Касперівське водоймище

Заказник створено на базі Касперівського водоймища з метою збереження унікального ландшафту Середнього Придністров`я . Загальна площа заказника – 818 гектарів. У 1963 році на річці Серет поблизу села Касперівці Заліщицького району було побудовано гідроелектростанцію. Тоді біля неї утворилося мальовниче водоймище площею понад 300 гектарів. І хоч воно створене людиною, але природа тут збереглася у своїй незайманій красі.

У заказнику гармонійно поєднуються геологічні, палеонтологічні, гідрологічні та краєзнавчі об`єкти природи. По відслоненнях гірських порід на схилах водоймища можна “прочитати” історію геологічної будови Землі – від силурійських до сучасних відкладів. Тут збереглися сліди наступів і відступів стародавніх морів. Людині, яка вперше завітала сюди, здається, що вона опинилася в царстві дикої природи. Але найбільше диво заказника – рідкісна степова рослинність, що буяє на майже голих скелях.

На території Касперівського заказника, як ніде в інших заповідних місцях, збереження геологічних і ботанічних пам`яток природи може поєднуватися з водним і пішохідним туризмом.

Туристична база “Росинка” Українського товариства рибалок і мисливців розташована на території Касперівського водоймища на відстані 15 км від Заліщик.

Адреса: с. Касперівці, тел. 2 -53 – 47.

База діє постійно, надаючи можливості бажаючим відпочити на лоні природи на березі річки Серет. Тут є будинки для проживання на 100 ліжко- місць. На базі є пункт прокату плавальних засобів (човни, катамарани), водяна гірка. Визначені місця для любителів риболовлі.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.