На варті миру Української держави

15356618_1754709031520526_8285703896665641476_n

Урочини з нагоди відзначення  25-річниці Збройних сил України відбулись у  бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» Заліщицької  центральної районної бібліотеки.
Директор ЦБС Ольга Тракало, ведуча заходу розповіла  про  День Збройних сил України, який святкуємо  від 1993 року щорічно 6 грудня – в день прийняття  в 1991 році  Закону України «Про Збройні сили України».
Незважаючи  на досить невелику  офіційну  історію  українського війська,  справжній вік  Української держави сягає кількох століть,  а її бойові традиції  формувалися  у важких  кривавих війнах  і конфліктах ще від  Київської Русі.
І сьогодні  солдати та офіцери  Збройних сил України  гідно продовжують  традиції своїх дідів і батьків.  Доля нашої державності,  мир у руках вірних синів і дочок України,  які тепер демонструють  надзвичайні  силу, героїзм і патріотизм у  двобої  з ворогом-агресором.
Запрошений до слова  районний  військовий комісар,  майор Іван Михайлецький  привітав усіх  зі святом, закликав вшанувати пам’ять полеглих воїнів-захисників   суверенітету  і незалежності України хвилиною мовчання і вручив  нагороди  воїнам-краянам.
Ордена  «За мужність ІІІ ступенів» удостоєний  Іван Савкович Вівчар, а відзнаки  начальника  Генерального штабу, Головнокомандувача  Збройних сил України – нагрудний  знак «Учасник АТО» отримали в той день:
Василь Ходань, Андрій Степовий, Петро Радевич, Олександер Ланг, Анатолій  Курилюк, Анатолій Карпець, Анатолій Цяпа, Петро Бичковський, Василь Витрикуш і Василь Герлевич.
Зі щирими  вітаннями до присутніх у залі мужніх  захисників  у День Збройних сил України  також звернулись Роман Краснюк, перший заступник голови Заліщицької РДА та Михайло Бандрівчак, заступник  міського голови Заліщик.
Нечувані приклади героїзму демонструють  наші воїни. Нажаль  не обходиться без втрат  мужніх синів і дочок України.  Згадуймо їх поіменно!  Творімо молитви на їх честь, лікуймо своїми співпереживаннями  їх зболені серця і душі їх  рідних, батьків, дітей, матерів.
Подячну молитву  на честь українських воїнів  провів  отець Іван Сендзюк, парох церкви  Покрови Пресвятої Богородиці, УГКЦ міста Заліщик.  А Олександра Іліщук, запаливши символічну свічу  пам’яті, виконала пісню з однойменною назвою «Запалю свічу».

15380438_1754709311520498_2815861045795436808_n
Впродовж  цієї зустрічі в бібліотеці  демонструвались  кадри  документальних фільмів,  що закарбували  в історію  образи  самовідданих патріотів,  які на фронтах і в тилу виборюють нам   право  жити  у самодостатній  європейській державі.
В останні  роки з’являється багато віршів і пісень про  героїчні і трагічні події, що відбуваються на нашій рідній землі. Бібліотекарі організували тематичну викладку   друкованих джерел.
У виконанні юних  читців  районного будинку дитячої та юнацької творчості  Лілії Жирнової та Інни Манилик звучала  поетична  присвята  Леоніда Вигнанського «Війна»,  а Марта Желізняк, студентка агроколеджу  ім.Є.Храпливого  заспівала пісню  «А мати жде».
Петро і Павло Качан  – учасники АТО, автори пісні «Вбережу», яка  прозвучала  у виконанні  дитячого ансамблю «Барви».
Пісню  «В Іловайськім котлі»  місцевий композитор  і музикант, волонтер  Ігор Федірко  створив  на слова  Наталії Слободянюк, і звучала вона  в його виконанні. Дует РБНТ  у складі  Микола Когута та Сергія Костюка подарував пісню «Українська родина».
На завершення усі учасники   урочин виконали  Державний Гімн України.