Про проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги 2006 року в Заліщицькій ЦБС

Під час весняних канікул в бібліотеках району проведено традиційне свято Книги під девізом “Завжди була і буде вічно дитина з книжкою в руці”.

Цикл заходів Тижня присвятили темі “Письменники України-ювіляри року”. Популяризували творчість письменників-ювілярів року. До135-ти річчя Марійки Підгірянки проведено літературні години, години поезії: ” Несміливе дитя Підгір”я” ( у бібліотеках-філіях сіл Зозулинці, Поділля-2, Товсте, Свершківці, Устечко, Щитівці, Нагіряни, районна бібліотека для дітей. 135-ти річчю Лесі Українки присвятили години події “Мрії зламане крило” у Мишківській, Ставецькій, Устечківській бібліотеках-філіях.

Ряд заходів було присвячено творчості Т.Г.Шевченка: літературний вечір: “Вічне, невмируще слово Кобзаря”(бібліотека с. Мишків), “Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття” (Синьків), літературна година: ” Народився, щоб осяяти Україну” (Дзвиняч), літературно-мистецька година: “Поезія Шевченка – то музика народної душі” (с.Поділля).

Визначне місце у роботі бібліотек під час Тижня було відведено популяризації творчості нашого земляка, письменника, журналістаП. І. Ковальчука (до 75-річчя від дня народження). Для читачів-дітей проведено літературні години, години-спогади, літературні екскурси: “Ви залишили пам`ять поміж нас…”, “Сонцелюб повічно над Дністром”. У Шипівецькій,Дзвиняцькій сільських-філіях, районній бібліотеці для дітей).

2006 рік оголошено в Україні Роком захисту прав дитини. Під час Тижня бібліотекарі району популяризували серед користувачів “Конвенцію ООН про права дитини”, “Декларацію прав дитини” через годину спілкування “Право в нашому житті” (районна бібліотека для дітей), виставку-дискусію “Підліток і закон” (Устечко), “Подумай! Зупинись!” (юнацький абонемент районної бібліотеки).

Під час проведення Тижня організовувались заходи пам”яті про трагічну дату – 20 річчя аварії на ЧАЕС. Цій сумній події було присвячено годинипам”яті, інформаційні години, вечори – спогади “Гіркий полин Чорнобиля” (бібліотека-філія с.Устечко), “Великий тягар Чорнобильського неба” (с.Винятинці), “Чорнобиль – біль наш,біль одвічний” (Дзвиняч).

З метою популяризації екологічних знань організовувались заходи з актуальної теми: “Людина і природа”.

У бібліотечних установах проведено свята-зустріч весни: “Прозорі зовсім ще ліси, неначе пухом зеленіють”(с. Свершківці), відверта розмова “Природо, що тобі болить?” (с.Угриньківці), година поезії : “Краса довкілля і поетичне слово” (с.Синьків).

Для найменших користувачів книжкових багатств організовувались творчі конкурси, експрес-подорожі, мандрівки у казку, літературні мандрівки, посвяти у читачі “Юний казкар”, “Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості”, ” Я відкриваю книгу, яка щаслива мить”, “Добра казка чародійка”, “Країна книги, якої немає на карті”, “Казкова країна Мудрої книги”, “Компас у книжковому морі” у Хмелівській, Берестецькій бібліотеках-філіях та районній бібліотеці для дітей, Товстенській, Свершківській, Слобідській, Щитівецькій бібліотеках-філіях.

Під час Тижня книги бібліотекарі району прилучали дітей і молодь до невичерпних джерел знань, проводили опитування індивідуальні та групові бесіди про прочитані книги, записували відгуки щирого та радісного спілкування.

Заходи організовувались у всіх книгозбірнях району і були спрямовані на те,щоб прищепити любов до книги дітям,залучити їх до бібліотек, щоб стали вони осередками щирого та радісного спілкування, справжніми храмами книг, в яких кожний користувач відчув себе бажаним гостем.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.