Бібліотеки – громадам

db134Уже в п’ятнадцятий раз бібліотекарі відзначають своє професійне свято. Цьогоріч воно проходило в центральному офісі установи під гаслом «Бібліотеки – громаді». І, власне, з цього й випливає мета і завдання наших скарбниць книг – долучити до наших храмів знань, науки якнайширше коло громадськості.

Цього року за рішенням обласного відділення Української бібліотечної асоціації, в нашій області проходять громадські слухання на тему: «Якою бути сучасній бібліотеці?».

Як відзначила у своєму слові директор централізованої бібліотечної системи, Заслужений працівник культури Ольга Тракало, було залучено до обговорення цієї теми громади чи не в кожному селі. У 20 бібліотечних установах її обговорювали на сесіях сільських рад, засіданнях виконкомів, сходах громадян, круглих столах, в яких взяли участь керівники місцевих громад, приватні підприємці. У Рожанівці, наприклад, ці слухання відбувалися на сході жителів. І тут же громада звернулася за підтримкою і допомогою до керівника підприємства «Фортуна» І. В.Фрича, який орендує в цьому селі землі, і він виділив кошти на установку нових вхідних дверей. Підприємець в останні роки передплачує газети та журнали для читачів бібліотеки, допоміг коштами для проведення реконструкції системи газового опалення у бібліотеці. db132

Бібліотечні установи обмежені у фінансуванні, тому, з багатьма невирішеними проблемами їхні працівники звертаються за допомогою до благодійників.

Особливо така потреба виникає під час обладнання Інтернет – центрів. І яскравим прикладом позитивного вирішення проблем є Бедриківська бібліотека. Тут, завдячуючи братам Навольським, книгозбірня стала яскравим свідченням того, як потрібно допомагати своєму селу, громаді. І цей приклад є повчальним і зразковим для інших.

У Товстому священик Ігор Леськів і церковна громада УГКЦ передала бібліотеці килимове покриття із церкви. У Заліщиках настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці о.Іван Сендзюк завжди дарує духовну літературу, передплачує духовну пресу для бібліотеки. А підприємець Іван Навольський цьогоріч доставив із Національної Парламентської бібліотеки для всіх сільських книгозбірень понад 700 книг. Ольга Тракало всім завдячує, хто не байдужий до бібліотечних установ і вірить, що ця традиція ще довго буде пробуджувати в людських серцях приємні враження і відчуття розуміння.

«До професійного свята бібліотекарі підійшли з непоганими здобутками. Найперше, в чотирьох установах відкрито Інтернет-центри: в Добрівлянах, Бедриківцях, Колодрібці, Шипівцях. Реалізувати ці проектні завдання допомагали справжні подвижники своєї справи, небайдужі, які усвідомлюють потребу під’єднання Інтернет – мережі для послуг людей, тому й намагалися активно допомогти в цьому. Це в першу чергу сільські голови Степан Гуцуляк, Іван Матійчик, Ольга Золота, керівник господарства «Шипівське» Дмитро Золотий, підприємці брати Навольські, в Буряківці до цієї важливої справи долучився Микола Долотко. db133

Успішно пройшла акція «Подаруй бібліотеці книгу» Свої книги для бібліотек району дарували місцеві автори В. Дрозд, П. Мельник, О.Дяків, І. Ковальчук. А від видавництва «Літопис УПА» зі Львова в дарунок передано 800 книжок.

Сьогодні – бібліотеки на шляху вперед, отож, мають бути підтримані всіма небайдужими людьми, бо виконують вони найголовнішу свою функцію – забезпечують доступ до інформації. Про бібліотечні справи дуже часто вміщуються публікації в періодиці. Скажімо, цього року вже надруковано понад сто матеріалів про їхню роботу.

Статус «Сучасна бібліотека» мають Заліщицька центральна і Синьківська. Про Синьківську – окрема розмова велася неодноразово, хто тільки приїжджав із високопосадовців – завжди був приємно вражений не тільки матеріальною базою цього сільського закладу, книжковим фондом, а й доброзичливою аурою відвідувачів і завідуючої, а ще високою культурою обслуговування і домашнім затишком.

Привітали бібліотекарів із святом прийшли небайдужі шанувальники книги – заступник міського голови Василь Машера, підприємець Степан Навольський, педагог,член НСЖУ Ірина Ковальчук, модератор клубу молодих підприємців Йосип Децовський, завідувач відділом з питань культури національностей і релігій Оксана Безушко. Василь Дрозд надіслав вітальну телеграму. Кожен з них висловлював побажання, оцінював роботу, тішився здобутками. Але найголовніше, як сказав Йосип Децовський, «щоб оплата праці цих людей не була економією для району». db131

Як не прикро, але до кінця року, за словами Оксани Безушко, не вистачає коштів забезпечити зарплату працівникам галузі за півтори місяця. Однак надія на краще ніколи не гасне в очах цих людей.

Тривожні думки розвіяли пісні-привітання працівників культури бібліотекарям,які щедро лилися і лягали на серця винуватців свята.

Директор центральної районної бібліотечної системи Ольга Тракало отримала грамоту від відділу культури, а далі запланована була поїздка до Синькова.

Пробудивши свої серця до доброго і світлого, всі бібліотекарі району відвідали одну з найкращих книгозбірень, якій пощастило, бо мають дбайливого і турботливого інвестора для своєї малої батьківщини – Д. В Фірташа.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.