10 років Інтернет-поступу

14 січня цього року Заліщицька ЦБС відзначала 10-ліття роботи Інтернет-центрів. Урочистості з нагоди свята відбулися у приміщенні центральної районної бібліотеки. Господарі радо зустрічали гостей, які прибули на урочистості. За традицією, першою привітала гостей та своїх співробітників Ольга Тракало, директор Заліщицької ЦБС. Присутні пригадали, як під мелодію щедрівок, коляди зимового дня 2003 року відкрилися перші Інтернет-центри. Тоді почалася нова Інтернет-ера в районній бібліотеці, Товстенській і Синьківській бібліотеках-філіях. Багато довелось докласти зусиль, завдяки чому Інтернет-центри працюють успішно. Основний принцип діяльності –безкоштовний доступ до Інтернету, започаткований проектом «LEAP». Користувачі відразу відчули перевагу, і навіть створювались черги, щоб отримати кваліфіковану інформацію. Крім обслуговування користувачів, працівники спрямовували свою роботу на освоєння навичок комп’ютерної грамотності.

Ольга Йосипівна зазначила: «Ми зробили 10 вагомих кроків, які багато чому нас навчили. На сьогодні починають функціонувати Інтернет-центри для обслуговування сільських громад у Добрівлянах, Бедриківцях, Колодрібці та Шипівцях. Вагомою була допомога сільських громад і районної влади. Це – й опалення організовували, і систему освітлення. У десяти бібліотеках району до десятої річниці функціонують Інтернет- центри. Це, мабуть, найбільша перемога і сприяння тих людей, які фінансово підтримували нас».

За допомогою скайпу учасників подій привітала директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді Леся Гук, наголосивши: «Завдяки цьому проекту ви стали сучасною бібліотекою і показали, як Інтернет-центр може змінити життя громади. Це заслуга кожного із нас. У майбутньому нові технології дадуть можливість надавати послуги людям із вадами зору». Вітання прозвучали і від колег із Чорткова, надіслали вітання бібліотекарям колеги із Теребовлянської ЦБС, Валерій Бачинський – заслужений діяч мистецтв, уродженець Заліщик, який тепер працює в Києві.

ineti2

Марія Пашкевич, завідуюча бібліотекою-філією смт. Товсте, розповіла про перші кроки їхнього Інтернет-центру. Було багато молоді, яка хотіла попрацювати в Інтернет-центрі. «Спочатку ми й самі навчалися комп’ютерної грамоти, спільно зі школою і Товстенським сільськогосподарським ліцеєм проводили заняття, консультації. Для учнів організовували цікаві Інтернет-мандрівки, віртуальні екскурсії, а потім до нас потягнулися люди старшого віку, яким потрібна була інформація з питань пенсійного забезпечення, земельні консультації», – сказала М. Пашкевич.

Юрій Ухналь, який допомагав у роботі перших Інтернет-центрів, працював системним адміністратором, підкреслив: «Саме завдяки Заліщицькій бібліотеці та трудовій насназі колективу Інтернет прийшов у Заліщики». Йосип Децовський, викладач Заліщицького агроколеджу привітав бібліотекарів із перемогою, адже це була напружена робота усього колективу. Один із перших відвідувачів Інтернет-центру Олександер Стахурський побажав колективу створити стільки Інтернет-центрів, скільки є сіл у районі. Світлана Пукіш, провідний бібліограф, розповіла, що бібліотеки приєдналися до мережі пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади.

Марія Рудик, бібліограф з питань краєзнавства та народознавства, продемонструвала два сайти бібліотеки. На них розміщено багато краєзнавчої інформації про Заліщицький район, культурні події регіону. Є підрубрика «Скарбничка бібліотечного досвіду», а також блог, який інформує про нові видання у бібліотеці та багато іншого. Йосип Децовський поцікавився: «Чи достатньо економічної та статистичної інформації на цих сайтах для молодих людей? Марія Володимирівна відповіла: «Інформація надходить систематично, ми звертаємося в статистичне управління, управління економіки та агропромислового розвитку РДА, до навчальних закладів, керівників організацій установ та підприємств».

Присутніми на цьому святі були батьки Василя Лопуха, який допомагає і сприяє поповненню книжками бібліотек району. До учасників заходу також звернулися журналіст Олег Вістовський, Роман Кулешко, який допомагав у становленні Інтернет-центрів, відкритті сайту бібліотеки, користувач Павло Брєєв, викладач Заліщицького вищого професійного училища Юрій Жлуховський та студенти Теребовлянського вищого училища культури, які висловили теплі побажання на адресу винуватців свята.

Приємно відзначити, що керівництво ЦБС не зупиняється на досягнутому й активно працює над підвищенням престижу бібліотеки, адже час диктує свої вимоги. Тому й задовольняти інформаційні потреби користувачів можна лише за рахунок впровадження сучасних технологій.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.