Кучерка Стефанія Іванівна

stefafКучерка Стефанія Іванівна – «Заслужений працівник культури», зав. бібліотекою – філією с. Буряківка.

Кучерка Стефанія Іванівна народилася 16 вересня 1946 року в селі Кокутківці Зборівського району Тернопільської області.

Навчалась і закінчила Кокутківську восьмирічну школу (1961р.) та Великоглибочецьку середню школу (1964р.).

1974 – 1976 роки – навчалася у Теребовлянському культурно – освітньому училищі, набула спеціальність бібліотекаря, кваліфікація – «бібліотечна справа».

Свою трудову діяльність Кучерко С. І. розпочала в 1971 році на посаді завідуючої сільською бібліотекою с. Буряківка. За час роботи самовіддано і творчо організовує діяльність бібліотечної установи.

Вона організовує різноманітні заходи з метою удосконалення інформаційно – ресурсної бази бібліотеки, популяризації та поповнення бібліотечних фондів, впровадження інноваційних форм обслуговування користувачів.

Кучерко С. І. організовує змістовні заходи в центрі краєзнавства, який діє в бібліотеці, залучає мешканців села до участі в діяльності клубу за інтересом „Спадщина”, проводить заходи з метою поповнення бібліотечних фондів краєзнавчими документами.

Завідуюча бібліотекою – філією – організатор масових заходів по відзначенню державних свят, суспільно – політичних подій, літературно –мистецьких дат у селі. Вона співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадою села, молодіжними формуваннями, громадськими організаціями.

З ініціативи Кучерко С. І. в бібліотечній установі проводяться заходи з участю уродженців села Буряківка, які проживають у різних регіонах України та державах світу. Вони надають спонсорську підтримку, дарують книги до бібліотеки.

Завідуюча бібліотекою – філією постійно працює над підвищенням фахового рівня, ділиться досвідом роботи з колегами по роботі, надає методичні поради молодим спеціалістам, систематично виступає на районних семінарах, заняттях творчих лабораторій.

Кучерко С. І. вносить особистий вагомий вклад у зміцнення матеріальної бази бібліотеки, створення належних умов в обслуговуванні користувачів, залучає громадськість до розв`язання проблем у діяльності бібліотечної установи.

У 2007 році С. І. Кучерко присвоєно звання „Заслужений працівник культури”. Вона нагороджувалась грамотами обласної та районної держадміністрацій, відділу культури та дирекції ЦБС.

Література:

Монич, Л.
Без коріння саду не цвісти [Текст] // Колос. – 2003. – 7 червн. [Про проведення заняття творчої лабораторії «Бібліотека – центр краєзнавства» на базі Буряківської бібліотеки – філії та про роботу завідувачки бібліотеки Кучерка С. І.]

Кучерка, С.
Живімо для правди і волі!: [Текст]//Колос. – . – 2006. – 2 вересн. [Про святкування 15 річниці Незалежності України в Буряківці. У сільській бібліотеці оформлено книжкову виставку, проведено історичну годину]

Кучерка, С.
Каменяреве слово правди: [Текст]//Колос. – 2006.-23 вересн. [Про проведення у Буряківській бібліотеці-філії літературної години, присвяченої 150-річчю від дня народження І.Франка]

Кучерка, С.
Думками з рідним селом [Текст]//Колос. – 2008. – 5 квітн. (Про проведення членами клубу за інтересом „Берегиня”, що діє при Буряківській бібліотеці-філії, літературної подорожі „Свята наші, дайте краси і сили, щоб ми в щасті й мирі жили”)

Кучерка, С.
«Ти єдина Україно, ти на світі в нас одна» [Текст]:[Про відзначення Дня Незалежності у с. Буряківка з участю сільського бібліотекаря]/С. Кучерка//Колос. – 2015. – 4 вересн.

Кучерка, С., Томан, В., Жовтюк, О.
Поіменно згадали[Текст]: [про вшанування Героїв Небесної Сотні у с. Буряківка, з участю сільського бібліотекаря С. Кучерка]/С. Кучерка, В. Томан, О. Жовтюк//Колос.-2016.- 4 берез.

Кучерка, С., Томан, В.
Свято бережемо творчість Шевченка! [Текст]: [про проведення літературної години у Буряківській бібліотеці-філії] / С. Кучерка, В. Томан//Колос. – 2016.-25 берез.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.