Червоноградський каньйон

У зону масового відпочинку входить Червоноградський каньйон глибиною 150м, який має зі сходу високий стрімкий скелястий берег з червоного девонського пісковику.

dzhuryn2Каньйон знаходиться в 26 – ти кілометрах від Заліщиків, між селами Нирків і Нагоряни на річці Джурин. Справжнім його дивом є Червоноградський водоспад – один з найпотужніших на Поділлі. Тут річка Джурин скидає свої води з висоти майже 16 метрів.

Червоноград розташований на невеликому пагорбі мальовничого Подільського міжгір’я , назва якого походить від червоного кольору камінної гори. На вершині пагорба постає замок 17ст. Упродовж століть замок належав руським, литовським князям, татарам, молдавським господарям. З картин 1665 року видно, що він був прямокутної форми, мав 4 круглих вежі по кутах. У 1679 – 1699р.р. Червоноград належав туркам. Після першого поділу Польщі місто було в межах Австрії. У 1778 році його купив Король Понінський і, використовуючи дві вежі і стіни, збудував палац у класичному стилі на старих фундаментах. Палац був оточений ландшафтним парком з фонтаном і різьбленою альтанкою. Останнім власником Червонограда була Марія – Елеонора Любомирська (1862 – 1945р.р.)

chervonohradЗамок перебував у доброму стані до Першої світової війни, а в роки Другої світової був зруйнований повністю. До наших днів залишились руїни стін та дві вежі. Впродовж чотирьох десятиліть функціонує в літній період біля самісіньких замкових стін табір відпочинку для дітей “Ромашка”.

Відвідавши вказані лінки можна довідатись більше про Червоноградський каньйон,с. Нирків та його околиці ,а ще тут можна прочитати про Червоногради та іншу цікаву інформацію про замки та храми України. Про Джурин можна довідатись з цього лінку.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.