Про пісенну долю Василя Салевича

У Виноградівській бібліотеці-філії проведено літературно-мистецьку годину « Із далеких країв я вертаюсь в село», присвячену 60-річчю від дня народження Василя Салевича– диригента, композитора, заслуженого працівника культури України.

Василь Салевич – уродженець села Виноградне, який створив пісенні присвяти рідному краю, проживаючи в даний час далеко від родинної домівки. Митець створив 7 пісень у співавторстві з Іваном Стронським– відомим у нашому районі автором поетичних збірок. Тепер ці пісні звучать на Слобожанщині, у Харкові, де проживає наш краянин. У репертуари хорових колективів «Світанок», «Металіст» диригент і керівник В. Салевич включив пісенні твори і про рідне село, і про наш Подільський край.

У Виноградному живе його мама, сестра Ганна з родиною.

Щемливо звучать рядки пісенної мелодії – присвяти матері:

«Я вам вдячний, мамо, що ночей не спали,
Завжди у дорогу мене проводжали.
Хай для Вас лунає моя пісня ця,
Хай Господь дарує нам многая літа.
До рідного дому я серцем горнуся.
Матусю, чекайте, до Вас я вернуся.»

Так розпочала розповідь про односельчанина Василя Салевича сільський бібліотекар Оксана Осадчук. Уважно слухали її розповідь читачі бібліотеки. Маліновська Андріана, Мотрук Мар’яна, Осадчук Вікторія, Мотрук Богдан, Крупич Анастасія, Куриленко Михайло, Іванищук Даніела і Ященко Тетяна читали поетичні рядки Василя Салевича, на які автор створив пісні. У виконанні юних звучала пісня «Виноградне моє».

У розповідь бібліотекаря про творчий шлях В. Салевича, вдало вплітались віршовані рядки із пісень: « Ой просила мати сина», «Іде дівча», «Дністер-83- го», «Доле моя». «Сорокові», «Танго для Марічки», які створено на слова Івана Стронського.

Не менший інтерес викликало те, що Василь Салевич пише пісні на власні вірші і створює обробку українських народних пісень, духовних творів.

Обидві збірки пісень « З Україною в серці» Василь Миколайович передав до сільської бібліотеки. Уже тепер жителі нашого села мають змогу ознайомитись із творчим доробком талановитого митця в книгозбірні.

Пишається своїм сином мати Марія Салевич, яка передала до бібліотеки пам’ятні світлини із родинного альбому, щиро ділиться своїми спогадами.

Дізнавшись про те, що у Харкові проводяться творчі вечори ювілянта -краянина бібліотекар Оксана Осадчук надіслала вітання від мешканців села, читачів бібліотеки із щедрими побажаннями ювілярові – Василеві Салевичу.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.