Форми організації правового виховання в бібліотечному обслуговуванні

На таку тему проведено семінар для бібліотечних працівників району у Заліщицькій центральній районній бібліотеці.

Важливим завданням сьогодні є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадської зрілості є розвинена правосвідомість – усвідомлення особою своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до держави. Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки є правове виховання населення.

Кожен бібліотечний працівник повинен робити певні кроки в цьому напрямку, використовуючи традиційні та нетрадиційні форми роботи. Надавати допомогу користувачам в процесі реалізації конституційного права громадянина України в доступі до джерел офіційної правової інформації, шляхом використання правової бази даних «Законодавство України», глобальної мережі Інтернет та забезпечення прозорості рішень місцевої влади в рамках діяльності публічних центрів регіональної інформації. Про це вела мову директор Заліщицької ЦБС Ольга Йосипівна Тракало.

З інформаціями, методичними рекомендаціями про особливості правоосвітньої роботи бібліотечних працівників та про основні форми роботи з читачами, формування правової компетенції підростаючого покоління виступили завідувачка відділом інформаційно-бібліографічної та методичної роботи О. А. Калінка, заступник директора по роботі з дітьми О. І. Топольницька.

Презентацію збірника «Де починаються права людини ?» провів В. Г. Дяків – заступник директора Заліщицької державної гімназії, вчитель історії. Він подарував бібліотекам району збірники цього видання та диски.

smf1

Для учасників семінару було підготовлено книжкову виставку «Довідкова література з правового виховання» та проведено інформацію «Із юриспруденції – у світову літературу». За приклад були наведені імена авторів літературних творів: Оноре де Бальзака, Данте Аліг`єрі, Вальтера Скотта, Чарльза Дікенса, Володимира Винниченка, Лева Толстого, Павла Чубинського, Івана Кочерги, Григорія Квітка-Основяненка, Андрія Чайковського, Дмитра Ушинського, які здобули правову освіту, але стали більш відомими постатями у світовій літературі.

Розвиток нашої державності супроводжується масою нових законодавчих та інших нормативних актів. Тому бібліотеки готові надавати інформацію з цих питань, організовуючи консультації правників, яких запрошуємо до співпраці.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.