Дорожинський Павло

Дорожинський Павло – суспільний діяч в Україні та діаспорі.

Дорожинський Павло народився 1926 року в с. Товсте. Після закінчення середньої освіти в таборах ДП (переміщених осіб), студіював історію і право на Українській військовій організацію в Мюнхені, увесь час активний в студентських організаціях та висувався як речник ОУН (А. Мельника), головний ЦЕСУС (центральний союз українського студентства) у Мюнхені (1954-1977 р.р.) переїхав до США і там був головою політичної ради УККА (Український конгресовий комітет Америки) (1961-1981 р.р.), директор школи українознавства у Нью-Йорку, головний крайової пластової старшини в США, обраний член Проводу українських націоналістів, голова ОДВУ (організація державного відродження України), заступник головного редактора «Нового шляху» в Торонто.

З 1972 п о1975 роки голова студентського товариства «Зарево», учасник багатьох конференцій, голова ідеологічно-споріднених націоналістичних організацій. З 1987 року редактор журналу «Самостійна Україна».

В 1990 році Дорожинський Павло переїхав на Україну и обирався заступником головного проводу Українських націоналістів, організував клітини ОУН по всіх областях України.

Література
Дорожинський Павло [Текст]//Енциклопедія Української Діяспори. Т.1. А-К. – Нью-Йорк, 2009. – с. 253-254

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.