Молодь та молодіжні організації

Основними завданнями молодіжної політики в Заліщицькому районі є допомогти, підтримати, вислухати кожну молоду людину, яка хоче самореалізуватись, досягти успіху та вирішити наболіле.

До складу населення району входить 10 924 осіб молодіжного віку. З них: 5565 осіб – чоловіки, 5359 осіб – жінки. У місті Заліщики проживають 3158 осіб, у селах району – 7766 осіб молодіжного віку.

Відділом у справах молоді і спорту налагоджена співпраця з відділами культури національностей та релігії; з питань освіти; центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; службою у справах дітей та іншими відділами і управліннями райдержадміністрації, молодіжними громадськими організаціями.

З метою підтримки та розвитку молодіжної політики в районі пріоритетними напрямками, над якими працюють працівники відділу у справах молоді і спорту райдержадміністрації є:

– профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі;
– підтримка багатодітних малозабезпечених сімей та родин, які опинилися у складних життєвих обставинах;
– співпраця з дитячими та молодіжними громадськими організаціями;
– боротьба з ВІЛ- інфекцією, наркоманією, тютюнопалінням та алкоголізмом;
– боротьба та запобігання безпритульності та бездоглядності;
– військово –патріотичне виховання дітей та молоді;
– протидія насильства у сім’ї, гендерна рівність, демографічний розвиток району.

Здійснення державної сімейної політики.

Щорічно у травні до Дня сім’ї проводяться мистецькі програми, під час яких нагороджуються цінними призами кращі сім`ї району.

Так, відділом у справах молоді і спорту за участю працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психологів у районі з 09 по 16 лютого 2015 року проведено акцію «Тиждень оздоровлення сімейних стосунків». До участі запрошені були молоді сім’ї та новостворені сім’ї, для яких проведено бесіди та лекції щодо визначення цінності сім’ї та ролі жінки.

В Заліщицькому районі є 422 багатодітні сім’ї, в яких виховується 1477 дітей.

Багатодітним сім’ям надаються пільги (згідно Закону України від 19.05.2009р. № 1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей»):

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів. Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі в межах району, та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” ( 375-17 ).

Традиційним святом в районі є відзначення Дня матері. Проводяться виховні години та святкові концерти, з метою виховання та утвердження ролі матері, збереження національних сімейних традицій і цінностей. Організовуються зустрічі керівництва місцевих органів державної влади з жінками-ветеранами, багатодітними матерями, матерями-вихователями прийомних дітей.

Станом на 1 квітня 2015 року підготовлено та відправлено 119 справ на присвоєння звання «Мати-героїня» багатодітним жінкам. 149 жінок уже отримали медалі та посвідчення «Мати –героїня».

Оздоровлення дітей.

З метою якісної організації оздоровлення та відпочинку дітей відділ у справах молоді і спорту районної державної адміністрації здійснює підбір та направлення дітей шкільного віку, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, на оздоровлення і відпочинок в Український дитячий центр «Молода гвардія» (Одеська область) та інші дитячі оздоровчі заклади України, області та району.

Підбір дітей здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» і на підставі відповідних Положень та Інструкцій. Діти направляються в оздоровчі табори області та України, за бюджетними (безкоштовними) путівками та путівками, які частково фінансуються з бюджету (для батьків доплата 20, 30 або 50% від загальної вартості путівки). Обов’язковою є тільки доплата за проїзд (сума встановлюється залежно від розміщення дитячого закладу оздоровлення). Термін оздоровлення становить 21 день. Путівки надаються дітям віком: у період з жовтня до квітня – від 10 до 16 років, а в період з травня до вересня – від 8 до 16 років.

Протягом 2014 року оздоровлено 1318 дітей району.

Попередження насильства у сім’ї.

З метою запобігання вчинення насильства в сім`ї, розроблено заходи. Спільно з Заліщицьким РВ УМВСУ в Тернопільській області, службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у листопаді в районі забезпечено організацію та проведення акції «16 днів проти насильства» серед учнівської та студентської молоді.

Діяльність вищеназваних структур спрямована перш за все на здійснення просвітницької та роз’яснювальної роботи щодо попередження насильства в сім’ї. Здійснюється робота щодо виявлення кризових сімей. Перш за все сімей з дітьми та організації їх соціального супроводу, з метою збереження цілісності сім’ї, створення умов для належного функціонування та виконання своїх функцій.

Результати дослідження виявили, що найчастіше причинами прояву насильства в українських сім’ях є неблагополуччя в родині. Це й економічні чинники (зниження рівня життя, безробіття, соціально-побутова невлаштованість), соціальні (втрата морально-психологічних орієнтирів, високий рівень алкоголізації населення, поширення наркоманії) та психологічні (психічні розлади, високий рівень агресії, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб, які чинять насильство).

Усі ці фактори негативно відображаються на мікрокліматі в родині, спричиняють загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

Молодіжна політика. У листопаді 2011 року на сесії районної ради затверджено районну програму «Молодь Заліщанщини» на 2011-2015 роки, в якій визначено основні заходи щодо реалізацій молодіжної політики в районі:
Створення умов для успішної реалізації державної молодіжної політики в районі, повноцінної соціалізації та самореалізації особистості молодої людини;
– формування у молоді соціально-позитивних форм поведінки та навичок, що ґрунтуються на здоровому способі життя;
– надання молоді соціально-психологічної, юридичної, педагогічної підтримки та допомоги;
– підвищення соціальної активності молоді, спрямованої на активізацію її участі у соціально-економічному, політичному та культурному житті району;
– забезпечення реалізації конституційних прав молодих громадян у сфері освіти, праці та зайнятості; підтримка талановитої та обдарованої молоді, сприяння гармонійному духовному та фізичному розвитку молоді;
– всебічна підтримка існуючих та створення нових молодіжних та дитячих громадських об’єднань, підтримка їх діяльності та програм, які вони реалізують;
– формування правової культури та профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі.

Відділом у справах молоді і спорту налагоджена співпраця з відділами культури національностей та релігій, з питань освіти, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей та іншими відділами і управліннями райдержадміністрації, молодіжними громадськими організаціями.

Молодь і підприємництво.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.