Інформаційне обслуговування людей з обмеженими можливостями в Заліщицькій ЦБС

Серед пріоритетних напрямів своєї діяльності бібліотеки Заліщицької ЦБС визначили завдання і організовують заходи на допомогу соціальній адаптації людей з обмеженими можливостями.

З цією метою налагоджено контакти зі службами соціальної допомоги населення – районним управлінням праці та соціального захисту населення, центром зайнятості і лікувально-реабілітаційними установами.

На території району діють: Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих, Обласний дитячий санаторій, який спеціалізується на реабілітації дітей із захворюваннями периферичної нервової системи, порушеннями постави, серцево-судинної і легеневої систем, багатофункціональний навчально-реабілітаційний центр (працює в напрямку діагностики та корекції відхилення розвитку дитини), які є нашими добрими партнерами в організації інформаційно-бібліотечного обслуговування людей з обмеженими можливостями.

Спільно з працівниками бібліотек, які діють в усіх лікувально-реабілітаційних установах, організовуємо інформаційні заходи (книжкові виставки, зустрічі з авторами і презентації книг, краєзнавчі екскурси, віртуальні мандрівки в історію краю, ознайомлення із природними заповідниками Наддністров’я та ін.). Працівники центральної районної бібліотеки і районної бібліотеки для дітей планують і проводять заходи з цією категорією людей для надання інформаційних послуг дітям та молоді з обмеженими функціональними можливостями та для взаємопідтримки їх батьків.

Маємо приклади тісної співпраці із Заліщицькою територіальною організацією Українського товариства глухих. Керівник цієї організації Іван Стронський користується послугами інтернет-центру центральної бібліотеки. Він автор трьох поетичних збірок, презентації яких організовуємо з участю членів організації. Спільно організовуємо і заходи у бібліотеці до Міжнародного дня інваліда, людей похилого віку.

Бібліотеки системи організовують нестаціонарне обслуговування людей з обмеженими можливостями, які проживають у селах району. Реалізуючи конкурсний проект «Місце зустрічі – діалог» (співорганізатор – Благодійна організація «Турбота про літних в Україні»), бібліотечні працівники залучають до участі в заходах мешканців району – інвалідів, з метою їх адаптації до суспільного життя.

В інформаційному обслуговуванні осіб з обмеженими можливостями значною є роль бібліотечних інтернет-центрів, які діють в центральній районній бібліотеці, Товстенській селищній і Синьківській сільській бібліотеках-філіях. Організовані в них заходи збільшують можливості людей з фізичними вадами без вікових обмежень і без обмежень в часі користування для доступу до інформації, освіти та особистого розвитку.

В інтернет-центрах оформлено і постійно поповнюється Інформ-досьє «Повір у себе», в якому пропонуються веб-списки про життєдіяльність інвалідів щодо їх соціального забезпечення, юридичних консультацій, з порадами центру дистанційного навчання АІК та інформація про державні і громадські організації, які працюють з цією категорією людей.

За допомогою консультантів вони набувають навики роботи в мережі інтернет, здійснюють пошук необхідної інформації.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.