Молодіжне підприємництво: реалії сьогодення

 

Чергове засідання у Клубі молодого підприємця, що діє у Заліщицькій  центральній районній бібліотеці проведено у формі зустрічі-діалогу на тему: «Молодіжне підприємництво: реалії сьогодення».

Ведуча заходу – директор ЦБС у своєму  вступному  слові розповіла про мету Клубу, що діє з 2010 року, а це насамперед, надавати  інформаційну підтримку молоді у розвитку  молодіжного  підприємництва та  економічної активності, сприяти об’єднанню молодих підприємців.  Для цього у  бібліотеці уже використовуються різні форми  роботи,   триває пошук інновацій.

sam_3298

Враховуючи те, що на  практиці  не існує  чіткого розмежування підприємців за  віковими категоріями, як і окремої повної статистики про молодіжне підприємництво,  запрошувались  для участі в цьому  діалозі молоді і досвідчені підприємці, представники  малого бізнесу,  а також   органів місцевої  влади, партнерських організацій та установ, навчальних закладів.

На початку   зустрічі демонструвались слайди про підприємства, їх  молодих керівників і працівників у нашому районі в 2011 році. Відрадно, що більшість із них  продовжують  працювати і мають позитивні результати. Також  працівники бібліотеки підготували  слайди «Молоді підприємці Заліщанщини 2017  року», з  інформаціями та  фотосвітлинами про сучасні підприємства району.

Під час обговорення цієї  важливої  теми  організатори зустрічі-діалогу акцентували увагу  на проблемах, які є у молодих людей. Підготували і пропонували  для обговорення  вибраний з  офіційних  джерел  перелік проблем, а також  організували  обмін досвідом  і власними думками щодо їх подолання. Доповнювали  інформацію приклади розвитку молодіжного  підприємництва  в країнах Євросоюзу і США,  які  мають   позитивний досвід організації самозайнятості молоді.

sam_3305

Молодь – це  та категорія населення, від якої безпосередньо  залежить розвиток країни, а вільний  його розвиток дає право кожному  власними  силами покращувати особистий добробут і добробут своєї сім’ї.

За результатами  проведених соціологічних досліджень  в Україні 42,3% молодих людей вважають , що «Бізнесмени» та «Підприємці» відносяться до ТОП-5 професій,які  мають  можливість  досягнути успіху в житті, а молодіжне  підприємництво – це елемент підвищення рівня зайнятості серед молоді  та створення нових  малих  підприємств і додаткових робочих місць. Одним  із найбільших прагнень сучасної молоді є досягнення особистої і фінансової свободи.

Учасники зустрічі  обговорювали  важливу тему поетапно: від народження ідеї – до її реалізації, а  також  проблеми  молодіжного підприємництва.sam_3324

Ігор Михайлович Марусяк – керівник  фермерського  господарства “Ратай”, яке нещодавно визнали одним із ста  кращих  господарств   в Україні  за результатами  господарювання, розповів про основні завдання та досягнення і участь молоді у цих  виробничих процесах.

Досвідом  роботи і власними думками ділились  Микола Михайлович  Долотко, керівник  приватного орендного підприємств «Золота нива» у  селі Буряківка, голова громадської організації «Рідна земля», Іван Михайлович sam_3319Тимчук, начальник  відділу агропромислового розвитку Заліщицької  державної адміністрації, Степан Михайлович  Навольський, приватний підприємець, голова громадської  ради бібліотек району.

Цікаво розповідали  про власну справу і ділились  своїми  міркуваннями   щодо  розвитку  підприємницької  справи молоді підприємці – Тарас Навольський, директор приватного підприємства «Трітон» і приватний підприємець, який  працює  у сфері торгівлі Василь  Навольський, Ірина  Кукурудзяк,  керівник  приватного підприємства  «Салон краси «Гармонія», Андрій Білінський, керівник приватного підприємства «Ресторан «Улянка».

Власні бізнес-проекти підготували і запрошували для  їх обговорення студенти Заліщицького  агроколеджу імені  Євгена Храпливого.

Михайло Марків – студент 4-го курсу, випускник агроколеджу, спеціальність «Виробництво і  переробка продукції рослинництва», підготував  проект:  «Тепличне господарство». Сергій Литвинюк навчається на ІІ-ому курсі, опановує спеціальність «Фінанси і  кредит», автор  проекту «Автосервіс», а Марія Бідочка,  студентка ІІІ курсу – проект «Ресторанний бізнес».

Найбільш  суттєвими були названі проблеми,  через які ускладнюється реалізація економічної  функції молодіжного  підприємництва: відсутність правової захищеності  молодого підприємця, поняття  «Молодіжне підприємництво»  відсутнє у Цивільному, Бюджетного й Податковому кодексах України.

Також  є адміністративні бар’єри  і недовіра громадян до державної політики підтримки  підприємств , високий рівень  інфляції і відсутність  доступу  до пільгових  кредитів, корупція і недосконале податкове законодавство.

За результатами дослідження «Цінності  української молоді 2016» встановлено, що діючих  підприємців серед молоді лише 5 %. Тільки 38% прагнуть зайнятися  підприємництвом, проте їм заважають різні обставини:  недостатній рівень знань і  складні економічні та  політичні умови, недосконала податкова система для  молодіжного  підприємництва та відсутність стартового капіталу, страх відповідальності  і невпевненість у собі.

Присутній на зустрічі Михайло Николин представник Заліщицького відділення  Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області  долучився до діалогу, інформуючи про законодавчу базу і можливості співпраці з податковими органами у  вирішенні проблемних питань.

Викладач агроколеджу Олександр  Холодило розповів про можливості навчального закладу у підготовці майбутніх спеціалістів.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.