Громадське віче у Заліщиках

10 серпня 2016 року   у залі засідань  Заліщицької районної  ради і Заліщицької районної державної адміністрації  відбулось громадське віче: «Бібліотеки Заліщанщини  у роки  незалежності України і стратегія їх розвитку на майбутнє»,  присвячене  25-річчю незалежності України.

Ведучі віче – директор Заліщицької районної  централізованої бібліотечної системи   Ольга Тракало,  заслужений  працівник культури України і голова  Громадської ради,  що діє  у ЦБС  з 2013 року,  підприємець, голова спілки  учасників АТО, депутат Заліщицької районної  ради Степан Навольський щиро вітали   духовних отців,  керівників району  – голову Заліщицької РДА Бориса Шипітка  і його першого заступника  Романа Краснюка, заступника голови  Заліщицької районної ради  Василя Лопушняка, сільських голів,  членів громадських об’єднань,  представників бізнесу, керівників  і працівників  господарських підприємств,  організацій та установ, ЗМІ,  працівників бібліотек і їх читачів,  гостей,  що прибули з Тернополя, сусідніх міст, районів та областей.

Ведучі поіменно  представили  присутніх  у залі  членів Громадської ради,  які  разом із бібліотекарями  ініціювали  проведення  цього віче.

Про діяльність бібліотек району   у 1991-2016 р.р. розповіла Ольга Тракало, директор Заліщицької ЦБС. Виступ  доповнювали  фотосвітлини на екрані,  а також матеріали  виставок,   які були представлені  у вестибюлі  адмінбудинку.

На віче  виступили:  священик,  парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Заліщиках,  о.Іван Сендзюк,  член громадської ради ЦБС  і  Михайло Сопилюк,  історик, автор  книг,  заступник директора  Заліщицького агроколеджу ім. Є. Храпливого,  член громадської ради ЦБС.  Директор ЦБС вручила  М. В. Сопилюку  читацький квиток №1 і  подякувала   за активну участь  у діяльності бібліотеки,  авторські книги-дарунки та досліджену  і описану  історію  бібліотек району  в різні роки.

Про роботу бібліотек-філій  у Синькові і Добрівлянах  розповідали  їх завідувачі – Ольга Боднар,  заслужений працівник культури  і  Олександра Стасюк,  яка вручила квіти  зі свого  домашнього квітника присутнім у залі  матерям загиблих Героїв із Заліщицького району.

Ветеран  бібліотечної справи  Ольга Вівчар із Зозулинців подякувала  за запрошення  взяти участь  у віче, а у своєму виступі  розповіла  про заповіт свого  батька,  що був першим бібліотекарем  у читальні «Просвіта» їхнього села –  завжди берегти  і пропагувати  українські книги, рідне слово,  якого вона дотримувалась, працюючи у бібліотеці понад 40 років. А тепер  у цій бібліотеці  уже працює її дочка  Тетяна Юрчук.

Про участь  у Клубі творчої молоді,  що діє  у центральній бібліотеці, розповів  Віктор Чернічка,  тепер  вже випускник  Тернопільського музичного училища  ім. Соломії Крушельницької і студент  Кременецької  обласної  гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, який   адресував  свої слова подяки працівникам бібліотек і  заспівав у дуеті з дружиною  Вікторією  пісню  Назарія Яремчука «Усміхнися мені».

Роман Фестрига, також вже у минулому  член Клубу творчої молоді, тепер навчається  у Тернопільському педагогічному університеті ім. В. Гнатюка, на акторському факультеті. В дарунок бібліотекарям  юнак  читав вірші,  пише він  і власні поезії.

Священик Василь Погорецький був на парохії в Заліщиках у 1991-1992 роках,  а прибув на віче із м. Копичинці,  де є настоятелем  Свято-Покровської церкви. Отець Василь – доктор  теологічних наук,  кандидат історичних наук,  член НСПУ і НСЖУ, Спілки  краєзнавців України, автор 14 книг. У своєму виступі о. Василь пригадав  пам’ятні роки  в Заліщиках, читав власні поезії, бібліотеці подарував свою книгу «Україна іде…».

Із села Гнідин, що у Бориспільському районі,  Київщина,  прибула на віче Любов Прядко, заступник директора  місцевої  школи,  голова «Просвіти»,  яка  щиро дякувала  у своєму виступі  бібліотекарям району за сумлінну працю, відзначила  добре організовану  в нас краєзнавчу діяльність.  Розповіла про  встановлені матеріали  з історії  родини   Юрія Вербицького,  Героя  Небесної Сотні,  що загинув  у гнідинському лісі,  родовід якого  походить із села Блищанка нашого району.

Любов Василівна  раніше вже побувала  у Блищанці  і багато цікавого на цю тему  почерпнула  в сільській бібліотеці.  Вона  вручила  Подячний лист  дирекції  Гнідинської ЗОШ 1-ІІІ ступенів ім. Петра Яцика  директору  Заліщицької ЦБС  Ользі Тракало  з такими рядками:

«Гнідин й  Заліщики вже побратими,
Пам’ять Вербицьких єднає  незримо.
Ви – Берегиня над рідним краєм.
В пошані  голови схиляєм.
Дякуєм щиро за слово «Просвіти»,
Де геній Шевченка й Бандери нам світить,
За співпрацю в ім’я великої справи –
Плекаєм патріотів рідної держави».

Щиро вітали учасники віче Богдана  Головина – почесного члена  ВУТ «Просвіта»,  в минулому  голову  Тернопільського  обласного відділення «Просвіта» ім. Т.Шевченка,  який  здавен тісно  співпрацює  з бібліотечними працівниками району, і побажав у своєму виступі їм нових  творчих, вагомих справ. Богдан Петрович  запросив  бібліотекарів  Заліщанщини на ювілейну академію з нагоди  його 90-ліття,  яка відбудеться  в обласному краєзнавчому музеї  6 вересня  2016 року.

Подячними  оплесками учасники віче  зустріли  виступи гостей  з Борщева – подружжя Довгошиїв.  Петро Іванович Довгошия – заслужений  журналіст України,  директор районної газети і радіо,  а Марія Михайлівна –   журналіст, багато років була  редактором   районної газети «Галицький вісник»,  авторка  семи книг.

До своїх виступів наші гості  долучили ще й  поетичні присвяти, читали  власні твори,  а Петро Довгошия  розповів  про історію  створення пісні «Повстанське танго»   і майстерно  її виконав.

На віче  були присутні  батьки  Василя Лопуха, який тепер проживає  в Нью-Йорку, США, очолює адміністрацію  Наукового товариства ім. Шевченка в Америці, надсилає бібліотекам району  цінні  книжкові  дарунки.  Ведуча зачитала текст листа,  якого наш краянин  надіслав на ім’я директора  ЦБС  усім  учасникам віче.

Від  Української бібліотечної асоціації  виступила  Галина Польова, заступник директора  Тернопілської обласної універсальної  наукової бібліотеки,  яка висловила  високу оцінку за працю  колективу ЦБС і вручила Грамоту Тернопільського відділення УБА  директору  ЦБС  Ользі Тракало  – за успішну виробничу діяльність  у галузі  бібліотечної справи,  ефективну інноваційну роботу,  послідовну  адвокаційну  кампанію,  конструктивні  і PR- комунікації  та з нагоди  25-річниці  незалежності України.

Від імені сільських голів району  виступила  Любов Гервасюк –  сільський голова  Угриньківської  сільської ради.

Від групи осіб, присутніх на віче текст Резолюції  запропонував  для обговорення  заступник голови  громадської ради ЦБС, постійний  модератор  Клубу  молодого підприємця районної бібліотеки і заступник голови  просвітянського осередку Заліщицького агроколеджу ім.Є.Храпливого,  Йосип Децовський.

На завершення  учасники віче разом із духовними отцями, матерями загиблих воїнів АТО, творили спільну молитву, запалили  свічі-лампадки,   поклали  живі квіти  до стели  Героям Небесної Сотні та Героям-сучасникам, краянам,  які загинули  в АТО.

У цей день по-особливому велично  звучав  Державний Гімн України у виконанні   усіх учасників громадського віче в Заліщиках.
[metaslider id=3776]

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.