Інтернет-форум у 5-ту річницю бібліотечних інтернет-центрів

У бібліотечних установах Заліщанщини, зокрема у центральній бібліотеці, Товстенській селищній та Синьківській сільській бібліотеках проведено інтернет – форум з нагоди відзначення 5-тої річниці з часу створення інтернет – центрів із безкоштовним доступом до ресурсів інтернету, які було відкрито 14 січня 2003 року за сприяння Посольства США в Україні.

У 2003 році централізована бібліотечна система взяла участь у конкурсі проектів “Інтернет для читачів публічних бібліотек України -LEAR – П” і визнана його переможницею. Для реалізації проекту було виділено грантові кошти у сумі 16 тисяч доларів, які використали для придбання технічного обладнання, а саме 8 комп`ютерів, трьох лазерних принтерів, підключення ліній зв`язку для інтернет – з`єднання, на навчання бібліотечних працівників і користувачів – мешканців району.

Важливою для нас в той час була матеріальна підтримка районних органів влади, міської, селищної та сільської рад Заліщик, Товстого, Синькова.

inet1

Матеріально підтримали керівники підприємств, установ району, меценати, благодійники: Іван, Ярослав та Степан Навольські, Василь Андрусик, Ярослав Вацик, Богдан Тракало. Кожен рік до них долучаються нові імена спонсорів.

Наш головний успіх у тому, що користувачами бібліотечних інтернет-центрів стало уже понад 10 тисяч осіб – мешканців району, а також сусідніх Чортківського, Борщівського районів нашої області, Чернівецької та Івано-Франківської областей.

У 2003, 2005 роках на базі бібліотечного інтернет – центру відбулись семінари керівників бібліотек, спочатку 11 областей України, а згодом бібліотечних інтернет – центрів східних, центральних та південних областей, Автономної республіки Крим, державних національних бібліотек.

Беззмінним провайдером є ВАТ “Укртелеком”, цех № 17 у Заліщиках.

inet2

При допомозі системних адміністраторів Юрія Ухналя, Романа Кулешка відкрито 2 веб-сайти ЦБС, які поповнюються цікавими краєзнавчими документами. Тепер користувачі більше 70-ти держав світу уже відвідали наші сайти, найбільше відвідують і черпають інформацію з них мешканці США, Польщі і Росії, Франції та Ізраїлю, Австрії і Аргентини, Китаю і Кореї, Іспанії та Італії, Нідерландів і Швеції, Білорусії, Молдови, Казахстану, а також поки що менш відомих для нас держав – Кіпру, Гватемали, Чілі, Парагваю.

Зареєстровані відвідувачі наших сайтів із агентства “Інтернет-культура”, “Європейський Союз”, Посольства США в Україні. Інформація про край, його історію, туристичні маршрути є цікавою для людей світу.

inet4

Активно допомагають нам у перекладі на англійську мову волонтери Корпусу Миру (США) Бенжамін Уайт, тепер Елізабет і Скотт Макреї, вчителі англійської мови загальноосвітніх шкіл, навчальних закладів.

Важливою ланкою у діяльності бібліотек по обслуговуванню користувачів, задоволенню їхніх різноманітних запитів, без яких уже не уявляємо своєї праці, стали бібліотечні Інтернет-центри.

До зміцнення їх матеріальної бази долучились за цей час багато краян. Дарунки для поповнення їх технічним обладнанням зробили Василь Верига – віце – президент Світового конгресу українців (Торонто, Канада), підприємці району Іван Дрозд, Ярослав Вацик, Іван Городинський, Василь Андрусик, Володимир Чубатий, Валерій Бальцевич і багато інших.

Бібліотечні інтернет – центри організовують заходи по інформуванню мешканців краю про важливі події, активно співпрацюють із науковцями, інформагенціями, засобами масової інформації.

Ділимось досвідом роботи із бібліотекарями України, маємо можливості, які використовуємо для спілкування із бібліотечними працівниками інших держав світу, постійно підтримуємо на сайті рубрику “Скарбничка бібліотечного досвіду”.

inet3

Радісна і важлива подія для нас – перший 5 літній ювілей бібліотечних інтернет – центрів.

inet6

З нами в ці дні перебувають на зв`язку користувачі інтернету із різних держав світу.

Із цією подією привітали працівники Посольства США в Україні і надіслали вітання: В.Пашкова – директор центру інформаційних ресурсів, Ольга Любінецька – асистент радника посла США з питань преси, освіти та культури, Олеся Шкурат- асистент центру інформаційних ресурсів, , Богдан Микицей – модератор програм ІАТР (доступу до інтернет та навчань в Україні) , Василь Лопух – директор адміністрації НТШ імені Шевченка Америки в Нью Йорку, наш краянин, віце – президент Світового Конгресу українців Василь Верига, ведучий українських радіопередач в Чикаго (США) Левко Боднар, адміністратор ООН із Таїланду Дуглас Хайк,, президент асоціації “Інформатіо Консорціум” eiFl в Україні Олексій Васильєв, начальник департаменту Міністерства культури та мистецтв України Валерій Бачинський та начальник обласного управління культури Григорій Шергей, власний кореспондент Укрінформу в Тернопільській області Олег Снітовський,, колектив редакції обласної газети “Свобода”. Колеги з обласної бібліотеки для молоді перебували з нами на постійному відео- інтернет- зв`язку.

inet7Ми отримали вітання із обласної наукової універсальної бібліотеки, Волинської ОУНБ ім. О.Пчілки, Костянтинівської міської ЦБС Донецької області, Каланчанської ЦБС, Диканської, Гадяцької ЦБС, сусідів із Бучацької, Теребовлянської районних бібліотек, продовжуємо ювілейні інтернет-спілкування.

У ювілейних заходах взяли участь представники районної ради та райдержадміністрації, Заліщицької міської ради (керуючий справами районної ради Володимир Кулачковський, заступник голови райдержадміністрації Богдан Миронюк, секретар міської ради Ярослав Шимун, сільський голова с.Синьків Ганна Підгірна, педагоги навчальних закладів, активні користувачі інтернет- центрів.

Гостями інтернет-форуму у Заліщицькій центральній бібліотеці були волонтери Корпусу Миру (США) Скотт і Елізабет Макрей, які поділились своїми міркуваннями щодо удосконалення діяльності інтернет – центрів. Виступили депутати районної ради, керівники підприємств Ярослав Вацик, Степан Навольський, голова міської організації Союзу Українок п.Стефанія Лопух, дружина письменника Петра Ковальчука Ірина Ковальчук, які висловили щирі вітання і вручили дарунки бібліотеці.

Працівники РБНТ привітали учасників заходу, заспівали колядки, щедрівки, із віншуванням для бібліотекарів і всіх, хто підтримує нас у цій важливій справі.

Ми отримали багато корисних порад, визначили для себе завдання на майбутнє. Найбільш важливим вважаємо те, що у всіх починаннях і справах маємо багато друзів, добрих людей, благодійників і організаторів, помічників і порадників.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.