Джерела історії у фондах бібліотеки

Такою була тема Дня інформації, проведеного у читальній залі районної бібліотеки. На заході були присутні: викладачі агроколеджу ім.. Є Храпливого, вищого профтехучилища та вчителі історії шкіл району, завдячуючи організаційній підтримці методисту райво – Безь О. І.

Розпочала захід директор централізованої бібліотечної системи –Тракало О. Й., яка ознайомила учасників заходу із дарунковими виданнями краєзнавчого змісту, а саме з історико – мемуарним збірником «Чортківська округа» 1974 року (видання Торонто), з англомовним виданням Даріуша Колодзейчука «Османський реєстр Поділля 1681року». В цих книгах поміщено цікаву інформацію про історію сіл району.

Увазі присутніх було запропоновано відкритий перегляд історичної та краєзнавчої літератури (250 видань) , яка є у фондах нашої бібліотеки. Книги були згруповані у дев`ятьох розділах.

Про розділ «Героїчне минуле України», «Визвольні змагання початку ХХ століття», «Трагедія Голодомору», «Борці за волю України», «Україна – це наша незалежна Батьківщина» цікаво розповіла провідний бібліограф центральної бібліотеки Пукіш С. І. Увагу присутніх вона акцентувала на нових ілюстрованих виданнях з історії та сьогодення України, які б слугували додатком до уроків.

«Давні та княжі часи на Україні», «Україна – козацька держава » представила бібліотекар абонементу для юнацтва Вонс Л. І., яка зупинилась на книгах про відомих людей того часу та козаків характерників.

Тему «Історія України в художній літературі» розкрила бібліотекар відділу обслуговування Левіцька У. Я. Найцікавішим для присутніх був розділ «Мій край – моя історія жива». Завідувачка відділом інформаційно – бібліографічної та методичної роботи Калінка О. А. ознайомила запрошених з виданнями краєзнавчого змісту, яких у фондах нашої бібліотеки є чимало. Серед них – книги про історію рідного краю, відомих людей, пам”ятки природи.

Бібліограф з питань краєзнавства та народознавства Рудик М. В. підготувала Web – списки краєзнавчої інформації. Методист районного відділу освіти – Бега О. І поділилась своїми враженнями від нових книг, розповіла про краєзнавчу роботу вчителів – істориків та рекомендувала використовувати запропоновані книги в підготовці до уроків.

На завершення заходу було проведено анкетування, при якому присутні мали можливість залишити свої відгуки про корисний День інформації. Ми сподіваємось, що запропоновані книги стануть в нагоді для вчителів історії і для всіх тих, хто цікавиться історією рідного краю, України. Запрошуємо знавців та шанувальників української історії до бібліотек району у фондах яких є багато друкованих видань на цю тему.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.