Презентація нової книги Левка Тишківського “Якось воно буде”.

У вітальні “Літературні зустрічі”, що діє при центральній районній бібліотеці, відбулась презентація книги заліщанина Левка Тишківського “Якось воно буде”, що видана нещодавно у Тернопільському видавництві “Лілея”. Тепер у творчому доробку Л. Й. Тишківського вже є чотири книжки.

Левка Йосиповича Тишківського знає багато людей в нашому місті і в районі, бо він є активним учасником багатьох літературних заходів, громадських віче, де часто висловлює свою громадянську позицію, особисте відношення до сучасних подій, громадсько – політичного життя в країні.

Тишківський Лев Йосипович – уродженець м. Заліщики. Його батько був садоводом – агрономом, працював викладачем у Заліщицькій городничій школі, тому і записали тепер в історію Заліщицького агроколеджу ім’я Йосипа Тишківського.

Левко Тишківський навчався в Заліщицькій середній школі, здобув професію лікаря – терапевта в Тернопільському медичному інституті. Працював лікарем – терапевтом, невропатологом у Києві, а потім п’ятнадцять років у м. Грозному, на Кавказі. Він був очевидцем бойових подій чеченського народу. Там створив сім’ю, долю пов’язав із уродженкою Ічкерії, дівчиною Тетяною, яка тепер працює лікарем – педіатром в м. Заліщиках, разом виховують двох дочок.

Події із власного життя на Кавказі описав Лев Тишківський у книзі “Спогади про Ічкерію”, яку видав у 2001 році. Добру оцінку його творчості і наснагу для подальшої праці дали, на думку автора, близький його товариш, відомий історик – дослідник, колишній доцент кафедри археології Національного університету ім. Т. Г. Шевченка Юрій Малєєв, а також наукові працівники столичного вузу.

Наступними книгами Л. Тишківського були: “Башлан”, 2006 року видання, “Так як є”, 2007 р. – присвяти учасникам Дністровської археологічної експедиції, а також написані оповідання з огляду на політичну ситуацію, на життєві події.

Збірка “Якось воно буде” – це продовження творчої праці автора із його вболіваннями за краще майбутнє, описом злободенних тем сучасності, насущних життєвих проблем та подій.

Левко Тишківський часто друкує свої твори, статті у пресі. Він є активним членом Всеукраїнського об’єднання “Літературний форум”, співпрацює із обласною організацією НСП України.

У своєму виступі автор щиро ділився власними міркуваннями щодо особистої позиції в сучасному житті, бо свою місію визначає у бажанні бути ближче до народу. Відзначив матеріальні труднощі сучасних авторів у виданні книг, особливо щодо матеріального забезпечення. Адже для того, щоб видати книгу, потрібно їхати на заробітки за кордон. Він порушив також тему книжкової торгівлі та роботи книжкових магазинів і в нашому місті, і в столиці, вартості книг та платоспроможності шанувальників книг і їх покупців.

Своїми думками про творчість автора, про його книгу “Якось воно буде” поділились Степан Гарбузяк, лікар центральної районної лікарні, Любомир Рудько, історик, педагог, Світлана Краснюк, заввідділом районної державної адміністрації, Іван Дубецький, науковий працівник краєзнавчого музею, Микола Павлюк, вчитель – пенсіонер, активний читач бібліотеки. А Юрій Війтик, викладач ВСП НАУ “Заліщицькій агроколедж ім. Є. Храпливого”, Михайло Вершигора, Роман Косован поділились своїми думками щодо прочитаних ними книг Левка Тишківського, читали власні поезії.

Юрій Війтик, наприклад, назвав Л. Й. Тишківського літописцем сьогодення за те, що він відображає усі важливі події в своїх книгах.

Любомир Рудько вважає автора книг Левка Тишківського людиною широкого масштабу, бо він шукає у своїй творчості слід суспільний та соціальний і у його творчому стилі мають місце громадське звучання, правдиве художнє відображення цікавих тем із оглядом на історичну правду, об’єктивну істину.

Автор поетичної збірки “Пастелі зеленого літа” Михайло Вершигора висловив власні думки і побажання авторові книг, цитував окремі уривки із його творів.

Доброю підмогою у творчій праці Левкові Тишківському є його дружина, із розповідей якої він інколи черпає теми для своїх оповідань, а дочка Мар’яна – авторка малюнків до батькових книг.

Відрадно, що Л. Й. Тишківський має задуми про створення п’ятої книги, в чому зізнався у колі своїх друзів і шанувальників його творчості. Тож побажаємо йому успіху і здійснення задумів.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.