Данилейко Роман Васильович

danileykoДанилейко Роман – вчитель фізики, заслужений вчитель України.

Народився Данилейко Р.В. 1 лютого 1927 року в с. Летяче Заліщицького району Тернопільської області.

Педагогічну діяльність розпочав після закінчення короткотермінових курсів вчителів початкової школи при Кременецькому педучилищі. Працював вчителем у Ворвулинській семирічній школі.

У 1949 р. закінчив Чортківське педучилище, а згодом Чернівецький державний учительський інститут. Працював вчителем фізики та астрономії Товстенської середньої школи, завідувачем методичного кабінету Товстенського райвно.

Р. В. Данилейко проявив себе вмілим і авторитетним працівником, успішно і ефективно впроваджував у практику роботи вчителів фізики найновіші педагогічні ідеї та методичні здобутки передових педагогів України. У 1955 р. після закінчення Тернопільського педагогічного інституту працює вчителем фізики та астрономії у Товстенській середній школі, де проявив себе спеціалістом високої кваліфікації.

З 1955 по 1989 рр. очолював предметне методичне об’єднання вчителів фізики Заліщицького району. Учасники гуртків технічної творчості під керівництвом Данилейка Р. В. постійно брали участь у конкурсах, виставках робіт та інших формах змагань районного, обласного та республіканського рівня. Окремі учні займали призові місця і для продовження навчання обрали фізичні факультети університетів. Досвід учителя Данилейка Р. В. експонувався та поширювався Тернопільським обласним інститутом післядипломної освіти вчителів, а також публікувався у методичному збірнику «Поурочне планування з фізики для 9 класу».

У 2006 р. Данилейку Романові Васильовичу присвоєно звання «Заслужений вчитель України».

Література

З потреби душі[Текст]//Колос. – 2007. – 6 жовтн. – С.3.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.