Наші успіхи

Завдяки реалізації Проекту та наданим можливостям електронного зв`язку і доступу до ресурсів інтернету, бібліотеки змогли суттєво підвищити свій імідж та якість послуг. Послугами інтернет-центру Заліщицької районної бібліотеки користуються працівники Західно-Українського центру фермерства, які впроваджують у практику роботи інтернет-ресурси про нові технології, методи господарювання, обмінюються досвідом роботи із колегами з Голландії, Бельгії, Великобританії, Німеччини. Учасники Всеукраїнської конференції “Науково-технічна кооперація – вирішальний фактор розвитку підприємництва в аграрному секторі економіки”, яка проводилась 2 лютого 2004 року у Заліщиках, відвідали Інтернет-центр районної бібліотеки. Члени Асоціації фермерів України, Народний депутат України Іван Томич, представники від державних органів влади використали інформаційні ресурси бібліотеки, користувались інтернет-сайтами із визначених тем.

vlada

Користувачі інтернет-центру, який діє у Синьківській бібліотеці-філії Заліщицької ЦБС, із електронних інтернет-ресурсів черпають матеріали про вирощування ранніх овочів. Завдяки інтернету мешканці села, які у переважній більшості займаються вирощуванням ранніх овочів, довідались про нові сорти ранніх помідор, придбали їх насіння у київській фірмі “Укрфлора”, відшукали препарати для боротьби із хворобами і позбулись цьогоріч таких захворювань як фітофтора, сіра гниль та ін.

st07Сільський голова Дмитро Підгірний та керівник господарства Борис Меленченко використовують у роботі матеріали інтернет-центру Синьківської бібліотеки-філії.

 

 

 

 

З інтернету про Заліщицьку ЦБС і наші справи довідались уродженці краю – українська діаспора Ярослав Ганкевич – президент Українського національного музею, м.Чикаго, Левко Бондар, (США), Тарас Дольницький, Юлія Рудько, (Канада), Мар`яна Єрмоленко, (Швейцарія).

Відомості про місто Заліщики, у якому народився в 1943 році нинішній мешканець міста Чикаго, США, президент Українського національного музею Ярослав Ганкевич, відшукав на бібліотечному сайті. Тепер налагоджено взаємозв`язок між установами, Заліщицькою ЦБС і Українським музеєм в США, є домовленості про обмін краєзнавчими виданнями.

ver5ver2

В інтернет-центрі центральної районної бібліотеки відбулась зустріч із віце-президентом Світового Конгресу Українців письменником, уродженцем краю Василем Веригою, який ознайомився із діяльністю Центру, матеріалами бібліотечної веб-сторінки. (Василь Верига уже двічі відвідав інтернет-центр, сприяв у придбанні сканера для районної бібліотеки)

ver1

З веб-сайту Заліщицької ЦБС про відкриття інтернет-центру у Товстенській селищній бібліотеці довідався уродженець Товстого, тепер мешканець міста Чикаго /США/ Левко Боднар. Завдяки краянину про діяльність інтернет-центрів у трьох бібліотеках району, цікаві бібліотечні справи звучали інформації в радіопередачах у США.

Активними користувачами бібліотечних інтернет-центрів є духовенство, священики, які працюють не тільки в Заліщицькому районі, але й із сусідніх Городенківського району Івано-Франківської області, Заставнівського – Чернівецької області. Отці УГКЦ Іван Сендзюк, Олег Винницький, Ярослав Шмиглик використовують електронні ресурси у повсякденній праці, а також для виконання тематичних завдань, навчаючись на богословському факультеті Люблінського католицького університету. Центральна районна бібліотека готує вебліографічні списки, інформаційні тематичні матеріали: “Життя духовного основа”, “Агенція релігійної інформації пропонує”, пропонує щотижня оглядові матеріали електронних ресурсів за визначеними темами членам районної організації “Українська молодь – Христові”.

Користувач інтернет-центру Синьківської бібліотеки-філії Валерій Вадимов дізнався про походження знайденої ним монети, відвідавши сайти нумізматів. Знахідкою виявилась російська монета “полушка” 1725-1734 рр., аналоги якої зберігаються у Берлінській нумізматичній колекції.

douglas hykleЧасто відвідує інтернет-центр центральної районної бібліотеки адміністратор ООН Дуглас Хайк, який тепер працює у Таїланді. Підтримуємо з ним зв`язок, очікуємо незабаром чергових відвідин.
Дуглас Хайк – автор сайту про Товсте www.tovste.info

 

 

Василь Лопух під час відвідин бібліотеки у 2006 році
Василь Лопух під час відвідин бібліотеки
у 2006 році

Василь Лопух – уродженець міста Заліщик, кандидат економічних наук, директор адміністрації Наукового Товариства ім. Шевченка Америки (Нью-Йорк). Наш краянин постійно підтримує зв`язок із центральною бібліотекою, дарує книги, журнали, аудіоматеріали.

 

 

 

PR-реклама діяльності наших Інтернет-центрів.

Організовується PR-реклама діяльності бібліотечних інтернет-центрів, інформації, розповіді про успіхи у роботі бібліотек Заліщицької ЦБС поміщено у газетних статтях (“Урядовий кур`єр”, “Свобода”, “Колос”, “Вільне життя”), звучали у передачах українського радіо і телебачення, програмах обласного і районного радіо.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.