лайн – спілкування та надання консультацій молодим підприємцям району.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заліщицька районна бібліотека приєдналась до мережі «Пунктів доступу громадян до офіційної інформацій органів влади». Приєднання до мережі ПДГ стало комунікативним майданчиком для он-лайнового спілкування громади із владою. Консультанти Пункту допомагають у формуванні навиків роботи з ресурсами державних та місцевих органів влади, управління з питань підприємницької діяльності.

На веб – сайті Заліщицької ЦБС відкрито рубрики: «Пункт доступу громадян до офіційної інформації», «Влада інформує», розміщено посилання на сайти райдержадміністрації, районної та міської рад, що значно прискорює пошук необхідної інформації. В задумі колективу бібліотечних працівників ширше використовувати ПДГ, залучити його спеціалістів до участі у роботі Клубу молодого підприємця.

Дирекція Заліщицької ЦБС вболіває за справу, прагне сприяти здійсненню мрій молодих, і надалі допомагатиме їм у цьому, прагне, щоб заходи, які будуть проводитись у Клубі молодого підприємця, збирали ще більше студентів, молоді, підприємців, бізнесменів, представників влади.

На одному із засідань Клубу своїми міркуваннями і враженнями від його роботи поділилась вихователь Заліщицького ВПУ Любов Казюк, яка сказала: «Загальне враження – міцніють крила молодих і бажання навчатися,що об’єднує студентську молодь» .

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.