Міжнародний день рідної мови

mova121 лютого – Міжнародний день рідної мови.

З цієї нагоди в Заліщицькій школі ім. О. Маковея С. І. Пукіш та Л. І. Вонс – працівники центральної районної бібліотеки спільно із вчителями О. Т. Петринка та Г. П. Шклярик провели інформаційну мозаїку «Мова – це духовний скарб нації».

Присутні на заході учні та вчителі переглянули відеофільм про історію встановлення і відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні та в світі. Бо немає народу байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї на якій народився й живе.

Горіли хроніки, храми й святі книги. А Слово вийшло з вогню, як заповіт. Слово стало демократичним і непоборним як Запорізька Січ, прекрасним як козацьке бароко. Українському слову, охрещеному вогнем і мечем у визвольних війнах здавалось не страшні ніякі тернисті шляхи попереду, однак сьогодні постає питання єдиної державної мови чи двомовності. Тож любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України !

mova2Учні школи Круцяк Андріана, Тіщенко Оля, Цюприк Юля читали вірші Д. Луценка, В. Геращенка, В.Сосюри – полум’яні присвяти українській мові, вірш Івана Багряного «Рідна мова», написаний далекого та страшного 1937-го року на засланні в Хабаровську.

Учасники заходу ознайомились із книжковою виставкою «До мови серцем пригорнись», яку підготували працівники районної бібліотеки.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.