Реквієм пам’яті про Героїв Небесної Сотні

16 лютого 2018 року  працівники  Заліщицької центральної районної бібліотеки організували  і провели  у великій залі РБНТ  реквієм: « До боротьби за світле України майбуття нас кличе всіх Небесна Сотня», присвячений   сотні Героїв, які пожертвували  собою заради справедливості і навічно пішли від нас  у ті криваві зимові дні 2013-2014-го.

Учасники пам’ятних подій  на Майдані  і захисники України сучасники  внесли до зали  пам’ятні реліквії – знамена  Сьомої Сотні  Майдану  і 24-ої ОМЗ бригади  АТО.  На екрані  впродовж  усього дійства  демонструвались  відеосюжети  про незабутні дні у Києві. Із хронологією тривожних подій ознайомили читці – студенти Заліщицького агроколеджу ім. Є. Храпливого.

Символічна Мати-Україна  внесла  запалену свічу  і разом з ангелятами звернулась  із проханням до Бога  захистити і берегти її синів.

Реквієм пам’яті  про Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини  творили разом з нами  їхні рідні,  які доповнювали відомості про своїх синів, братів,  чоловіків і побратимів  сумними спогадами,  виносили на сцену запалені свічі і горсточки землі  з родинних рідних місць Героїв.

Від родини Олександра Капіноса до присутніх звернулась  Рая Бульдяк, хресна мама Олександра  і рідна  сестра його матері Олени Михальчук,  а Оленка – наречена Сашка  надіслала листа  з теплими спогадами про нього.

Свічу пам’яті  і жменьку рідної землі  передав Володимир Голоднюк  – батько Устима Голоднюка,  а від родини Василя Мойсея  свічі пам’яті і жменьку землі  привезли з Луцька  його  батько Михайло,  брат Роман і сестра Марія.

До присутніх в залі  звернулись  від родини  Ігоря Костенка його батько Ігор та мати Оксана, які  також доставили  жменьку землі  з рідного села.

Вклонились низько  з вдячністю за пам’ять  про синів  батько  Назара Войтовича  Юрій  і  мати Тараса Слободяна  Марія з Тернополя, які також  запалили свічі  і привезли жменьки землі з тих місць, де виростали їх  сини.

Ми вшанували  пам’ять і наших земляків,  серед яких  є прізвища  ще двох  краян,  коріння котрих  походить  із Летячого – це Василь Аксенин,  а з Блищанки – славний патріотичний рід  Юрія Вербицького.

Із Чернівців до Заліщик свічу пам’яті та жменьку рідної землі  доставили дружина Василя Аксенина – Тетяна і син Богдан, рідна його  сестра Марія зі своєю дочкою Мариною. Пані Марія  Абрамова-Аксенин  щиро просила  не забувати наших Героїв         – і тих, хто  зараз на війні,  і тих, хто вже на небесах.

Вшанувати пам’ять  Героя України Юрія Вербицького  прибув на реквієм зі Львова його рідний брат Сергій  і  найближчі друзі – Василь Прокопишин та Любомир Хомицький. Сергій Вербицький поділився  своїми  спогадами  і запалив  свічі  пам’яті разом із побратимами Юрія,    передав жменьку землі зі Львова. А свічу пам’яті  і землю з місця смерті Юрія Вербіцького   долучила також Любов  Прядко, керівник проекту «Крок за кроком», заступник директора Гнідинської  школи І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика Бориспільського району, Київщина, яка розповіла про ініційований педагогами  і учнями  проект  для вшанування пам’яті Юрія Вербіцького і його родини  та  усіх Героїв  Небесної Сотні,  і про  проведені заходи у рамках цього проекту, що має   продовження на Тернопільщині.

Учасниками  реквієму  були також матері  загиблих  героїв-сучасників на сході України  –  Олега Гулька, Ореста Квача,  Володимира Марусича, Станіслава Лаврика і  дружина Петра Слободяна.

Долучив до реквієму пам’яті  символічну свічу  Михайло Ратушний – голова  Української  всесвітньої  координаційної ради  ( м. Київ) і закликав  берегти  вдячну пам’ять про Героїв.

Молитву за Україну  виголосив  капелан  отець Роман Гладій.

Шану і любов  до Героїв Небесної Сотні  виразили  і виконавці пісенних,   музичних та хореографічних  творів, солісти  районного будинку культури: Ольга Ковбасенко, Ігор Федірко, Сергій Костюк, Микола Когут, Оксана  Курик,  читці присвят – студенти агроколеджу (  керівники – викладачі В.І. Гойман та О.В. Юрійчук), а також учень Андрій Сендзюк (керівник Л. А. Кондуб)

Після завершення  заходу у  скверику «Борцям за волю України» Заліщицьке  духовенство – священики  освятили камінь та місце  де буде  споруджено пам’ятник Героям Небесної Сотні, а також  землю, яку привезли  рідні  Героїв,  відправили  поминальну  панахиду  і молились разом із  родинами , які  прибули  на реквієм  до Заліщик .  Хвилюючим був виступ Володимира Голоднюка – батька Устима,  а Роман  Краснюк –  перший заступник голови районної державної адміністрації подякував  усім  за участь у реквіємі.

Пошанування  пам’яті  Героїв та спільна молитва  відбулись також  біля стели  Небесної Сотні на  центральному майдані  Заліщик, а також  були  запалені свічі пам’яті на  могилах  загиблих учасників АТО, що на міському кладовищі.

Сценарій заходу  тут

Більше інформації про подію можна читати  тут,

Також на сайті Заліщицького агроколеджу ім. Є. Храпливого.  У Фейсбуці  на сторінках Заліщицької ЦБС та міської ради.

1 Comment

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.