Інформація про проведення громадських слухань

«Сучасна бібліотека. Якою бути бібліотеці нашої громади?» у бібліотеках Заліщицької ЦБС
Питання про проведення громадських слухань в бібліотеках Заліщицької ЦБС неодноразово обговорювались на виробничих нарадах бібліотечних працівників. У червні проведено районний семінар «Бібліотека – соціокультурний центр громади», на якому також обговорювалось питання про проведення громадських слухань в бібліотеках району.

29 серпня на виробничій нараді працівників ЦБС обговорено інформації бібліотечних працівників про хід проведення громадських слухань у бібліотеках-філіях системи.

В усіх бібліотеках системи проведено анкетування «Якою має бути бібліотека нашої громади?». В анкетуванні взяли участь 680 респондентів різних вікових груп. Більшість відповіли, що звертаються до бібліотеки, щоб отримати інформацію, пов’язану з роботою, навчанням, відвідати масові заходи. На думку опитаних осіб, у бібліотеках недостатньо новинок літератури, зокрема, художньої, галузевої, мала кількість періодичних видань.

На питання: «Які нові послуги хотіли б отримати в бібліотеці?» більшість відповіли, що Інтернет-послуги. Респонденти хочуть бачити свою бібліотеку європейською, сучасною. Готові для покращення діяльності бібліотечної установи запропонувати власні сили – 310 осіб, підтримати матеріально – 350 осіб, купити і подарувати книги – 286 осіб, передплатити періодичні видання – 154 особи.

На питання : «Чи достатньо комфортні умови у бібліотеці?» більшість респондентів – читачів району висловили побажання – створити комфортніші умови у бібліотеках, організувати опалення, придбати сучасні меблі, оформити дизайн у бібліотечних приміщеннях.

В анкетуванні взяли участь особи за віком 15- 75 років: із них – 420 жінок, 260 чоловіків різних професій – вчителі, державні службовці, медичні працівники, домогосподині, студенти, учні, робітники.

Засідання сесій сільських рад, розширених виконкомів проведено у 24-х бібліотечних установах, а у 29-ти були організовані круглі столи, сходи громадян, розширені засідання клубів за інтересами. Так, наприклад, 26 червня 2013 року на сході громадян у селі Рожанівка, який відбувся в приміщенні сільської бібліотеки, обговорено питання: «Якою бути бібліотеці громади?». Мешканці села висловили позитивні відгуки про роботу книгозбірні, а також пропозиції щодо зміцнення матеріально – технічної бази, осучаснення інтер’єру бібліотеки. На звернення громади села позитивно відреагував Ігор Фрич, директор ПАП «Фортуна», який виділив кошти для реконструкції системи газового опалення у бібліотеці, придбав і встановив вхідні металеві двері. Підприємець передплачує газети та журнали для читачів Рожанівської бібліотеки – філії.

27 червня 2013 року на сесії Торськівської сільської ради обговорено питання: «Сучасна бібліотека. Якою їй бути?» – про діяльність Торськівської і Глушківської бібліотек-філій. Інформація про цю подію видрукувана у районній газеті «Колос» / Тинкалюк, Г. Сучасна бібліотека – в центрі уваги депутатів [Текст] //Колос.- 2013.- 12 лип.- С. 5.

17 липня 2013 року відбулись громадські слухання – круглий стіл «Якою бути бібліотеці нашої громади?» в Товстенській бібліотеці-філії. Активні читачі, члени бібліотечних клубів за інтересами, депутати селищної ради обговорили актуальні питання книгозбірні, висловили побажання щодо покращення фінансування установи, оновлення бібліотечних фондів та припинення ажіотажу про чергове переселення бібліотеки в інше приміщення.

Про роботу селищної бібліотеки інформувала Марія Пашкевич, зав. бібліотекою – філією. Брали активну участь в обговоренні важливого питання і виступили: М. А. Окопняк, директор Товстенської ЗОШ 1 – ІІІ ст., П. Д. Тракало, член ради старійшин Товстого, М. С. Нера, вчитель – пенсіонер, авторка поетичних творів, Т. П. Бензар, секретар Товстенської селищної ради, Г. М. Грищук, вчитель української мови та літератури, В. М. Горецький, лікар, депутат селищної ради, Марія Пастух та Світлана Дутчак – студенти педагогічних вузів, Л. Є. Гевко, директор Товстенського будинку народної творчості, О. Й. Тракало, директор Заліщицької ЦБС, М. Я. Коханюк, В. Й. Джумак та інші активні читачі бібліотеки.

У вересні громадські слухання проведено у бібліотеках-філіях сіл Шипівці та Свершківці. Інформації про слухання у бібліотеках друкуються в районній газеті «Колос». В усіх бібліотечних установах району, де проводились громадські слухання, брали участь депутати Заліщицької районної ради, міської, селищної та сільських рад.

Позитивні відгуки про діяльність бібліотечних установ та потребу у їх функціонуванні й надалі у селах, які були попередньо передбачені у планах для оптимізації, висловили учасники громадських слухань і внесли свої пропозиції у рішення виконкомів, сесій сільських рад та резолюції зібрань.

24 вересня громадське слухання «Якою має бути наша бібліотека?» у формі круглого столу проведено у районній бібліотеці для дітей, у яких взяли участь читачі-діти, керівники дитячого читання, батьки. Учасники круглого столу побажали районній бібліотеці для дітей: поновити інтер’єр бібліотеки; облаштувати великий читальний зал із великою кількістю різноманітної періодики та багатим фондом довідкової літератури; а також з великим плазмовим телевізором, де можна було б переглянути телепередачі. Діти хочуть бачити бібліотеку із сучасною комп’ютерною та копіювальною технікою, електронними книгами.

Проведення громадських слухань у бібліотеках Заліщицької ЦБС визначили місію книгозбірень, які забезпечують доступ громадян до всіх видів суспільної інформації, сприяють оволодінню інформаційною та комп’ютерною грамотністю, надають можливості для індивідуального росту.

Учасники громадських слухань зазначили: «Якщо у населеному пункті не буде бібліотеки, то там не буде життя. Громада повинна підтримати свою книгозбірню та спільно із нею розвиватися». За матеріалами громадських слухань були прийняті відповідні рішення.

Зокрема:
– просити керівників орендних підприємств посприяти у проведенні ремонтів, організації опалення приміщень книгозбірень;
– допомогти у передплаті періодичних видань, придбанні нової літератури.
Учасники громадських слухань пропонували:
– збільшити бюджетне фінансування на комплектування фондів новими книгами та періодичними виданнями;
– звернути увагу на поліпшення матеріально-технічної бази, створення комфортних умов для користувачів книгозбірень;
– забезпечити сільські книгозбірні новітніми технологіями та належним бібліотечним обладнанням.

Інформацію про рішення учасників громадських слухань передано у сільські ради, відділ культури національностей та релігій РДА, Заліщицьку районну раду.

30 вересня у центральній районній бібліотеці проведено урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. Про результати проведення громадських слухань інформувала О. Й. Тракало, директор ЦБС.

 

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.