Результати участі читачів-дітей Заліщицької ЦБС у щорічному регіональному конкурсі «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

З метою збереження підтримки та подальшого розвитку духовного потенціалу суспільства, виховання широкої читацької культури дітей та юнацтва, розвитку духовно – ціннісних орієнтацій, естетичних потреб особистості та на виконання Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки серед читачів – дітей Заліщицької ЦБС спільно із відділом освіти проведено щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».

У конкурсі брали участь 36 учнів 4-5 класів. За відгуками дітей найбільшою популярністю у них користувалися книги Т. Щербаченко «Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала», Н. Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші подорожі», І. Роздобудько «Коли оживають ляльки», К. Лєбєдєвої «Птаха корабель».

Слід відзначити роботи учнів Заліщицької державної гімназії, спеціалізованої школи ім. О. С. Маковея, ЗОШ І-Ш ст. сіл Лисівці, Касперівці, Торське, Кошилівці, Синьків, І- ІІ ст. – Мишків, Іване-Золоте, Винятинці, Лисичники, Угриньківці, Хмелева, Летячі.

Відповідно до спільного рішення оргкомітету та журі переможцями ІІ етапу конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу для учнів 4-5 класів визнано:

Пацарину Ростислава Романовича, учня 4-Б класу спеціалізованої школи І-ІІІ ст. ім. О. Маковея м. Заліщики – І місце

Кіндрата Максима Івановича, учня 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Касперівці – ІІ місце;

Литвинюка Сергія Петровича, учня 5 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Бедриківці – ІІ місце;

Тяско Ірину Володимирівну, ученицю 1-А (5) клас Заліщицької державної гімназії – ІІІ місце;

Федорків Зоряну, ученицю 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кошилівці – ІІІ місце ;

Цюприк Юлію Володимирівну, ученицю 5 класу спеціалізованої школи І- ІІІ ст. ім. О. Маковея м. Заліщики – ІІІ місце .

Творчу роботу переможця районного етапу передано в обласний оргкомітет конкурсу.

Відгук Ростислава Пацарини на книгу Н. Сняданко «Країна поламаних іграшок».

Мені 9 років. Можливо, комусь видасться дивним те, що однією з моїх улюблених справ є читання. Але це так. Найбільше полюбляю книги про цікаві пригоди дітей. Зовсім недавно я познайомився з маленьким Матвійком із захоплюючої повісті сучасної письменниці Наталки Сняданко «Країна поламаних іграшок». Ця книга відразу привернула мою увагу загадковою назвою. Я, як і всі діти, люблю гратися. Звичайно, без поламаних іграшок не обходиться.

Отож, разом із Матвійком та його рожевою свинкою Параскою почали подорожувати сторінками книги. Спершу ми потрапили до товариства казкових персонажів. Як цікаво і приємно було читати про улюблених персонажів із популярних мультиків «Тачки», «Люлек і Болек» та проходити перші випробування із героєм.

Кожна наступна сторінка захоплювала ще більше. Я і не відчув, як опинився разом із Матвійком та Параскою у Країні поламаних іграшок. Тут із розповідей тата Карла дізнався, що старі і поламані іграшки теж можуть бути дуже цікавими і приносити радість дітям. А ще зрозумів найважливіше: іграшки потрібно берегти. Та, мабуть, найнесподіванішим було те, що іграшки допомогли Матвійкові подолати свої страхи, вивчити нові літери абетки і стати самостійним і вихованим хлопчиком. Саме тому героя книжки було прийнято до Клубу дитячого самовиховання.

Перегорнувши останню сторінку повісті, я відчув щем у душі. Дуже прикро було розлучатися з персонажами захоплюючої книги. Хотілося ще і ще подорожувати. Але одночасно я був гордий за Матвійка, який так швидко подорослішав. У цей момент вирішив для себе, що надалі бережливо поводитимусь зі своїми іграшками і навчатиму цього свою меншу сестричку. А ще робитиму все для того, щоб мої батьки пишались сином.

Щиро дякую пані Наталці за чудову книгу. З нетерпінням чекаю на нові зустрічі з персонажами її творів.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.