Клімат, природні ресурси

ДжуринПридністровський природний район прилягає безпосередньо до Дністра, охоплюючи південну частину Бучацького та Борщівського адміністративних районів, невелику південну частину Чортківського району та весь Заліщицький район.

Природний район відзначається найбільшою в області глибиною розчленування долинами Дністра і його приток, а також найтеплішим кліматом, завдяки якому цю частину Тернопільщини називають «теплим Поділлям».

Заліщицький район розташований у Західно-Українській лісостеповій фізико-географічній провінції. Пересічна температура січня -5,2, липня +18,8. Період з температурою понад + 10 становить 162 дні. Опадів 570 мм на рік, найбільша їх кількість припадає на травень – червень. Висота снігового покриву 13 см. Район належить до вологої, помірно теплої агрокліматичної зони. У Придністров’ї формується особливий місцевий, тепліший і сухіший, ніж на межиріччях, клімат.

Основні типи грунтів: чорноземи опідзолені і темно-сірі опідзолені грунти ( 83,5% площі району), решта – ясно-сірі лісові, дерново-підзолисті, лучні, лучно-болотні грунти та глибокі малогумосні чорноземи. Збереглися дубово-грабові і зрідка букові ліси. На крутосхилах – дубові ліси з представниками субсередземноморської флори ( чагарники, трави). Загальна площа лісів і лісових насаджень 10,5 тис.га. Переважають дуб звичайний, граб, бук, ясен ( 85%), значно менше хвойних – сосна, ялина, модрина (12%), є також береза, липа, тополя. Досить різноманітна, багатша, ніж на інших територіях, фауна краю. Рослинний світ – одна з найголовніших і найбагатших ланок природи.

На землі Заліщанщини є родовища будівельних матеріалів (гіпсу, гравію, суглинків, глини) та джерела мінеральних вод (сульфатні води), є рудопрояви міді і фосфоритів. Найпоширеніший вид грунту – чорнозем.

На межі ХІХ – ХХ ст. у краї діяли цегельні, пивоварні, заводи, гуральні, кам`яні кар`єри, столярні, слюсарні і шевські майстерні, а також майстерні килимарів, різьбярів, гончарів.

За кліматичними умовами місцевість придатна для вирощування всіх сільськогосподарських культур, садівництва, виноградництва, городництва, розвитку промислового та житлового будівництва, а також для тривалого і короткочасного відпочинку людей.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.