Краєзнавча мініатюра «М. А. Пушкар – відомий мовознавець – богеміст»

(до 115-річчя від дня народження Миколи Пушкаря)

pusjkarМикола Антонович Пушкар народився 31 жовтня 1894 року в селі Головчинці в селянській сім’ї. Навчаючись у сільській школі, виявив великий потяг до знань. Гімназію закінчив у Кіцмані на Буковині, а вищу освіту здобув у Карловому університеті в Празі. Після присвоєння йому звання учителя української і німецької мов та філософії М. Пушкар продовжив наукову діяльність і отримав звання доктора філософії зі славістики, згодом повернувся у Головчинці. У 1925 році польські власті дозволили йому працювати в гімназіях м. Яворів, Ланпути, Ряшина, Львова, Городка.

Після другої світової війни М. Пушкаря запрошують на викладацьку роботу в Львівський державний університет ім. Івана Франка, де він викладав, а згодом очолив кафедру слов’янської філології.

Учений філолог – автор численних статей про чеських та словацьких письменників, почесний член кафедри слов’янської філології Львівського університету.

У доробку автора багато праць, досліджень чеської літературної мови, підручники для студентів спеціальних і не спеціальних факультетів, статті по популяризації культури народів Чехії і Словаччини.

Микола Пушкар помер 15 вересня 1989 року і похований на Янівському цвинтарі у Львові.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.