Омелян Попович

мизак
М. Романів виступає на відкритті пам’ятника Омеляну Поповичу

У неділю, 2 листопада, у місті Заліщики Тернопільської області відбулось відкриття та освячення пам’ятника громадсько-політичному діячеві, першому українському президентові Буковини Омеляну Поповичу.

Символічно, що ця подія відбулася напередодні 85-ої річниці Буковинського віча, яка є прикладом одвічного прагнення буковинців жити в єдиній сім’ї українського народу. З іменем Омеляна Поповича асоціюється національне відродження нашого краю. Його називали батьком шкільництва на Буковині, він сприяв відкриттю українських шкіл, укладав читанки та пісенники, був організатором та учасником товариств “Руська бесіда” і “Народний дім”. 6 листопада 1918 року його було названо першим президентом Буковини, а згодом – заступником президента Західно-Української Республіки Євгена Петрушевича. Після окупації Буковини румунами він працював у Львові. Час від часу навідувався до Заліщик, де проживала його родина. Тут він помер 1930 року і був похований.

На освячення пам’ятника у Заліщики приїхала поважна делегація з Буковини на чолі з головою Чернівецької облдержадміністраціїМихайлом Романівим. На могилі О.Поповича зібралися представники громадсько-політичних організацій Буковини та Тернопілля. Чернівчан господарі зустріли хлібом-сіллю, а зі словом звернувся голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Курницький. В освяченні пам’ятника взяв участь митрополит Чернівецький та Буковинський Данило. М.Романів вручив подяку Варварі Михайлів, яка була особисто знайома з членами родини Омеляна Поповича і досі доглядає за його могилою. А у Чернівцях по вулиці Івана Гонти відбулось відкриття меморіальної дошки Омеляну Поповичу.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.