Пам’ятні миті святкувань

До Всеукраїнського дня бібліотек 2018 року у книгозбірнях Заліщицької ЦБС проводились цікаві заходи.

Бібліотекарі уже традиційно, впродовж трьох останніх років здійснюють цікаві пізнавальні екскурсії, черпаючи нові знання про край, які передають своїм читачам.

Цього року бібліотекарі району побували у селі Улашківці сусідньої Чортківщини, відвідали і молились у монастирі Різдва Божої Матері Чину Святого Василія Великого.

У цьому монастирі є чудотворні ікони Пресвятої Богородиці і Святого Івана Хрестителя, через які Улашківці стали відомими не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

У монастирській церкві (тепер Базиліка) Різдва Пресвятої Богородиці парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці міста Заліщики, уродженець Улашківців о. Іван Сендзюк відслужив Святу Літургію, а отці василіяни провели для нас святу сповідь,знайомили з давніми духовними пам’ятками.

Піший похід на Ясну Гору ми здійснили Хресною дорогою, побували і біля чудотворного джерела. Особливо вразила каплиця св.Івана Хрестителя, яка розміщена у травертиновій скелі.

    Цікаво розповів історію заснування монастиря, про чудотворні ікони Пресвятої Богородиці та Івана Хрестителя і про традиції паломництва на Ясну Гору в Улашківцях, провів екскурсію до духовних святинь о.Теодозій Крецула,ЧСВВ.

Із цікавістю оглядали ми новозбудований Василіянський монастир, каплички Матері Божої і на честь св.Йосафата Кунцевича, зачерпнули «живої води» з потужних джерел, що допомагає, як запевняють прочани,  від хвороб очей, слухали розповідь священика про чуда, за посередництвом чудотворних ікон.

Більше дізнатися про монастир можна за посиланнями:

https://osbm.in.ua/news/400-litnii-yuvilei-vasyliyanskogo-chynu-iosafata/monastyr-v-ulashkivtsyakh-vidpustove-mistse-z-dvoma-chudotvornymy-ikonamy/

http://www.buchacheparchy.org.ua/monastyri/monastyr-chynu-sv-vasylija-velykogo-v-ulashkivcjah.html?showall=1

http://svoboda.te.ua/dyva-ztsilennya-v-ulashkivtsyah-tryvayut-i-dosi/

В той день ми також побували у Чорткові. Про церкву Вознесіння Господнього (УГКЦ), яка у минулому році відзначила своє 300-річчя, розповів о. Мар’ян Лемчук, а також відвідали Катедральний храм Верховних Апостолів Петра і Павла.

Більше інформації можна дізнатись тут:

https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/465882.html

/http://zolotapektoral.te.ua/katedralnyj-sobor-verhovnyh-apostoliv-petra-i-pavla-u-chortkovi-sporudzhenyj-u-formi-tryzuba/

Щиро завдячуємо за спільні молитви отцеві Іванові та сестрі Софії зі спільноти Сестер Служебниць у Заліщиках.

28 вересня працівників центральної районної бібліотеки привітали з Всеукраїнським днем бібліотек Оксана Безушко, начальник відділу культури, національностей та релігій Заліщицької РДА і Оксана Бурик, головний бухгалтер централізованої бухгалтерії.
Степан Навольський – голова Громадської ради бібліотек району адресував щирі вітання бібліотекарям від імені членів громадської ради і від своєї родини, вручив цінний дарунок – книгу “Молитви до Небесних сил за захист українського народу”, присвячену Небесній Сотні.
Відбувся обмін думками про бібліотечні справи на майбутнє.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.