Печальна квітка України в вінку немеркнучих імен

kl1Климентина Попович-Боярська – найталановитіша учениця Великого каменяра. Він зачисляв її до людей «найближче стоячих до серця».

Нелегкій життєвій і творчій долі жінки-поетеси, талант якої загубився в сільській глушині, був присвячений літературно-мистецький вечір «Печальна квітка України в вінку немеркнучих імен».

До 150-річчя від дня народження письменниці присвятили зустріч у вітальні «Літературні зустрічі», яка відбулась у читальній залі центральної районної бібліотеки.

Вступне слово про Климентину Попович виголосила О. Й. Тракало – директор Заліщицької ЦБС.

Ведучі вечора Світлана Пукіш та Марія Рудик розповіли про життя і творчість письменниці, про її взаємовідносини з відомими особистостями кінця ХІХ – початку ХХ століття, зокрема з Іваном Франком.

kl3Учениця 9-Б класу Заліщицької ЗОШ №1 Скакун Христина прочитала вірш –посвяту Ганни Костів-Гуски «Климентині Попович». Нелегка доля цієї галицької вчительки –письменниці і громадської діячки була тісно переплетена з нашим краєм.

Вірші «Чого я благаю», «Мусиш любити» читали учениці 9-Б класу Заліщицької ЗОШ ім. О. Маковея Золота Ірина та Козак Лариса, а учениці Вищого професійного училища Олексюк Таня, Степова Люба, Лисак Марія, Караїм Оля декламували твори поетеси: «Гарна дівчино, пахущая квітко», «Де Бог мій», «Мрії мої крилаті», «Стоїть умерти».

Автобіографічному новелу у стилі поетичної прози «Мороз – душогуб» читала виконавиця літературних творів Зайко Мирослава Антонівна. Бібліографічний огляд літератури «Письменниця Франкової школи» провела бібліотекар читального залу Балицька Галина Іванівна.

У бібліотеці організована книжкова виставка «Шляхами забутої долі», з документами якої активно знайомляться у ці дні читачі бібліотеки.

kl2Несправедливо нами забутий талант Климентини Попович –Боярської намагався розквітнути на добро своєму народові, підняв голос на захист його майбутнього. Можливо, він лунав не так гучно голосно, проте не маємо права забувати про нього. І цей вечір став ще однією нев’янучою квіткою, яку ми вплели у вінок слави незабутній доньці України.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.